• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zapowiedź na 2019r MK projekt, nowy model: Star 660 i jego różne zabudowy 1:87

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#23
Michał brawo TY!! Oczywiście zapisuję się na jeden taki gotowy model z twojej produkcji. Trzymam kciuki bo zapowiada się rewelacyjny model(y)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#26
Pięknie się zapowiada, a autor projektu daje prawie 100% pewność, że produkt finalny będzie świetny. Poproszę też wpisać mnie na listę kolejkową;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#27
Mała aktualizacja: Star prototyp stoi już na kołach :) komentarze mile widziane te złe także. Model jest jeszcze nie obrobiony, brakuje jeszcze wielu detali nad którymi pracuję. Zobacz załącznik 620569
Michał pięknie zapowiada się model ! Brawo.
Mnie jednak rzucił się w oczy jeden element tego samochodu.
Zapewne wzorujesz się na zdjęciu jakie pokazałeś w pierwszym swoim wpisie.
Ja jednak pamiętam ( a jeździłem takim Starem 2 lata w naszej armii )trochę inny zbiornik paliwa.
Może na w/w zdjęciu ten star był po jakiś warsztatowych modyfikacjach ale zbiornik paliwa w 66 był węższe i troszkę dłuższe jak w modelu.
Zbiornik do Stara 66 /660 wyglądał tak jak ten z aukcji:
https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-star-660-66-zsh-6-r-061-wancar-7640960589
Chyba,że zakładasz taką wersję w modelu jak na zdjęciu. Nawet tego nie neguję ale może warto wziąć pod uwagę zrobienie prawidłowego zbiornika tym bardziej,że powstaną kolejne ( np. skrzyniowy ) wersje tego wspaniałego modelu.
Jestem pod wrażeniem i życzę powodzenia w dalszych pracach.
Pozdrawiam serdecznie
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#28
Michał pięknie zapowiada się model ! Brawo.
Mnie jednak rzucił się w oczy jeden element tego samochodu.
Zapewne wzorujesz się na zdjęciu jakie pokazałeś w pierwszym swoim wpisie.
Ja jednak pamiętam ( a jeździłem takim Starem 2 lata w naszej armii )trochę inny zbiornik paliwa.
Może na w/w zdjęciu ten star był po jakiś warsztatowych modyfikacjach ale zbiornik paliwa w 66 był węższe i troszkę dłuższe jak w modelu.
Zbiornik do Stara 66 /660 wyglądał tak jak ten z aukcji:
https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-star-660-66-zsh-6-r-061-wancar-7640960589
Chyba,że zakładasz taką wersję w modelu jak na zdjęciu. Nawet tego nie neguję ale może warto wziąć pod uwagę zrobienie prawidłowego zbiornika tym bardziej,że powstaną kolejne ( np. skrzyniowy ) wersje tego wspaniałego modelu.
Jestem pod wrażeniem i życzę powodzenia w dalszych pracach.
Pozdrawiam serdecznie
Ale według mnie taki właśnie zbiornik Michał wykonał w tym modelu a wrażenie "grubości tego zbiornika może wynikać z tego, że pod nim czyli pod zbiornikiem jest tak jak w oryginale specjalna "rama" utrzymująca ten zbiornik. Do tego jest on nie pomalowany i nie jest przez to tak podkreślony ;)
Długość tego zbiornika to mniej więcej taka jak średnica koła a nawet trochę węższy/krótszy. Tak, więc według mnie jest jak najbardziej poprawnie wykonany.
Tutaj widać na tych zdjęciach ten zbiornik i jego proporcje w oryginale:
star66 1.jpg star66 2.jpg star66 3.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#30
To Adaś mnie namówił i chwała mu za to :), wciągnął mnie w ten projekt i bardzo mi się spodobał.
Przyznaję się że maczałem w tym palce. ;)Bardzo chciałem mieć ten model i dręczyłem pewnego producenta ale jakoś nic się w tej sprawie nie działo, więc nakręcałem Michała. Wiedziałem że jest w stanie to zrobić i jak się wahał to specjalnie zaszantarzowałem go że jeżeli niedługo nie zabierze się za Stara 660 to ja go zrobię :). Cieszę się że kolega podobnie jak ja, jest łatwy do podpuszczenia. Powodzenia i trzymam kciuki za projekt.(y)
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#31
Ale według mnie taki właśnie zbiornik Michał wykonał w tym modelu a wrażenie "grubości tego zbiornika może wynikać z tego, że pod nim czyli pod zbiornikiem jest tak jak w oryginale specjalna "rama" utrzymująca ten zbiornik. Do tego jest on nie pomalowany i nie jest przez to tak podkreślony ;)
Długość tego zbiornika to mniej więcej taka jak średnica koła a nawet trochę węższy/krótszy. Tak, więc według mnie jest jak najbardziej poprawnie wykonany.
Tutaj widać na tych zdjęciach ten zbiornik i jego proporcje w oryginale:
Zobacz załącznik 620722 Zobacz załącznik 620723 Zobacz załącznik 620724
Brdzo możliwe, robiłem to na szybko (tzn. zmniejszanie) ale poprawię. Dla mnie wszystko musi być idealne. dzięki żeś to zauważył. Zresztą mam u siebie (w Witoszowie) muzeum i stoi tam oryginał tylko, że z zabudową radarową, muszę to też zmierzyć.
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#33
Przyznaję się że maczałem w tym palce. ;)Bardzo chciałem mieć ten model i dręczyłem pewnego producenta ale jakoś nic się w tej sprawie nie działo, więc nakręcałem Michała. Wiedziałem że jest w stanie to zrobić i jak się wahał to specjalnie zaszantarzowałem go że jeżeli niedługo nie zabierze się za Stara 660 to ja go zrobię :). Cieszę się że kolega podobnie jak ja, jest łatwy do podpuszczenia. Powodzenia i trzymam kciuki za projekt.(y)
Nie jestem pazerny ale ten Star ma to "coś" i jakoś mnie do niego przyciągnęło, Adama w tym też duża zasługa;)
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#37
Michał pięknie zapowiada się model ! Brawo.
Mnie jednak rzucił się w oczy jeden element tego samochodu.
Zapewne wzorujesz się na zdjęciu jakie pokazałeś w pierwszym swoim wpisie.
Ja jednak pamiętam ( a jeździłem takim Starem 2 lata w naszej armii )trochę inny zbiornik paliwa.
Może na w/w zdjęciu ten star był po jakiś warsztatowych modyfikacjach ale zbiornik paliwa w 66 był węższe i troszkę dłuższe jak w modelu.
Zbiornik do Stara 66 /660 wyglądał tak jak ten z aukcji:
https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-star-660-66-zsh-6-r-061-wancar-7640960589
Chyba,że zakładasz taką wersję w modelu jak na zdjęciu. Nawet tego nie neguję ale może warto wziąć pod uwagę zrobienie prawidłowego zbiornika tym bardziej,że powstaną kolejne ( np. skrzyniowy ) wersje tego wspaniałego modelu.
Jestem pod wrażeniem i życzę powodzenia w dalszych pracach.
Pozdrawiam serdecznie
żaden problem to zmienić, bardzo cenny komentarz:)
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#39
Od Lutego zapisuję wszystkich co chcą model do kolejki :) Wiadomo kto pierwszy ten lepszy, będzie można wybrać sobie kolor, oznaczenia itp