• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Zaginarka

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#1
Koleżeństwo Sympatyczne! - szukam (w celu nabycia) zaginarki. Może - w ramach Waszej uprzejmości - podzielilibyście się doświadczeniem, spostrzeżeniem, funkcjonalnością tych, które posiadacie. Owszem, jest tego troszkę w sieci, tylko brak absolutny doświadczenia w tym zakresie powoduje mętlik i niezdecydowanie :rolleyes:. Chodzi o dobre zaginanie (a nie tylko wyginanie) elementów z blaszek, w tym trawionych. Z góry dzięki za odpowiedzi:)
PS.
Wątki na Forum przeczytałem, ale dalej dręczy mnie niepewność....:oops:
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#3
Jaśniej,co rozumiesz mówiąc o dobrym zaginaniu..
No fakt, mało to precyzyjne z mojej strony:oops:. Miałem na myśli to, aby zaginany element był prosty na obydwu zagiętych płaszczyznach, żeby krawędź zagięcia wychodziła ładnie i ostro, żeby uchwyt zaginarki trzymający (dociskający) zaginany element trzymał mocno i pewnie.
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#6
Napisz dokładniej, jaka długość i grubość elementów, bo zaraz ktoś Ci zaproponuje giętarki dekarskie.;)
Elementy to typowe, jeśli można tak powiedzieć, blaszki trawione czy też nie, o grubości myślę max. 0.3-4mm. Długość chyba tak do ok. 15cm (myślę tu o zaginaniu elementów np. słupów. To co oferuje Robo widziałem, ale bardziej bym chyba chciał taką z "grzebieniem" (nie wiem, czy właściwie to nazwałem).