• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestaw na start do 700 euro.

rafal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczow,

od dłuższego czasu nosze się z zamiarem realizacji swoich marzeń z dzieciństwa ( :grin:) i jednocześnie powrotu do dawnej pasji - modelarstwa ;).

Plusem jest fakt, iż mam rodzinę w Niemczech i możliwość ściągania modeli ze sklepu
http://www.lennys-bahnshop.de, a w najbliższym czasie bezpośredniego zakupu.

Interesuje mnie zdanie osób, które wiedzą o modelarstwie kolejowym dużo i z nie jednego pieca chleb jadły ;).

Czy inwestycja w zestaw:

http://www.lennys-bahnshop.de/bahnshop/ ... s&id=5863#

jest "przyszłościowa" czy może lepiej na początek kupić "składaka" (tory+tabor+DCC)?.

A może:

http://www.lennys-bahnshop.de/bahnshop/ ... ls&id=7893 http://www.lennys-bahnshop.de/bahnshop/ ... ls&id=7892

Dodam, że zależy mi na jakości produktu, wyglądzie i możliwości dalszej rozbudowy zestawu do maks 5 lokomotyw i jakości systemu, dopasowanie do stndardów, etc.

Żebym ewentualnie mógł sie kiedyś spotkać z Wami w Warszawie i pobawić :D

Epoki, które mnie interesują: II, III, IV - linie kolejowe niemieckie/austriackie.

Mogę przeznaczyć na start 700 euro.

I ostatnie pytanie: jak wygląda kwestia podatku na artykuły modelarskie w handlu wewnątrz EU? :roll: Kupując w BD płacę cenę netto czy brutto "jak Niemiec" ;)?
 

ragdur

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Mógłbys się jeszcze rozejżeć na ebay'u. Lacky Lok sprzedaje ciekawe zestawy Maerklina i Trixa. Możesz równierz wejść na strony producentów: www.maerklinshop.de i www.trixshop.de (strony w języku angielskim i niemieckim). Maerklin jest na zasilanie prądem zmiennym i tzry sznyny a trix na prąd stały i dwie szyny.
Obie firmy oferują durzo dodatków.
Cena zestawów: od 99,95 euro (kiepski), przez 449,00 euro (fajny) do 1.499,00 euro (z dwoma pociagami). Lepiej omijać zestawy poniżej 130,00 euro (zestawy dla dzieci :)).
Polecam również Roco, ale nie znam strony.
Co do podatku płacisz brutto (zazwyczaj) i raczej to się nie zmieni.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
rafal napisał(a):
Kupując w BD płacę cenę netto czy brutto "jak Niemiec" ?
Brutto. Możesz płacić netto jak (a) masz firmę (b) masz NIP "unijny" (c) zapłacisz VAT w Polsce (wyższy). (d) uzasadnisz, że jest to koszt jakiegoś przychodu...
 
OP
OP
R

rafal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Wielkie dzięki!

Z opisu aukcji wnioskuję, że to coś dla mnie ;)

Myślę, że zestaw Fleischmann'a z Twin Center na chwilę obecną będzie najlepszym rozwziązaniem :)

Aczkolwiek czekam jeszcze na wypowiedzi osób, których o tej godzinie na forum nie ma, a mają coś do wtrącenia w kwestii Trix/Fleischmann DCC :)
 

ragdur

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Ten zestaw kosztuje 699 euro, ale według mnie warto. Wykonanie pewnie będzie bardzo dobre. Jednak z tą wymianą sterowania nie jestem przekonany... cena troszkę za wysoka. Mnie wystarczyło by "mobile station" Trixa. Sam pisałeś, że cena do 700 euro, a dojdą jeszcze koszty przesyłki (około 20 euro). Ja bym nic nie zmieniał.
Moja rada: kup zestaw Trixa i zostaw takim jaki jest.
 

ICE

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Bierz TRIXa. Lokomotywa BR55 ma silnik bezszczotkowy Faulhabera, idealnie się steruje cyfrwo. No i już blisko do Tp4.

A BR78 mam w postaci OKo1, dzisiaj sobie kupiłem. Jak na loka za prawie 1000zł to trochę głośny. No ale dotrę sobie silniczek i będzie OK.

pzdr
 

ICE

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Przepraszam, BR55 ma motor Maxona. Faulhaber jest w BR17. Co nie zmienia faktu, że też jest bezszczotkowy i działa super pod DCC. Mam taki sam w BR38 i szczerze polecam.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#18
Ja Cię kręce........

Ja kupuje to co mnie się podoba lub to co mieć należy/nie wypada nie mieć.
Pytając o coś takiego jak "co kupić" uzyskuję się odpowiedzi tak subiektywne jak dążenia i cele odpisujących.
Czyli: "co człowiek to .... brak gustu" a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.... gust się poprostu MA.

Kup to co Tobie się podoba, to w końcu będzie u Ciebie stać lub jeździć..... - 350e.
350e sobie zostaw na sterowanie - wystarczy na LENZ'a lub "amerykana".
Potem się zastanów czy było warto i czy będziesz to "ciągnął" dalej.

Albo Cię wkręci i zaczniesz wtapiać więcej kasy ale wiedząc już conieco z autopsji - albo sobie dasz spokój - alletaniocha działa.

Dziwny jest ten Świat...... :(
Jak i ten wątek :???:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 17
DCC 19
DCC 6
DCC 3

Podobne wątki