• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zapowiedź na 2019r MK projekt, nowy model: Star 660 i jego różne zabudowy 1:87

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#1
Witam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego na Święta I Nowy Rok. Z tej okazji jak zapowiadałem wcześniej ujawniam nowy model,e kultową ciężarówkę jaką jest Star 660. Były już Stary wojskowe, sanitarne a teraz pora na coś nowego: Pierwszym modelem będzie Star z zabudową Waryński k 407 czyli koparka i ten model będzie też na kołach i gąsienicach, koparka na kołach przyda się bardzo na dioramy ze składami węgla.
Budowa modelu jest już w fazie prototypu, wydrukowane i obrobione elementy ramy, mostów, kół teraz walczę z kabiną. Zdjęcia z tych prac niedługo zamieszczę a na razie jako namiastka kilka elementów projektu 3d, : koło Stomil oraz jeszcze nie skończona kabina. Wszelkie uwagi mile widziane.

Zapraszam też na stronę https://www.facebook.com/MKprojekt-563613910778152/?modal=admin_todo_tour tam będę też zmieszczał informację na temat tego modelu jak i wcześniejszego Jelcza 080. Po nowym roku stworzę nową stronę bez FB .





star.jpg
Ashampoo_Snap_2018.12.25_15h52m06s_002_.png
Ashampoo_Snap_2018.12.25_16h06m24s_003_.png
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#5
Kolego @Michal88 trzymam kciuki za pomyślną realizację projektu i jego końcowy efekt (y)
Jak napisał kolega powyżej świetny pomysł i oby takich PRL-owskich "perełek" więcej.
Pokładam nadzieję ,że jednak tutaj będziesz pokazywał swoje postępy prac - wszak to forum modelarskie !
Ja osobiście nie mam konta na FB ( a nie chcę go zakładać) i liczę na wszelkie informację tutaj.
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#7
Będę pokazywał postępy, projekt mocno mnie wciągnął a strona bez FB też będzie po Nowym Roku (osobiście także jestem przeciwnikiem tego typu portali ale nie mam tam nic prywatnego tylko modele)
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
#18
Brawo Michał,
budowę jakiegokolwiek modelu powinno się zacząć właśnie od zebrania dokumentacji .
I widzę że poszedłeś w projektowanie 3D, czyli modele będą jeszcze bardziej doskonałe .
Jakiego programu używasz do projektowania ? Może trzeba się zacząć uczyć tej techniki tworzenia modeli :)
Pozdrawiam i oczywiście kibicuję .
 
OP
OP
Michal88

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
#19
Dzięki za kibicowanie, 3d to w tej chwili norma, bez tego ten model też bym zrobił ale ile to by trwało... rok, dwa. Samo drukowanie to nie wszystko niektóre części będę i tak wykonywał standardowo, ręcznie plus blachy bo nie wszystko po wydruku wygląda tak pięknie.