• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZELLIN

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#41
Jedno tylko nieco mnie razi: trochę za bardzo czerwona podsypka i boki szyn, szczególnie na tym wewnętrznym łuku. Widać to zwłaszcza na fotkach w poprzednim poście, z czwartku i wcześniejszych. Wydaje mi się to nienaturalne.
Boki szyn pewnie już zostaną jak są. Fotka trochę przekłamuje rzeczywisty kolor to raz, a dwa - to obawiam się że zbyt dużo bym przez nieuwagę przy próbie poprawki połamał. Z podsypką jak rozumiem chodzi o przypudrowanie przy szynach ? Faktycznie kontrast duży - szczególnie na tle tej jaśniejszej podsypki na łuku wewnętrznym - tu pewnie się trochę pobawię jeszcze z pudrami ... Dzięki za sugestie. A swoją drogą jeśli faktycznie kolor boku szyny razi na wewnętrznym łuku a nie było takiej uwagi co do reszty torowiska - to mamy chyba dowód na to jak działają złudzenia optyczne. Wszystkie boki szyn były malowane tak samo - mieszanką dwóch farb Humbrola i myślę, że obiektywnie są w tym samym odcieniu. Ta "czerwoność" wychodzi jednak bardziej na tle jaśniejszego szutru a na tle ciemniejszego już tak się nie rzuca w oczy ...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#42
Może tak być, trudno jest ocenić takie wrażenia tylko na podstawie zdjęć. Ale ogólnie jest bardzo fajnie.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#43
A mnie wciąż żal tej samotnie siedzącej postaci na przystanku... no że taka sama i autobusu nie widać. Dobrze, że to nie zima;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#46
Rozpoczęło się zazielenianie terenu:
IMG_1868.JPG IMG_1870.JPG IMG_1872.JPG

I pojawiają się kolejne elementy infrastruktury przytorowej (słupy w Zetce to druk 3D ze Shapeways).

IMG_1804.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#47
Mam problem ze sposobem przeprowadzenia linii telegraficznej przy wiadukcie. Na ten moment zrobiłem metodą "pod wiaduktem". Tak się robi czasami - tak jest w realu w przypadku wiaduktu, który był inspiracją dla tego na mojej makiecie. Niestety ze względy na geometrię wykopów słup "za wiaduktem" wyszedł strasznie karzełkowaty. Zastanawiam się czy:

a) zastąpić go niżej osadzonym słupem pojedynczym - bez przypory od wewnętrznej łuku, która powinna być ze względu na naprężenia sieci i siły działające na słupy, jednocześnie tak to robiąc aby "widziały się" słup za wiaduktem z zestawem izolatorów zamocowanych pod wiaduktem.

b) zrezygnować z przeprowadzenia linii telegraficznej pod wiaduktem i nie puścić jej górą - nad drogą - taki wariant występuje także w realu - może nawet częściej. Wtedy w dużej części linia szłaby dalej po koronie wykopu.

IMG_1893.JPG




IMG_1895.JPG


Będę wdzięczny za fachowe porady w tej sprawie.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#48
Prace trwają - pojawia się bydło:

IMG_1914.JPG


Praktycznie niemal zakończyły się prace przy elektryfikacji i telefonizacji:

IMG_1910.JPG


IMG_1911.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#55
Uwielbiam takie nastawnie. Wyglądają trochę jak chatki na kurzej stopce. Jak dla mnie, to poproszę fotkę z drugiej strony:)
Dla Ciebie wszystko ....
Zestawik fotek nastawni - to model z żywicy Artitect - produkowany z 10 lat temu - obecnie już niedostępny w normalnej sprzedaży. Nie jestem do końca zadowolony z jakości sklejenia jaką udało mi się osiągnąć, choć oczywiście na fotkach w tym zbliżeniu widać więcej niż "normalnym okiem". Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie dodać napisu z nazwą ...

IMG_2066.JPG IMG_2067.JPG IMG_2068.JPG IMG_2069.JPG IMG_2070.JPG

Ta dziura na jednym z ujęć czeka sobie na semafor.

A sama nastawnia w realu wygląda tak - jak widać nie służy już aktywnie prowadzeniu ruchu ...

rath1.jpg rath2.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#58
Śliczne to wszystko. Ino ta biała drabina na nastawni jak kwiatek u kożucha. Po co tam ona jest?
Pewnie do wejścia na dach :):):) - jest taka w prototypie - wyżej zdjęcie z realu - to po prawej - trzeba się wkliknąć aby dokładniej widzieć. Ale nie pierwszy pytasz o tę drabibnę - widać budzi emocje. A tak serio - należy jej się "przykurzenie" i takowe jeszcze dostanie.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#60
Mnie bardziej zastanawia, czemu ona w realu jest tak odsunięta od ściany i czemu Niemce nie przyspawali tych wąsów na górze do dachu. Przeca w czasie wiatru jakiegoś cięższego chłopa zwiałoby jakby trzymał się tej cienkiej pajęczyny:sick:
[DOUBLEPOST=1439822323][/DOUBLEPOST]
No to drugie pytanie: po co wyłaz na dachu? :gwizd:
Najpierw przyspawali drabinę a potem jak się któryś spierniczył to zrobili dziurę w dachu:ROFL: