• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zepfotowe ZNTK

bob4ten

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
#82
Witaj zepfot,
Myślałem początkowo, że to któryś z modeli PIKO starej lub nowej produkcji. Mam nową lokomotywę PIKO BR89 247 i dwie stare PIKO BR89 247. Jedna ze starych jest bez balastu i w dość złym stanie. Jednak te modele różnią się od twojego mają skrzynie wodne na całej długości kotła oraz większe skrzynie na węgiel. Czy w takiej wersji można jedną z nich przekonwertować mam na myśli te odstępstwa w wyglądzie?
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#83
Witaj zepfot,
Myślałem początkowo, że to któryś z modeli PIKO starej lub nowej produkcji. Mam nową lokomotywę PIKO BR89 247 i dwie stare PIKO BR89 247. Jedna ze starych jest bez balastu i w dość złym stanie. Jednak te modele różnią się od twojego mają skrzynie wodne na całej długości kotła oraz większe skrzynie na węgiel. Czy w takiej wersji można jedną z nich przekonwertować mam na myśli te odstępstwa w wyglądzie?
Musisz sobie sprawdzić konkretny parowóz kiedy i w jakim oznaczeniu jeździł na PKP.
Jako Tkh 1 po 45 roku było oznaczanych kilka różnych typów parowozów , oraz jako Tkh 100 , elementem łączącym te parowozy był układ osi 0-3-0.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.977 140 0
#84
Te Pikowskie to całkiem inny typ - saksoński? nie pamiętam dokładnie, podczas gdy "zepfotowy" to typ pruski. Odnoszę wrażenie, że przeróbka byłaby zbyt ryzykowna, lepiej poszukać modelu Fleischmana - mniej bólu przy konwersji, poza tym to ładny model.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#85
Tak na szybko zerkając na Pikowski model 89 to prędzej podchodzi pod TKh 12 lu 2 ,ale trzeba by temat dokładniej zgłębić.
Polecam poszukanie modelu Fleischmanna na konwersje. Można kupić używane w dobrym stanie za niewielkie pieniądze.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#86
Te Pikowskie to całkiem inny typ - saksoński? nie pamiętam dokładnie, podczas gdy "zepfotowy" to typ pruski. Odnoszę wrażenie, że przeróbka byłaby zbyt ryzykowna, lepiej poszukać modelu Fleischmana - mniej bólu przy konwersji, poza tym to ładny model.
Tak saksoński.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#88
Dzisiaj mamy dwa modele , jedną zabawkę i totalną fikcje.
Pierwszy to Villach produkcji Piko.
DSC_3032.JPG DSC_3033.JPG DSC_3034.JPG DSC_3035.JPG DSC_3036.JPG
Kolejny to Rocowski "pasażer"
DSC_3039.JPG DSC_3040.JPG DSC_3041.JPG DSC_3042.JPG
Odrobina patyny sprawiła że plastik wygląda na tyle że da się na niego spojrzeć ;)
DSC_3045.JPG DSC_3046.JPG
To już totalna fikcja , zostało mi podwozie z węglarki , załóżmy że gdzieś tam była taka możliwość węglarka a przynajmniej jej burty uległy destrukcji , pozostało podwozie no to przecież nie może się zmarnować i powstała przyzakładowa platforma ;)
Będzie stało na bocznym torze przy dioramowym zakładzie pracy.
DSC_3048.JPG DSC_3049.JPG DSC_3050.JPG DSC_3052.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki