• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamiana sprzęgów

Pavel

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, jestem zainteresowany kupnem lokomotywy GE AC6000CW CANADIAN PACIFIC. Tylko interesuje mnie czy można w niej wymieni sprzęgi na europejskie, ponieważ skład który mam jest europejski. Poniżej zamieszczam zdjęcie.
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#2
...bedzie to wygladac jak maluch z kolami od ciezarowki. :D
Jak masz wagony europejskie to sobie do nich kup europejskiego loka.
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#3
Dariusz napisał(a):
...bedzie to wygladac jak maluch z kolami od ciezarowki. :D
Jak masz wagony europejskie to sobie do nich kup europejskiego loka.
hehe dokładnie, ale jeśli chodzi o sprzęgi to chyba ten lok nie posiada gniazda zgodnego z normą NEM, bo nic nie znalazłem w opisach.
 
D

Dariusz

Gość
#4
Nie posiada.
Amerykanski lok z europejskimi wagonami czy tez odwrotnie to profanacja kolei. Kolega niech sobie kupi pare odpowiednich wagonow jak juz sie upiera na tego "amerykana". Pelno tego jest na rynku. Wybor duzy z wszystkich epok a ceny nie sa wysokie. Do nowego diesla CP pasuje praktycznie wszystko co przez ostatnie 15 lat jezdzilo w USA i Kanadzie.
 

Piotr Sekuła

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Lokomotywy amerykańskie nie mają gniazd NEM (jak i wagony...), gdyż oni mają swoje sprzęgi...

Używanie lokomotyw amerykańskich w Europie (z wyjątkiem serii 66 w UK i 141/181 w Irlandii) to wielka przesada. Proponuję, abyś kupił odpowiednie wagony, ale za Chiny nie kombinował z sprzęgiem.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#6
Odkopie temat. Chcialbym zamienic sprzegi europejskie na amerykanskie dla EMD SD35 Mahano. Moze ktos to juz robil i napisze jakies namiary na sprzegi. Najlepiej zeby pasowaly do wagonow Bachmann albo do Mehano.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#9
Jeśli dobrze wiem to w Mehano i tak sprzęgi europejskie w lokomotywach amerykańskich nie są wykonane zgodnie z normą NEM 362 tylko mają sprzęg standardowy osadzony obrotowo na trzpieniu we wózku, który odpowiada normom amerykańskim. Do tej lokomotywy powinny pasować któreś ze sprzęgów amerykańskich. Podejrzewam że najbardziej typowy sprzęg Kadee #5 powinien pasować ewentualnie inny z głowicą podniesioną do góry tak jest w starych Mehanotehnikach Alco C628. Są też zamienniki innych firm jak Bachmann, Mc Henry, Atlas, czy Accurail.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#10
Dokładnie pasuje Kadee nr 23. SD35 Mehano to dawny projekt AHM i ma nietypowo, bo puszki sprzęgowe w ramie.
aIMG_5052.jpg


Kadee5 nie pasuje bo jest za nisko i "gubi" wagony. Na zdjęciu mały tunning z 2002r i przebudowa na wersję R. Dziś już bym go całkiem inaczej przebudował.