• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Zespoły akumulatorowe ECBy/ECy/ECDy/Ma (Wittfeld)

OP
OP
Filip7370

Filip7370

Aktywny użytkownik
Temat widzę mocno zboczył, generalnie ciekawiło mnie malowanie i oznacznienie po wojnie, bo podobno były i egzemplarze gdzie pozostawiono kolor wiśniowy a tylko naniesiono oznaczenia PKP. Ale nie mam potwierdzenia, co do doczep.
Doczepy były szeroko używanie na terenie RFN gdzie była nawet seria ESA 180:
1600259464483.png

Z tego co doczytałem to w RFN ETA 177 oznaczano zwykłe Witfeldy, ETA 178 te o podwyżosznym zasięgu, ETA 180 zmodernizowane które współpracowany z wagonami sterowniczymi. Wagony te to wyłącznie były wagony generacji Bi/BCi-33 lub 34 właśnie ze względu na swoją niższą niż klasyczne Donery masę. Kolejna sprawa To 3 członowce, z tego co kojarze to w RFN uchował się jedynie ETA 178 051 z krótkim wagonem środkowym (zawierał tylko część bagażową) natomiast nie było wariantu z długim wagonem silnikowym (gdzie była część i pocztowa i bagażowa). Wagon silnikowy bo w 3 częściowych wittfeldach układ osi to 3+Bo+3.

Wracając to Polskich Wittfeldów kiedy były one malowane na oliwkowo? Czy po wojnie ponowni odmalowywano je na granatowo/kremowo?