• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zaokrąglone nity

jedyny_sluszny

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich,

Mam problem i pomyślałem, że być może tutaj znajdzie się ktoś kto mógłby mi pomóc. Mianowicie potrzebuję około tysiąca sztuk "nitów" (materiał jest właściwie nieistotny, może to być plastik, metal, aluminium itd.) o kształcie jak na załączonym rysunku. Głównym problem jest zaokrąglona końcówka tego "nitu". Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd takie coś wziąć dokładnie o takich wymiarach?
gwozdz.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#2
Dobra solidna tokarka cnc,i dobrzy fachowcy, zaokrąglenie nie jest żadnym problemem.
Swego czasu ktoś do klubu przyniósł izolatory do słupów teletechnicznych toczone z pręta mosiężnego, "laleczka" miała średnicę coś około 1,2 mm, a prę mocujący około 0,6 mm i długość około 6-7 mm, wszystko zależy od maszyny.