• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zbyszkowe projekcje.....

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#1
Właściwie ten temat powinien być w "Gadkach szmatkach".
Urządzamy sobie salon i ukochana dała mi w sumie wolną rękę.
Byle nic nie spadło na głowę i nikt się nie pokaleczył.
Świecznik i krzyż z haków do mocowania szyn już pokazywałem w innym wątku.
Obecnie w renowacji okna z "węglówki." Wrzucam fotki przed oczyszczeniem.
Może się komuś przyda kolorystyka. Zapewne po odpowiednim postarzeniu i przecierkach farby powstaną z tego ramy.
20180821_143538.jpg 20180821_143544.jpg 20180821_143852.jpg
Równocześnie powstaje kinkiet stylizowany na kawałek podkładu
wąskotorowego, ale tu jeszcze długa droga. Myślę, że po miesiącu moczenia w wodzie beleczka pięknie popęka.
20180821_143859.jpg
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
Tygodniowy ban od forum doskonale wpłynął na mobilizację i skończenie kinkietu. Kinkiet wybrała Moja ukochana, początkowo byłem sceptycznie do niego nastawiony, ale ostatecznie bardzo mi się podoba. Okienka oczyszczone, czekają w suchym miejscu na swoją kolej.
Urodził mi się pomysł na lampę stojącą, ale w pierwszej kolejności żyrandol do salonu.

20181104_113857.jpg 20181104_113849.jpg
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#7
Kinkiecik super, ale stoliczek to już wygrywa !! Pomysł ciekawy i wykonanie genialne !! Gratuluję pomysłów i zdolności do tworzenia takich mebli. Przyłączam się tak że do pytanka ile waży taki stoliczek :).
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#11
Widziałem już stoliki z bloków silnika ale ten jest zajebisty, pomysł świetny, bardzo oryginalny też takiego chcę :)
Sam go wtargałeś do domu ?
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#12
Dziękuję koledzy za uznanie, zawsze marzyło mi się coś w tym stylu. Amerykę odkryłem ze dwa lata temu, ale czy było to wielkie odkrycie, skoro tor kolejowy jest tak samo skonstruowany na całym świecie. Po prostu podglądnąłem pomysł i tyle.
W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować Zbyszkowi Gałczyńskiemu, za pomoc merytoryczną w czernieniu tego żelastwa.
Ile waży? Sporo, szyna typu 6 1,1m.b, 4xpodkładki typu6 plus 12 haków- to mogę zważyć, szkło 12mm. 1100x650mm??? dodać belki ok.15-20kg. zaryzykuje ktoś obliczenia? Pani domu nie wyskoczyła z butów, po prostu miała urodziny i dzień wcześniej zrobiliśmy sobie romantyczny wieczorek. Buty zostały.;) Pani domu podsumowała stoliczek tak: ''stoliczek jest zajefajny i..... nie do ruszenia''
Zapomniałem dodać, był montowany praktycznie na miejscu, rozstaw szyn 600mm.

Pomysłów w głowie siedzi sporo, zobaczymy jak wyjdzie z realizacją.
Jeszcze fotka z aparatu, bo te z telefonu jakieś dziwne są.
Stolik.jpg
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#13
Postawiłem na półeczce lampę semaforową, postanowiłem, że nie będę jej poddawał żadnej renowacji, jest w stanie takim, jakim została zabrana z lampiarnii. Podczas czyszczenia, stało się lustro z odbłyśnika starło się, i to dość konkretnie.:(
Są dostępne specyfiki w aerozolu- ''efekt lustra''. Czy ktoś to stosował, czy efekt jest zadowalający?
lampa 1.jpg
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#14
Z niekłamaną radością chciałbym Wam przedstawić, mojego nowego przyjaciela. Błąkał się biedny po torach, to go przygarnąłem. Mówi, że się nazywa Jaś wędrowniczek, ale ja dałem mu na imię Frankenstahl, bo to taki składak jest. Podstawa z XIXw., nogi z Juraty, rąsie spod Chełmży,korpus z wkręta S49. Fajnie się wstrzelił, bo to dziś ostatki. Jutro już trzeba posypać głowę popiołem.;)
frank1.jpg frank2.jpg frank5.jpg frank6.jpg
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#17
Udało się zrealizować zaległy projekt, który tak naprawdę miał być zrobiony w ubiegłym roku . Stylistycznie miał pasować do stoliczka kawowego.
Półka pod telewizor, chociaż ja osobiście nie oglądam tv wcale, to będzie się klimatycznie oglądać wykłady na YT.:(
20210723_095215.jpg
20210723_095158.jpg