• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamiennik transformatora PIKO 55002, 55007

galubap

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Przede wszystkim, chciałem się przywitać ze wszystkimi forumowiczami :D
Pytanie mam następujące. Mam sterowanie zwrotnicą PIKO 55271, do tego pulpit sterujący PIKO 55262. Producent przewiduje do zasilenia tego zestawu transformator 55002 lub 55007. Niestety obydwa kosztują jakieś chore pieniądze. Dlatego też szukam alternatywy. Z lektury forum dowiedziałem się, że mogę podpiąć stary FZ1. Po domu wala mi się mnóstwo starych zasilaczy do sprzętu komputerowego, może mógłbym to wykorzystać? Na napędzie zwrotnicy stoi 14V ~, a znalazłem zasilacz 12V ~. Będzie robić? I czy to bezpieczne dla sprzętu, który obsługiwać będzie 6 latek, który na pewno sprawdzi co się stanie jak naciśnie oba przyciski na pulpicie jednocześnie itp :D
 
Reakcje
0 0 0
#2
Sądzę ze na pewno żeby tylko zasilacz spełniał wymagania prądu potrzebnego zwrotnicą, i żeby miał płynną regulację prądu stałego na tory.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#4
Wymagania na trafo min 1A 12..20V. Prad i napięcie zależy od typu zwrotnicy. Niektóre działaja poprawnie przy 9V i prądzie 500mA. Podłącz trafo i sprawdź czy zwrotnice przełączaja się bez problemów. Jak napiecie lub prąd bedą za niskie, to może się zdarzyć, że niektóre zwrotnice tego samego typu nie będą się przełączac wcale, albo tylko w jedną stronę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 35

Podobne wątki