• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

zasilanie - loko a wagony

pako

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam szanownych formumowiczów. Wszyscy umieszczają tu bardzo mądre tematy no a ja chciałbym zadać pytanie, pewnie głupie z racji jego nieskomplikowania jak sądzę. No więc tak:

Kupiłem swego czasu loko SU29 oraz stare, używane, metalowe wagoniki z oświetleniem. Ustawiłem wszystko ślicznie na torach i ... kicha, zero reakcji. Zacząłem więc kombinować - usunąłem wagony zostawiłem samą loko i zadziałało - znaczy loko sprawna. Sprawdziłem każdy z 4 wagonów i nie działał żaden z nich razem z loko. Ponieważ użyłem do sprawdzenia zasilacza o mniejszej mocy, pytam - czy z tego względu całość mogła odmówić posłuszeństwa? A jeśli nie, to jak usunąć ewentualną usterkę wagonów?

Pozdrawiam starych wyjadaczy :)
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witam na forum

Zapewne kupiłeś wagony przeznaczone dla trzy szynowego systemu zasilania "Marklin", które na tradycyjnych torach robią zwarcie ot cala zagadka. Żeby je przystosować musisz na 100% wymienić koła na jedno lub obustronnie izolowane :)
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#3
Widocznie wagony robią zwarcie. Dlaczego?

- może mają osie przewodzące dla systemu Maerklina
- może instalacja oświetleniowa jet uszkodzona
- może (o ile mają > 2 osie) osie w jednym wózku zostały założone w dwie strony.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 17
Elektryka 6
Elektryka 15
Elektryka 5
Elektryka 2

Podobne wątki