• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zepfotowe ZNTK

OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#67
zdeniu masz całkowitą rację , z pomalowanym wnętrzem wyglądała by lepiej , ale to nie moja lokomotywa a kolega któremu patynowałem ten skład , stwierdził że na razie nie chce środka robić ponieważ przymierza się do udźwiękowienia i może oświetlenia kabiny jak i wagonów.
SantaFe nie żebym się tłumaczył ale na żywo wyglądają lepiej , spaprałem zdjęcia robiąc je na szybko.
Założenie było też takie jak napisał Zdrada69 wagony są po szczotach które wypucowały tylko boki.
Dzięki za sugestie i opinie, zawsze się przydaje inne spojrzenie niż własne :)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#72
Miałem taki wagon w opłakanym stanie w barwach DB , niestety szyb nie udało się doprowadzić do lepszego stanu, pewnie z czasem je wymienię.
Poza tym dach jest mocno wygięty , po zamontowaniu oświetlenia postaram się go dopasować tak aby nie było szczelin.
DSC_1534.JPG DSC_1535.JPG DSC_1536.JPG
Wymaga jeszcze dopieszczenia miedzy innymi na burtach przy krawędzi dachu i w kilku innych miejscach.
DSC_1537.JPG DSC_1538.JPG DSC_1539.JPG
Generalnie efekt nie jest najgorszy :)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#76
Kolega kupił dość okazyjnie takiego oto Easa w barwach naszych południowych sąsiadów wypożyczonego jednemu z naszych przewoźników.
Dał mi go do spatynowania ... i tu zaczęły się małe schody mianowicie chodzi o jakość samego modelu nie jest jakaś powalająca , wózki natomiast to przeciętnej jakości druk 3D nie najlepiej obrobiony a do tego jeszcze rozpadły przy wyciąganiu kół.
Kolejnym mankamentem są słabej jakości napisy dosyć nieczytelne.
DSCN0062.JPG DSCN0063.JPG DSCN0069.JPG DSCN0070.JPG DSCN0071.JPG DSCN0074.JPG DSCN0076.JPG DSCN0078.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#77
Fajna patynka - sprawia wrażenie plastycznej - trójwymiarowej - chodzi mi o takie malutkie punkty z rdzą czy odłażącą farbą. Jak technika ? Czym taki efekt osiągnąłeś ?
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#78
Fajna patynka - sprawia wrażenie plastycznej - trójwymiarowej - chodzi mi o takie malutkie punkty z rdzą czy odłażącą farbą. Jak technika ? Czym taki efekt osiągnąłeś ?
Dzięki :)
Skoro tak odbierasz to co widać na tym wagonie znaczy że osiągnąłem efekt jaki chciałem . Masz rację ma to imitować rdzę i "napuchniętą" farbę. Wykonałem to w ten sposób że na nakładany drobnym pędzlem lakier bezbarwny akrylowy na burty wagonu nakładam wykałaczką lub pędzlem sproszkowaną suchą pastele zazwyczaj jest to kilka różnych zmieszanych kolorów aby dopasować kolorystykę do podłoża . Chyba że maluję cały wagon a nie tylko patynuję wtedy " parchle" mogę przygotować przed malowaniem właściwym kolorem i w takim przypadku kolorystyka użytej pasteli nie jest tak istotna aczkolwiek lepiej użyć jakiejś rdzawej.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#79
W między czasie udało mi się machnąć kilka wagonów.
Cysterna wymaga jeszcze lakierowania i drobnych poprawek , obie węglarki czekają na dopracowanie ładunków.
No i przede wszystkim zdjęcia lepszej jakości i w świetle dziennym :)
DSCN0648.JPG DSCN0649.JPG DSCN0650.JPG DSCN0651.JPG DSCN0652.JPG DSCN0653.JPG DSCN0654.JPG DSCN0655.JPG DSCN0656.JPG DSCN0657.JPG DSCN0658.JPG DSCN0660.JPG DSCN0661.JPG DSCN0662.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki