• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zbyszek grzecznie pyta....

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#21
Polecam na makietę tej epoki stary 21 i 25 od Seweryna. Właśnie zrobił reedycję tych modeli. Wyglądają jeszcze bardziej realistycznie. Do tego odpowiednie kalki PKS, PTHW etc. Moim zdaniem nic nie odda lepiej klimatu polskiej makiety z tamtych lat :)

Modele do obejrzenia - www.sawmodel.pl
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#22
Polecam na makietę tej epoki stary 21 i 25 od Seweryna. Właśnie zrobił reedycję tych modeli. Wyglądają jeszcze bardziej realistycznie. Do tego odpowiednie kalki PKS, PTHW etc. Moim zdaniem nic nie odda lepiej klimatu polskiej makiety z tamtych lat :)

Modele do obejrzenia - www.sawmodel.pl
Heniek ojojojo, nie szczuj chłopie,te modele korcą mnie już długi czas, ale teraz wyjdą gdyńskie ryflaki i to jest priorytet dla modelarza kolejowego.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#26
Inwencja własna i własnie nie szary niemiecki, tylko spłowiały niebieski.Można też by go zrobić w szarościach bo po wojnie też takie nieprzemalowane jeździły.
No faktycznie, trąci tym niebieskim, ale myślałem, że to wash i pigmenty go tak przyciemniły.
Co do czasów krótko-powojennych to nie bardzo bym był pewien na ten grau, który przestał obowiązywać ok.1943r. a zastąpił go gelboliv.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#31
Robur wygląda na przewymiarowanego, ale będzie stał sam, na zapleczu stacji to nie powinno tak się rzucać w oko, ale Ifa jest chyba w skali 1:100 i pies ją trącał. dobrze, że takie błędy kosztowały mnie grosze.
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#33
Niedługo będziesz mógł postawić na makietę Jelcza 080 - autobus socjalny, jeszcze parę dni i powinien być gotowy, jeżeli jesteś oczywiście zainteresowany :)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#34
Niestety gowno mam tego Sternquell'a . Dodawali chyba do piwa albo jako ciekawostke na swieta za darmo , bo na model sie nie nadaje .Bude moge zdjac, znalazlem wkreta pod spodem .
I to jest atut tych zabawkowych modeli bo:
- buda jest na wkręcie,
- koła można umyć z tej oczo....j farby i pomalować ponownie na bardziej realistyczne lub potrzebne kolory,
- kabina na wkręcie, metalowa wrzucasz ją do kreta, żeby farba zeszła (wykałaczki pomogą w zakamarkach), a później rozwiercić lampki przednie przygotowując pod montaż przeźroczystych,
- pomalować kabinkę wedle potrzeb zaczynając od warstwy podkładu i tu może być Motip, później aero nanieść właściwy kolor Humbrolem, Gunzem tudzież innej firmy wytworem,
- na koniec wstawić imitacje przednich świateł z właściwego przeźroczystego tworzywa
- montaż, patyna i podziwianie koncowego efektu, który wcale nie musi być kiepski, a wręcz przeciwnie.

Te zabawki mają potencjał, ale trzeba na nie spojrzeć z innej perspektywy, bo można z nich wiele wyciągnąć niewielkim kosztem finansowym, ale dużym nakładem pracy.
Dla kogoś z mniej zasobnym portfelem, jest to zawsze jakaś perspektywa oraz okazja do podszlifowania warsztatu.

Niedługo będziesz mógł postawić na makietę Jelcza 080 - autobus socjalny, jeszcze parę dni i powinien być gotowy, jeżeli jesteś oczywiście zainteresowany :)
Jestem ciekaw efektu, szczególnie po tym jak napisałem Ci kilka dygresji swego czasu, więc nie będę ukrywać, że liczę na znaczącą poprawę z Twojej strony i trzymam kciuki za jak najlepsze rezultaty Twoich projektów.
 
J

Jurek ST44

Gość
#35
Skrzynie tez przykrecane na srubki ,i w aucie i w przyczepie. Znajony " Ludwik " pomogl w pozbyciu sie nalepek . Reszta to juz inwencja tfurcza kierowcy .[/quote]
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#36
Staram się jak mogę, elementy były karoserii do "matki" wycinane były laserowo, (autosany były wycinane ręcznie stąd niezadawalające efekty), niebawem wstawię jakieś fotki,
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#37
Cieszę się, że znalazłeś rozwiązanie, bo pierwsze modele jak najbardziej rozumiem - trzeba wyczuć skalę - mogły w ramach testów wyjśc tak, a nie inaczej, więc 3mam kciuki za postęp prac, bo moja krytyka nie miała na celu zniechęcić Cię, a wręcz przeciwnie zachęcić, bo zabrałeś się za ciekawe modele, których kity i ja chętnie bym zakupił.
Nałogowo nie zbieram pojazdów, ale czasem fajnie jest postawić coś rodzimego na dioramkę delektując się widokiem, dlatego oglądając Twoje wcześniejsze prace, żałowałem, że nie są tak dopracowane, gdyż w zasadzie reflektowałbym na każdy jeden model do samodzielnego montażu, który opracowałeś.
Działaj i pokazuj (y)
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#38
A tak swoją drogą to zaraz po zakończeniu Jelczyka zabieram się za autosana H10-10, buda już sklecona i tak jak poprzednio elementy wycięte laserowo, mam nadzieję że teraz wyjdą mi fajne modeliki
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#39
Panowie, na gwałt potrzebuję takiej ładowarki, kolega Andrzej mówił mi jakiej jest firmy, ale mi uciekło. Może być podobna.
IMG_0093.jpg