• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ZepFot-owe dioramy

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#1
Witam serdecznie.
Postanowiłem się podzielić tym co dłubię powoli dla czystej przyjemności.
Założenie tej dioramy jest następujące.
Hipotetyczny kawałek szlaku gdzieś na obrzeżach konurbacji Śląskiej z kawałkiem drogi a właściwie dwóch dróg ,wiaduktem,familokiem i jeszcze jakimś drobiazgiem.
DSC_4162.JPG DSC_4163.JPG DSC_4164.JPG DSC_4165.JPG
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
Dobrze widzisz :) ale to tylko kolega podrzucił mi na próbę.
Osobiście używam zazwyczaj olejnych Talensa i Testorsa.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#7
Dziękuję za miłe słowo :)
Na spokojnie nie od razu Rzym zbudowano mam w planach coś większego ale małymi kroczkami :)
Co do tej dioramy to za założenia jest dioramą ...ale jak by mnie co naszło to istnieje możliwość rozbudowy :)
DSC_4166.JPG
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#15
hmmm ale powiem że Twoja praca trochę mi psuje wszystko, bo mam plan na makietę, ale raczej z racji dysponowanej przestrzeni tylko jedną a tu klimatem kusisz że aż boli... taki rządek kamieniczek z czerwonej cegły i nitka tramwajowa wzdłuż wysokiego nasypu, nad nią przerzucone dwa wiadukty jeden bocznicy normalnotorowej drugi wąskotorowy... ale by można szlaki tworzyć...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#17
I to będzie KLIMAT :) :cool: :cool: :cool: :)
Ale tak do koncepcji mam 2 uwagi.
2. Czy nie szkoda miejsca na 2 drogi? Chyba, że ta na górze to jakaś zakładowa.
I po 1. Zamiast dwóch dróg powinny być 2 albo i 3 tory.
Tam na górze, gdzie na razie masz pustkę dostaw koniecznie tor z koziołkiem - mógłby by być z fasadą magazynu - przyda się by postawić tak jakiś wagon towarowy. W końcu to Śląsk, gdzie kiedyś człowiek co rusz wchodził na jakieś tory bocznicowe.
A nawet bym zaszalał tak, by wpakować tor [ale to już chyba wąski] między familok i nasyp.
Bo z drugiej strony, przez tą drogę, już żadnego toru się nie dostawi.
Bardzo miły most. Co to za produkt?
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#18
Koncepcja tej dioramy jest mniej więcej taka że jest to przedmieście hipotetycznego miasta na Górnym Śląsku.
Nie chciałem jej przeładować zbytnia ilością wszystkiego dlatego pomimo wcześniejszego zastanawiania się nad tramwajem,wąskim torem,bocznicą i wszystkim co można spotkać na na Śląsku zdecydowałem się na jeden tor i parę drobiazgów wokoło którymi postaram się oddać klimat kolejowo industrialny.
Co do pustego miejsca stanie tam budynek przemysłowy górujący nad resztą dioramy a przy tym obiekcie przemysłowym a właściwie między nim a już istniejącym torem będzie mała zapomniana bocznica z kozłem oporowym.
Most to Auhagen 11365.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#19
Temat jak znalazł na makietę a że pomysł bardzo obfity miałbyś co dłubać przez długi czas.
Tylko że ja chciałem zbudować makietę stacji z mojego rodzinnego miasta...ewentualnie spróbować odtworzyć stację Murcki-Cegielnia (obecnie przebudowana, ale kilka zdjęć przed przebudową bym zapewne znalazł w swojej kolekcji) natomiast taka makieta... dużo miejsca wymaga i materiałem raczej dla klubu jest... więc raczej jedynie w przypadku gdyby się udało z kimś skrzyknąć i by było miejsce do przechowywania skrzynek...
I to będzie KLIMAT :) :cool: :cool: :cool: :)
Ale tak do koncepcji mam 2 uwagi.
2. Czy nie szkoda miejsca na 2 drogi? Chyba, że ta na górze to jakaś zakładowa.
I po 1. Zamiast dwóch dróg powinny być 2 albo i 3 tory.
Pozwolę się tutaj nie zgodzić, układ wydaje się jak najbardziej sensowny, jedyne do czego można by się przyczepić to do tego że brakuje jakiegoś sensownego drenażu, bo po deszczu w familoku na dole woda z ulicy im kartofle zaleje...
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#20
To może faktycznie lepiej się trzymać wcześniejszego pomysłu i zostać przy makiecie stacji z swoich okolic, w przyszłości kto wie jakie jeszcze pomysły i możliwości przyjdą do głowy :)
Faktycznie nie pomyślałem wcale o drenażu będę musiał to skorygować dzięki za zwrócenie na to uwagi.
W miedzy czasie zacząłem dłubać wspominany wcześniej budynek przemysłowy , jeszcze sporo pracy ale jakiś zarys już jest.
DSCN7412.JPG DSCN7413.JPG DSCN7414.JPG DSCN7415.JPG
 

Podobne wątki