• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zegar czasu modelarskiego

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#23
Misiek napisał(a):
czyli sprawdziło się - nie każdy ma Pocketa
niektórzy mają Symbiana, inni PalmOS-a
Tylko, że MS dba o to, aby do Windows CE łatwo było pisać oprogramowanie.
Czy Symbian i PalmOS tez o to dba? Może wiesz, gdzie można znaleźć jakieś środowisko do łatwego pisania programów do nich?
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#24
W sumie to jakiś ulepszony FRED mógłby mieć taki wyświetlacz na LEDach, czas i jego skrócenie mozna by programować na początku.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#26
gbbsoft napisał(a):
Tylko, że MS dba o to, aby do Windows CE łatwo było pisać oprogramowanie.
Czy Symbian i PalmOS tez o to dba? Może wiesz, gdzie można znaleźć jakieś środowisko do łatwego pisania programów do nich?
nie jestem specem od bitów i bajtów i się nie orientuję ale...
skoro powstało ileś tam darmowych różnych przeszkadzajek na PalmOS czy ostatnio modnego Symbiana to znaczy, że "dasię"

PalmOS jako system chyba już dogorywa, więc nie mam co liczyć na FREMowski zegarek w swoim T|T
ale za to mój T|T może służyć jako FRED ;-) :arrow: LocoPalm
 

Igrek Iksiński

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Misiek napisał(a):
na jakim działa OSie?
Od Windows Mobile 4.0 (2003) wzwyż. Zrzuty zrobione na wersji 6.
Misiek napisał(a):
że nie jest dla wszystkich
Jak coś jest dla wszystkich to jest do...
Misiek napisał(a):
wymaga zakupienia nowego komórkowca
A co ma piernik do wiatraka? Pocket PC może ale nie musi zawierać modułu GSM. Możesz mieć oddzielne urządzenia. Możesz mieć all in one. Aktualnie najprostsze modele urządzeń wyposażonych w WM i GSM kosztują około 700 zł (urządzenie nowe, bez podpisywania umowy z operatorem). Założę się, że cena będzie spadać a tym samym wzrośnie liczba osób posiadających takie pudełka.
Misiek napisał(a):
niektórzy mają Symbiana, inni PalmOS-a
Jakby to ująć... To ich problem ;-)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#28
Misiek napisał(a):
że nie jest dla wszystkich
Igrek Iksiński napisał(a):
Jak coś jest dla wszystkich to jest do...
DOBRY programista opracowuje ten sam soft na różne platformy sprzętowe, zyzkując większą ilość potencjalnych klientów (oczywiście tylko w momencie, gdy dany soft kosztuje mniej niż 19,99PLN) :D
Igrek Iksiński napisał(a):
Misiek napisał(a):
wymaga zakupienia nowego komórkowca
A co ma piernik do wiatraka? Pocket PC może ale nie musi zawierać modułu GSM. Możesz mieć oddzielne urządzenia. Możesz mieć all in one.
wiem, wiem... przecież mam oddzielnie T|T i SE D750i ;-)
Misiek napisał(a):
niektórzy mają Symbiana, inni PalmOS-a
Jakby to ująć... To ich problem ;-)[/quote]kwestia wyboru....
bez zegarka modelarskiego można przeżyć... zostawiając w kieszeniu dudki potrzebne do zakupu odpowiedniego PPC ;-)
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Dla tych co chcą używać laptopów. Pamiętacie program BAHN? http://inlog.pl/bahn/ Tam można ustawiać prędkość,tworzyć rozkłady i co najciekawsze zbudować układ makiety i wgrać nawet pliki z polskimi lokomotywami i wagonami.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#35
no to jak to mają być laptopy na stacjach, czyli wracamy do punktu wyjścia, to niepotrzebny jest Bahn, tylko inny szkopski program, czyli zwykły zegarek FREMOwy

;-)
 

Igrek Iksiński

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
ciekma napisał(a):
czy nie dało by się napisać aplikacji w Jawie na zwykłą komórkę
Jeśli pytasz o możliwości techniczne to: oczywiście tak. Jeśli pytasz czy ja to zrobię to odpowiedź brzmi: nie. Zegar na Pocket PC napisałem głównie dla siebie, żeby sięgnąć do kieszeni a nie wypatrywać (wzrokiem zmęczonym nocnymi Polaków rozmowami ;-) ) najbliższego laptoka.
 

Elektronik

Nowy użytkownik
Producent
Reakcje
0 0 0
#38
Witam.

A może by tak rozwiesić wokół makiety kilka takich "zegarów" sterowanych jednym sterownikiem w którym szło by ustawiać szybkość czasu np x2, x4, lub x6. Można by było ustawiać godzinę od której ma zacząć liczyć, i dopisać kilka innych funkcji jakby były potrzebne, taki zegar by widzieli wszyscy, byłby on nie zależny od laptopów i myślę że z jakimś potrzymaniem by można było zrobić żeby działał przy chwilowych zanikach prądu.
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
#39
Witamy. Uwielbiam jak ktoś odświeża temat po 10-ciu niemal latach :). Szkoda, że dopiero teraz kolega się odezwał. Gdyby to było 9 lat temu to by chłopaki nie musieli z klepsydrami przy makietach latać :D.
 

Elektronik

Nowy użytkownik
Producent
Reakcje
0 0 0
#40
Niestety nie było mnie tu 10lat temu jestem dopiero kilka miesięcy. Ciekawy temat z tymi zegarami na imprezy modelarskie, nie mogę nigdzie znaleźć gotowych, takich żeby pracowały samodzielnie, albo źle szukam. Dlatego można by zaprojektować taki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 16
Elektryka 6

Podobne wątki