• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ZepFot-owe dioramy

OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Dzięki Marcin .
Moim zdaniem między innymi od tego jest forum aby się czegoś dowiedzieć jak i czymś podzielić :)
Zainteresowanych drogą asfaltową odsyłam do działu techniki modelarskie , co nieco tam opisalem.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ludzie cenią modelarzy za to jakie dioramy/modele tworzą, ale ciebie Adamie trzeba cenić za jeszcze jedną sprawę. Mianowicie zawsze się dzielisz jakże cenną wiedzą bez najmniejszych oporów!

Piękna diorama, wspaniały klimat :)
Ja właśnie chciałbym dodać coś na temat dzielenia się doświadczeniem przez Adama. Wyobraźcie sobie że ta diorama została zrobiona specjalnie przez kolegę tylko po to, żeby zaprezentować mi jak zrobić realistyczne połączenie drogi gruntowej z szosą. W swoim wątku prezentowałem relację z budowy dioramy i miałem problem z sensownym jej dokończeniem. Adam (którego wogóle wcześniej nie znałem) napisał do mnie na priv z poradami i dodał, że postara się mi to zaprezentować na przykładzie. Nie macie pojęcia jakie było moje zdziwienie gdy po kilku dniach zobaczyłem gotową dioramę i zdjęcia krok po kroku jak to zrobić.

Piękne modelarstwo i wspaniały człowiek.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Ja właśnie chciałbym dodać coś na temat dzielenia się doświadczeniem przez Adama. Wyobraźcie sobie że ta diorama została zrobiona specjalnie przez kolegę tylko po to, żeby zaprezentować mi jak zrobić realistyczne połączenie drogi gruntowej z szosą. W swoim wątku prezentowałem relację z budowy dioramy i miałem problem z sensownym jej dokończeniem. Adam (którego wogóle wcześniej nie znałem) napisał do mnie na priv z poradami i dodał, że postara się mi to zaprezentować na przykładzie. Nie macie pojęcia jakie było moje zdziwienie gdy po kilku dniach zobaczyłem gotową dioramę i zdjęcia krok po kroku jak to zrobić.

Piękne modelarstwo i wspaniały człowiek.

No bo tak Adam jest właśnie(y)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
SantaFe słuszna uwaga , troszkę ją skróciłem ,ewentualnych dalszych korekt dokonam jutro lub w niedzielę .
Brakuje jeszcze paru drobiazgów może je dostanę w niedzielę na giełdzie a część zrobie. Na chwilę obecną diorama wygląda tak.
IMG_20170929_210225.jpg IMG_20170929_210301.jpg IMG_20170929_210324.jpg IMG_20170929_210344.jpg IMG_20170929_210353.jpg IMG_20170929_210422.jpg IMG_20170929_210444.jpg IMG_20170929_210518.jpg IMG_20170929_210615.jpg
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
No i powstała kolejna diorama , tym razem tylko z kawałkiem szlaku jednotorowego dla naszego kolegi forumowego :).
Ma służyć do prezentacji i zdjęć taboru. Jej wymiary to 20 na 40 cm. Jedna strona jest znacznie bardziej zarośnięta , druga jest tak skomponowana żeby nic nie wchodziło w kadr przy fotografowaniu.
DSCN0814.JPG DSCN0815.JPG DSCN0816.JPG DSCN0817.JPG DSCN0818.JPG DSCN0820.JPG DSCN0821.JPG DSCN0822.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Fajnie zrobiona ta mała dioramka. Nie wiem tylko czy to zniekształcenie aparatu, czy pień sosny w ogóle nie zwęża się do góry, a co więcej, daje złudzenie rozszerzania się ku górze. Jakoś to dziwnie wygląda. Ale może to tylko moja wizja... :confused:
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Gryfny baniok:cool:
Od samego patrzenia można pylicy dostać:D
Dziś mi ulżyło, żeś Adamie choć trochę farbki porozrzucał po warsztacie. Już się zastanawiałem, czy Ty ich w ogóle używasz, bo zawsze takie równiutko poukładane masz;)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Dzięki bardzo :) Jak zamontowałem latarnie to jeszcze je domalowałem pod to światło. To jest lampa od Zbyszka Kluby z żarówką kupiona chyba w 2001 r jak dobrze pamiętam :).
 

Podobne wątki