• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zepfotowe ZNTK

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#25
A dlaczego nikt mi nie powiedział o tym wątku? Dopiero musiałem sobie sam znaleźć;)
Za wnętrze węglarki, należy Ci się medal. Bezapelacyjnie(y)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#27

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#32
Bardzo fajnie zrobione. Gratuluję.
Niestety nie za bardzo mogę znaleźć stare zdjęcia szutrówek kiedy nazywały się Wddah jak te modele - ale obecnie analogiczne wagony pewne elementy - poręcze, krawędzie stopni mają czasami malowane na biało ...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#33
Żeby nie było że tylko kadzę i chwalę:). Jakoś bym "uwspólnił" tabor z ładunkiem. Bo jakoś mi kolorem nie grają. O ile tabor ma bardzo fajny klimat, o tyle szuter jest jakby z innej - czystej a nawet sterylnej bajki. Może potraktować go trochę zestawem pigmentów, którymi dopieszczałeś wagony.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#34
Żeby nie było że tylko kadzę i chwalę:). Jakoś bym "uwspólnił" tabor z ładunkiem. Bo jakoś mi kolorem nie grają. O ile tabor ma bardzo fajny klimat, o tyle szuter jest jakby z innej - czystej a nawet sterylnej bajki. Może potraktować go trochę zestawem pigmentów, którymi dopieszczałeś wagony.
Adamie - tutaj jawi się pytanie - jaki szuter wozimy ? Świeżo łamany po wydobyciu - raczej nie zdąży się pobrudzić - patrz link. Nie wiem czy wozi się też ten z odzysku - jeśli tak to pewnie warto mieć też "przybrudzony ładunek". Ważne aby całe wahadło miało ten sam poziom "czystości" ładunku

http://adamusadam.pl/system/assets/1319138227_normal.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#35
Nie chodzi mi o czystość ładunku tylko o optyczne zgranie dwóch części mających stanowić integralną całość. Przykład który podałeś jest dowodem na współgranie dwóch elementów. W danym świetle, dany ładunek z danym wagonem współgra.
Poza tym, moja wcześniejsza uwaga to tylko sugestia, a właściwie przypuszczenie... bardzo odległe od pewności. A już na pewno nie jest to krytyka. Takie same pytania zadaję sobie, gdy mam zgrać dwa elementy kolorystyczne.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#36
Szutrówki są brudne, zapylone i przydymione dymem z parowozów. Szuter za każdym razem nasypywany jest czysty, no chyba, że to szuter z odzysku. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z nowym,świeżym materiałem podsypkowym. Można by jeszcze troszeczkę szutrówki upylić kolorem pyłu z szutru, ale niekoniecznie.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#37
Zdrada69
Również widziałem nie wiele zdjęć z tego okresu na kilku wydawało mi się że faktycznie boki stopni ,poręcze i czasami obrzeża kół były malowane na biało. Jednak częściej widziałem coś takiego przy wagonach osobowych. Myślę że przy jakiś towarowych również się na to zdecyduję ale będę musiał najpierw znaleźć odpowiednie zdjęcia.
Adam66

Też się nad zastanawiałem czy nie ujednolicić delikatnie szutru, na razie tak go zostawiłem myśląc podobnie jak napisali koledzy Zdrada69 i MISIONT że jest to szuter świeży. Swoja drogą bardzo dobrze że macie swoje uwagi co do wyglądu bo daje to nowe pomysły i mobilizuje do poprawienia warsztatu .
No i faktycznie jak napisał MISIONT warto będzie lekko zapylić przynajmniej od góry szutrówki kolorem pyłu szutrowego co przy okazji delikatnie ujednolici kolor szutru :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#38
Szutrówki są brudne, zapylone i przydymione dymem z parowozów. Szuter za każdym razem nasypywany jest czysty, no chyba, że to szuter z odzysku.
To tak, jak np. na upaprane paltformy załadować nowiutkie, czyściutkie kontenery - mimo, że wydaje się mało realistyczne, w rzeczywistości często się zdarza.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#39
Ale mam takie pytanie, czy te szutrówki stoją na bocznicy już jakiś czas, czy też wożą i wysypują ładunek?. Bo jeżeli wysypują, to te blachy zsypowe nie powinny być tak zardzewiałe.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#40
Ale mam takie pytanie, czy te szutrówki stoją na bocznicy już jakiś czas, czy też wożą i wysypują ładunek?. Bo jeżeli wysypują, to te blachy zsypowe nie powinny być tak zardzewiałe.
Czyli jeżeli wożą i zsypują to należałoby "przerzedzić" tą rdzę i zrobić metaliczne rysy.
Ja proponuję taki sposób:
Pokryć teraz blachy zsypowe jakąś metaliczną farbą. Po wyschnięciu pokryć jeszcze raz kolorem nowej (jasnej) rdzy. Po ponownym wyschnięciu bardzo delikatnie papierami ściernym o różnych gradacjach zdrapywać tą rdzę aż do ukazania się metalicznych rys ,zadrapań i plam. Gdzieniegdzie można przebić się aż do pierwszej warstwy starej (ciemniejszej) rdzy. Przy tak małych powierzchniach zdrapywanie wierzchniej warstwy na "lakier do włosów, sól lub cukier" może nie przynieść pożądanych rezultatów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki