• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ZepFot-owe dioramy

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Cholery można dostać z tymi Ślązakami. Następny Wincenty Pstrowski. Wstaje rano, zjada jajecznicę i do południa ma dioramę skończoną:ROFL:
Ja bym może kolor trawki wybrał w tym czasie;)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Bez przesady Adamie do Pstrowskiego to mi daleka według jego normy to trzy dioramki na godz :D
Tak poważnie to asfalt pomalowałam przed wczoraj a właściwie podkład pod asfalt ,wczoraj wieczorem zasypałem ziemią , reszta zrobiona dzisiaj z przerwą na spacer w deszczowej aurze ;)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Adaś, kiedy Ty na to masz czas?
Ja kurczę parowozownię od Fallera już ponad pół roku sklejam, a końca nie widać. Szacun.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zainspirowany bardzo ładną dioramą kolegi adamwyt do prezentacji samochodów .
Postanowiłem zrobić coś w tym klimacie ale znacznie prostsza bo tylko z drogą główną ,boczna gruntową i zieleniną .
Dioramą nie jest jeszcze skończona to nastąpi jutro ale ogólny obraz już jest .
Zobacz załącznik 506228 Zobacz załącznik 506229 Zobacz załącznik 506230 Zobacz załącznik 506231 Zobacz załącznik 506232 Zobacz załącznik 506233 Zobacz załącznik 506234
Pięknie, szybko, perfekcyjnie.
Twoja diorama już super wyglądała nawet tylko przypruszona ziemią, bez zieleni;). Przy okazji zapytam z czego robiłeś ziemię? Podejrzewam, że to naturalny materiał?
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Dziękuję Panowie.
popowe zastanawiałem się nad tą przerywaną w końcu się na nią zdecydowałem żeby dodała akcent kolorystyczny , następna już od samego początku była planowana bez.
adamwyt ta ziemia to zbierana na podwórku przed domem i przemiana , zbieram też gdzieś po lasach i innych polach żeby mieć różne kolory ziemi . Przed nanoszeniem ziemi na diorame czy makietę przesiewam ją.
jestrabh też takie pamientom na kołach od żuka albo i jakiś starszych niewiadomego pochodzenia drugiego konia zawsze mogę dołożyć .
Teraz zapowiedź następnej dioramki tym razem już z torem.
IMG_20170919_224320.jpg IMG_20170923_201349.jpg IMG_20170923_203433.jpg IMG_20170923_205035.jpg IMG_20170923_210957.jpg IMG_20170923_213943.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Scenka super, ale kapitalny ten wóz konny. Powiedz, to Twoja twórczość własna, czy jakiś kit do składania? A może to jakiś gotowiec? Jest rewelacyjny (y), a koła tego wozu idealnie pasują i przypominają mi czasy dzieciństwa, kiedy nagminnie widywało się te pojazdy na ulicach.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
No i ten dynamiczny ruch lejc, podczas smagania końskiego zadu, co nie, zamierzony efekt jak mniemam, tylko czemu woźnica trzyma je jedną ręką, i czego szuka z tyłu.
A już wiem on się za tym "Maluchem" ogląda, wszystko jasne.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Scenka super, ale kapitalny ten wóz konny. Powiedz, to Twoja twórczość własna, czy jakiś kit do składania? A może to jakiś gotowiec? Jest rewelacyjny (y), a koła tego wozu idealnie pasują i przypominają mi czasy dzieciństwa, kiedy nagminnie widywało się te pojazdy na ulicach.
Maćku zapytałem o to samo Adama na poprzedniej stronie.
Adasiu a ta "fura" z koniem i woźnica to komplet ?
Jak byś jeszcze napisał czyjej produkcji to było by fajnie ;)
Jest klimacik (y)
Pozdrawiam
I otrzymałem odpowiedż
Zbyszku , teraz to komplet ;)
Koń to faller podmalowany troszkę , woźnica to preiser malowany przeze mnie , koła furmanki są z przyczepy do unimoga wikinga akurat takie miałem pod ręką. Reszta to moja dłubanina na podstawie zdjęć i tego co pamiętam jak jeszcze łatwiej było spotkać takie pojazdy na drogach :)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Maćku dorzucę jeszcze że koła są dokładnie z czegoś takiego , pozostałość po robieniu dioramy Szwedzkiej farmy :)
IMG_20170924_174124.jpg
Jest to jedna z dwóch przyczep do Unimoga Wikinga , model słaby ale koła się przydały.
Reszta jak już wspominałem to moja dłubanina oparta na zdjęciach i pamięci.
Dokładnie Pawle zamierzony i oparty na pamięci za bajtla spędzałem wakacje w Beskidach wtedy furmanki były tam w użyciu na co dzień , zresztą na Górnym Śląsku również.
Pamiętam że furmani potrafili cuda wyczyniać. Jako że konia posiadam w ruchu to i reszta powinna być dynamiczna ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Maćku zapytałem o to samo Adama na poprzedniej stronie.

I otrzymałem odpowiedż
Maćku dorzucę jeszcze że koła są dokładnie z czegoś takiego , pozostałość po robieniu dioramy Szwedzkiej farmy :)
Zobacz załącznik 506731
Jest to jedna z dwóch przyczep do Unimoga Wikinga , model słaby ale koła się przydały.
Reszta jak już wspominałem to moja dłubanina oparta na zdjęciach i pamięci.
Dokładnie Pawle zamierzony i oparty na pamięci za bajtla spędzałem wakacje w Beskidach wtedy furmanki były tam w użyciu na co dzień , zresztą na Górnym Śląsku również.
Pamiętam że furmani potrafili cuda wyczyniać. Jako że konia posiadam w ruchu to i reszta powinna być dynamiczna ;)
Dzięki koledzy za szybką odpowiedź. Nadal nie mogę się napatrzeć na ten wóz. Chyba trzeba będzie skopiować Twój pomysł Adamie. (y)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Maćku swobodnie kopiuj do woli jak chcesz to podeśle Ci na PW więcej zdjęć i wymiary.
SantaFe dzięki , podstawa to styrodur szlifowany następnie nożykiem zrobiłem kilka dziur i pęknięć. Szary kolor to moja mieszanina szarości z czernią i bielą farby akrylowe artystyczne. Kolejnym etapem było już malowanie pędzlem śladów na drodze i zabrudzeń.
W tym przypadku nie używałem aerografu ani żadnych pudrów , pyłów czy pasteli tylko farba i jeden pędzel.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
mareks69 dzięki .
Tu nie ma żadnej tajemnicy , metoda suchego pędzla wcierane dobierane na oko odcienie ziemiste i szare w wcześniej przygotowany kolor asfaltowy.
Ciemne ślady "wyjeżdżone" przez samochody to czarna farba również suchym pędzlem wcierana tylko tu trzeba się wykazać pewną ręką żeby nie zjechać za bardzo na boki.
IMG_20170923_125832.jpg
Pędzel średnio miękki nylonowy , tym razem farby akrylowe choć jestem zwolennikiem olejnych ;)
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj postaram się odpowiedzieć.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
Ludzie cenią modelarzy za to jakie dioramy/modele tworzą, ale ciebie Adamie trzeba cenić za jeszcze jedną sprawę. Mianowicie zawsze się dzielisz jakże cenną wiedzą bez najmniejszych oporów!

Piękna diorama, wspaniały klimat :)
 

Podobne wątki