• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zestaw na start-jakiej marki?

Koła w wagonach musisz wymienić, jeśli kupisz wagony do systemu trzyszynowego Marklin. Jak masz wagony z zestawu startowego do systemu dwuszynowego to nic nie musisz wymieniać.
Witam, jestem tu nowy, zakupiłem zestaw startowy Roco cyfrowy DCC, spalinówka 3 wagony, dokupiłem 2 wagony ( tez Roco ) na alledrogo, jednego już odeslalem bo był zepsuty w drugim chyba kola nie były izolowane, wylaczal zestaw, po wymianie kol z wagona który posiadam działa, czy musze dokupić izolowany zestaw kół ? pozdrawiam

sluzbowo

Znany użytkownik
Jeśli wagon powoduje zwarcie, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że jego zestawy kołowe trzeba wymienić. Prawdopodobnie kupiłeś wagony przystosowane do systemu AC Maerklin. Po wymianie zestawów kołowych na izolowane problem zniknie.

No tak. Pytanie czy to było Roco, bo w Roco z tego co wiem to nie ma takich kół tylko w Marklinie (i chyba tylko tam).
przecie pisze w nawiasie ze Roco
[DOUBLEPOST=1514492080][/DOUBLEPOST]
Jeśli wagon powoduje zwarcie, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że jego zestawy kołowe trzeba wymienić. Prawdopodobnie kupiłeś wagony przystosowane do systemu AC Maerklin. Po wymianie zestawów kołowych na izolowane problem zniknie.
dziekuje za szybką odpowiedz, tak to jest z uzywkami, w opisie sprzedający nie zaznaczyl.