• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zaniemyśl H0e

  • Inicjator wątku Zv
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Zawsze (to znaczy od niedawna, odkąd przyjęło się używać tego określenia) wydawało mi się, że znaczy to coś w stanie fabrycznie nowym, nieużywane (jak spod igły, czyli prosto z produkcji). A makieta faktycznie świetna.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Jak przyglądam się budynkowi w oryginale to ma jakiś bardziej strzelisty dach. ...ale to nie zmienia faktu, że ładnie wykonany model chociaż sama bryła budynku w oryginale, a co za tym idzie i w modelu jest według mnie paskudna :)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Kto wie czego jeszcze tu brakuje? A za momencik będzie ☺
Mnie w krótkich porciętach z dziadkiem i p. zawiadowcą Czerniejewskim.
Może być stylowy motorower simson koloru szarego, na ******-takim jeździł Zawiadowca (szacuję rok akcji: 1979/1980). Motorower zawsze stał oparty o ścianę budynku, pod pierwszym oknem od strony wejścia na peron. Stacja klasa. Szacunek, szacunek i jeszcze raz szacunek!
Pamiętam tor główny nr 1 cały utopniony w smarach zmieszanych ze szlaką z parowozu na wysokości żeberka i wejścia na stację. Pardon za te mądrości-nie mogłem sie powstrzymać. Wielki szacunek!
[DOUBLEPOST=1447687585,1447687245][/DOUBLEPOST] Do końca lat 60-tych w Zaniemyślu, w okolicy placu ładunkowego mieścił się tartak, do którego wożono dłużyce z okolic Czarnotek (do Czarnotek dochodziła towarowa linia boczna odgałęziająca się w okolicy Annopola). Tak relacjonował mi nieżyjący już mechanik z kolejki p. Józef Ciuk.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Temat założony przez Macieja dotyczy oczywiście stacji Zaniemyśl ale pozwoliłem sobie dodać pewne małe dodatki do tego wątku. Z górą dwanaście lat temu wykonałem modele poczekalni dla podróżnych jakie istniały niegdyś (i istnieją jeszcze w Śnieciskach) na kolejce średzkiej. Oto one. Zbudowane są z najprostszych materiałów (wyłącznie karton i plastik), a budka w Śnieciskach prawie całkowicie z materiałów firmy Auhagen. Budka w Annopolu jest najbardziej zbliżona do oryginału (oprócz ryfli oczywiście) - pomierzyłem swego czasu ostatnią budkę systemu Lenza w Śnieciskach.

Jak przyglądam się budynkowi w oryginale to ma jakiś bardziej strzelisty dach. ...ale to nie zmienia faktu, że ładnie wykonany model chociaż sama bryła budynku w oryginale, a co za tym idzie i w modelu jest według mnie paskudna :)
Oj, oj! To bardzo ładny, klasyczny dworzec o dachu mansardowym. Jestem jego wielkim fanem w skali rzeczywistej i H0e - podziwiam dzieło kol. Macieja.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

jpl

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
O, pamiętam, w "Kolejach Małych i Dużych" kiedyś pokazywali te modele na ostatniej stronie, razem z taborem, m.in. Lyd 2 - pamiętam, odobre wrażenie to na mnie zrobiło. :D
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki