• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zakupy na makiete, konieczne

OP
OP
M

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
witam

no to super. to go pewno kupie.

teraz moje kolejne pytanie. jakie jest zuzycie szutru na metr toroiska.
bede robil metoda najpierw szuter potem klej.
szuter polak opakowanie 200 gramowe skala TT

pozdro

sofo
 
Reakcje
0 0 0
#24
Ja jeszcze wrócę do tego korka. Mam go u siebie i faktycznie jest dobrze wyprofilowany.

Sprzedawca czasami robi promocje - niedługo kończy się aukcja z tym korkiem po 1,99 (zawsze trochę taniej) - może warto od razu kupić? Jak jakiś czas temu przegapiłem tą promocję i musiałem kupić po normalnej cenie...

Tu masz link to tej aukcji: http://www.allegro.pl/item827985268_chcesz_byc_naprawde_profesjonalnym_modelarzem.html
 
OP
OP
M

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
zakupilem 4 mm . mysle ze bedzie fajnie wygladalo

teraz mam kolejne pytanko.

chce pare rzeczy zamowic w polsce. przez internet. ale moze jest jakis dobry sklep w Warszawie z produktami Polaka, Auhagena, Heki??

bo zamawiajac przez internet jest to zagrozenie ze jak przyjade do polski na siweta ze jeszcze nie bedzie paczki i przyjdzie dzien po wyjezdzie do Niemiec !!! hehehe

ma ten sklep w warszawie strone internetowa zeby mozna bylo juz zamowic i potem odebrac osobiscie?

dzieki

pozdro

sofo
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#27
Zamów w modelmani i napisz do Pana Adama z modelmani na GG. Podejrzewam, że szybko wyśle, jeśli Pan mu napisze, że to bardzo ważne.A po za tym modelmania ma w ofercie kuriera więc możesz zamówić na kogoś z rodziny i na drugi dzień jest
 
OP
OP
M

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Modelowanie terenu

chcialbym rozpoczac post na temat modelowania terenu.
roznych sposobow, uzytych do tego materialow itp.

I od razu mam pytanie.

na mojej makiecie chce zrobic pagorki. po nich ma tez jezdzic pociag. czy w takim razie jezeli robie gory ze styroporu to czy szlak torowy tez powinien po nim jezdzic czy moze szlak powinien byc ulozony na klocuszkach a na nich na listewkach? dopiero potem korek pod tory. Wtedy dookola dopasuje styropian do uksztaltowania terenu...

jak najlepiej zrobic gory? styropian nastepnie szpachla i farba i ewentualnie trawa?

czy moze kladzie sie siateczke na klocuszkach i ja jakos utwardza szpachla sprawiajac ze zachowuje wymodelowany ksztalt?

z gory dziekuje

pozdro

sofo
 
OP
OP
M

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
witam wszystkich

mam pytanie. poszukiwalem wlasnie w necie sklepu z drutem w Warszawie. W praktikerze ani w zadnych innych tego typu sklepach nie ma tak cienkiego drutu jaki ja chce 0.2 mm ( na drzewka- najlepiej miedziany )

moze ktos sie podzielic swoimi doswiadczeniami gdzie mozna zakupic owy drut w Wawie??

Dzieki


pozdro

Sofo
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#33
marcin_sobota znajdź kogoś znajomego który pracował na centrali telefonicznej (mechanicznej Strowger lub Pentaconta w Warszawie kilka ich było) takie przewody o takim fi były w cewkach lub napadnij jakiś mały transformatorek :D
 
OP
OP
M

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
hehe no rzeczywiscie dobry pomysl. musze poszukac.

a swoja droga kupilem ten drut, grubszy 1 mm zobaczymy moze uda mi sie go tez wykorzystac.

jak juz wczesniej pisalem kupilem ten korek pod tory od firmy kork.pl

na prawde polecam, bardzo mi sie podoba i nie trzeba sie bawic w dodatkowe ciecie i profilowanie.

pozdro
 

Podobne wątki