• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Zatom Stary

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam Wszystkich!
Zaproponowano mi zrobienie prostego planu na początek. Z wielu propozycji skłoniłem się do rozpoczęcia budowy stacji kolejowej.
Stacja posiada rampę wyładunkową. Peron jedno krawędziowy.
Tor boczny zabezpieczony jest wykolejnicą. Zdecydowałem sie na system Weinert do budowy torowiska.
Niestety mam dylemat. Nie wiem jak do tego podejść. Chodzi mi o odpowiednie dopasowanie rozjazdów bo te, które mam powodują że moduł będzie bardzo długi.
Szerokość między początkiem i końcen drugiego toru wynosi 10,90 cm. Peron ma szerokość wówczas 4,2 cm. Czy zostawić tak czy zmniejszyć.
Bo po takim układzie to rozjazdy sa bardzo oddalone od siebie. I sam układ powoduje że pierwszy moduł ma 120 cm długości. Cały układ zajmie ponad 4 metry. Troszkę raczej zadługi ale lepiej niech się eksperci wypowiedzą.
Zakupione rozjazdy 74901 Weinert 49-190-1:9
Zastanawiam się czy nie zmienić na rozjazd 74501
49-190-1:6,6 lub
Rozjazd 74401
Który bardziej realnie będzie podchodził. Budowa jest przewidziana aby kiedyś dołączyć się do imprezy modelarskiej.

Pozdrawiam
 

Załączniki

Tomaj

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Zatom Stary, moje okolice, trzymam kciuki :) Ja chciałem zrobić moduł podłogowy Sieraków Wlkp. Niestety cała stacja z rozjazdami po przeniesieniu na H0 miałaby 8m długości. Zacząłem to wszystko rozrysowywać na papierze, zaczynając od wersji skróconej do 4m. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że 2m i uproszczony stan torowiska, jest i tak wielki. Jak biegałem po pokoju z 4m płachtą papieru, to pokój wydawał się mały :)