• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zdjęcia EN57-665 z lok. Wrocław Główny, bądź Kraków Prokocim

Ł

Łukasz K

Gość
#1
Jak w temacie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w namierzeniu w/w jednostki.
Od 1998 kolekcjonuję zdjęcia jednostek i mam cały tabor z Lok. Kraków Prokocim i lok. Sucha Besk. wg. ilostanu z 01.01.1997r. na zdjęciach za wyjątkiem - właśnie EN57-665.
Jednostkę tą skreślono w grudniu 1998r. ze stanu lok. Kraków Prokocim (wówczas już CM Kraków). 01.01.1993r. EN57-665 była jeszcze na stanie lok. Wrocław Główny. Do 1997r. razem z EN57-1521 trafiła do Prokocimia. Ja zaczynałem fotografować kible w styczniu 1998r; mając nie całe 12 lat i wówczas byłem pod silną presją rodziców, więc zdjęć z tego okresu mam nie wiele.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, która dopomoże w odnalezieniu zdjęcia tej - już nie istniejącej - maszyny.
Jeśli ktokolwiek jest w stanie pomóc to proszę informacje zamieszczać tutaj, lub na PW
 
OP
OP
Ł

Łukasz K

Gość
#2
Dodam jeszcze dwa zdjęcia mojego autorstwa:

Z cyklu - historyczne:

EN57-1282 + EN57-635 ZPR Kraków
Osobowy E 41 z Krakowa Głównego do Tarnowa opuszcza p.o. Rzezawa 2 lipiec 2002r.
Foto: własne

EN57-665 + EN57-717 CM Kraków

Osobowy E 44 z Tarnowa do Krakowa Głównego zatrzymuje się w p.o. Rzezawa
07 sierpień 1998r.

Foto: własne.

Wówczas się uczyłem fotografować swoją Smieną. Nie miałem lampy błyskowej, a pobocza przystanku porastały drzewa (wycięte około 2001), do tego było około 19-20 (ten pociąg jakoś w tych godzinach wtedy chodził). Zdjęcie z 1998r. poddałem "lekkiej" obróbce i przyciąłem. Jak na złość EN57 - widać bardziej wyraźnie niż 665 rb. Czy to zdjęcie da się jakoś "polepszyć" w programach typu photoshop ?? ja dysponuję gimp-em i wiele z tego nie mam.

Dla smaku zaś kibel tarnowski EN57-635, który jako ostatni w Małopolsce miał tego typu reflektory. W 1999r. krakowska EN57-669 wyglądała jednakowo, lecz światła końca pociągu były w oprawach dolnych reflektorów, górne to była już tylko "pamiątka".
Dużo tego typu jednostek miała lok. w Katowicach, Częstochowie, Tarnowskich Górach, Wrocławiu, Poznaniu.
 

Załączniki

Podobne wątki