• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zakup zestawu startowego firmy PIKO

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#4
Łączyć można bez problemów.
Misiek napisał(a):
można, o ile będą mialy taki sam typ sprzęgów
Do tego służą gniazda wymiennych sprzęgów ;)

Co do samego zestawu, to ja osobiście nie polecam PIKO. Loki PIKO Hobby lubią się psuć i są okrojone z detali. Pozatym ta lokomotywa to zabawka, takie coś nigdy nie jeździło na PKP.

Razio1 napisał(a):
a jako nie zabawka
Wagony są nawet OK. Podczepić do tego EU43 ROCO i będzie OK.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
#5
krzychu12231 napisał(a):
Do tego służą gniazda wymiennych sprzęgów
co nie zmienia faktu, że nawet mając gniazda wymiennych sprzęgów, powinny one (sprzęgi) być jednakowego typu, żeby można było połączyć wagony
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
W sumie nie napisał że dopuszcza do myśli kupno tylko zestawu startowego PKP ale jeżeli tak to sory.Niestety na rynku nie pojawił się jeszcze zestaw startowy posaiadający lokomotywę i wagony PKP w pełni odwzorowywujące skale 1:1.
 
OP
OP
R

Razio1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
A ile może "pożyć" PIKOWSKA lokomotywa EP12, na "małym ruchu". Czy potym jak silnik się zepsuje lub będzie burczał obowiązuje gwarancja? Czy ktoś ją ma, i jak chula?
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#15
PIKO nie trzyma standardów -wiele osób napisze że lok jest super. Te loki działają różnie -parę lat, rok, 4 dni itp. Gwarancja obowiązuje, ale z reklamacją bywa różnie. Pozatym lok musi nie jeździć/jeździć źle, abyś mógł reklamować. Burczenie, szarpanie (nie nieumożliwiające jazdy) nie jest przyczyną do uwzględnienia reklamacji.
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Kilka osób na forum ma tą Ep12.Ja posiadam za to BR218 tez piko i według mnie jest to ta sama jakość a silnik na pewno jest ten sam.mój lok nie jeździ zbyt czesto toteż żadnych problemów z nim nie mam,a to ile pojeździ to myśle że jest to loteria i zależy na jaki egzemplarz trafisz.gwarancja-w sumie to chyba zalezy od sprzedawcy.Wiadomo że jak jej dasz za duże napięcie z jakiegoś ,innego' zasilacza to silnik może sie spalić.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#18
Razio1
Co do Pikowskich lokomotyw to jak już na wątku napisano jest to loteria. Mam lokomotywy Piko w polskim malowaniu takie jak SU16 i BR 185 w barwach PKP Cargo (biało czerwoną). Jak na razie jeżdżą ponad dwa lata co prawda raz w miesiącu ale trzy dni prawie non stop są ujeżdżane.
Na pewno nie umywają się pod względem jakości jazdy do lokomotyw Roco, które posiadają silniki z kołem zamachowym i co bardzo ważne, mają gumki przyczepnościowe na kołach co pozwala na ciągnięcie większej liczby wagonów.
Jesli chcesz miec lokomotywy PKP, musisz kupić najpierw aerograf, na początek butlę ze sprężonym powietrzem i odpowiednie farby.
Jak na razie ogólnodstępne są klkomanie do ST44 i EU43 PKP Cargo reszta zależy od zasobów finasowych. Musisz pamietać że Roko jest około trzy razy droższe od Piko. Jest jednak warte tej ceny.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#20
A ja Ci napiszę tak.

Jak chcesz, to na początek przygody z modelami "kolejek" możesz kupić sobie zestaw Piko. Bardzo wiele osób, tu na forum, parenaście lat temu również zaczynało od Piko. Prawda, że w zestawie nie kupisz zbyt realistycznej lokomotywy PKP, ale zestaw, to zestaw, bo od razu masz wszystko co potrzebne do zabawy, a tak wyjdzie Ci dużo taniej. A zestawy Piko kosztują naprawdę niewiele.

Jeśli zaś chcesz mieć coś z firmy Piko, co związane jest jednak z Polską, oraz jest naprawdę nieźle wyglądające, to polecam Ci ten model.
http://www.allegro.pl/item541301780_ele ... _piko.html
Jakie są jego zalety? Jest to wciąż firma Piko, o której tu mowa, a zatem i cena jest nie wielka. Lokomotywa jest w malowaniu prywatnego przewoźnika CTL, który prowadzi pociągi po sieci kolejowej naszego kraju. A zatem jest to model prawdziwej lokomotywy, tak właśnie wyglądającej. Oczywiście posiada pewne uproszczenia, bo inaczej cena nie byłaby taka niska. Model jest naprawdę bardzo ładny, szybki i ma światła. Do tego posiada ruchome pantografy, a to dodatkowa frajda. Jednak cena za ten jeden model jest taka, że za podobną kwotę kupisz cały zestaw startowy. Wszystko więc zależy od tego, ile masz kasy.

A co do jakości modeli. Jak to hobby Cię wciągnie, to już niedługo i tak zapragniesz mieć następne i lepsze modele. Więc zapewne za jakiś czas i tak będziesz coś kupował. A chyba lepiej zacząć zabawę od czegoś tańszego, niż kupić coś drogo a potem albo popsuć, albo uznać że to jednak hobby nie dla Ciebie.

Jeśli jednak uznasz, że najlepszym wyborem dla Ciebie będzie zestaw, i to firmy Piko, to chyba można Ci jeszcze polecić ten zestaw:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=540957728
W sumie aż cztery wagony a do nich lokomotywa parowa. Frajda popatrzeć, jak podczas jazdy ruszają się wiązary zamocowane na kołach. A realizm tego zestawu Piko jest zdecydowanie największy spośród wszystkich, bo to nie jest jakaś fikcyjna lokomotywa, jak z innych zestawów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
A
Tabor 27
Tabor 6
Tabor 284
Tabor 4

Podobne wątki