• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Zaginarka z ruchomym stolikiem.

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
A czy taka zaginarka może mieć stół na sprężynach?
Jaka twardość mosiądzu? Czy przy wspomaganiu się nożem stalowym mosiężny stół zaginarki nie będzie podziobany?
Ładna robota swoją drogą.
 

Romanov

Użytkownik
Reakcje
44 0 0
Nie bardzo rozumiem : stół na sprężynach ?. Czy chodzi o to żeby podczas odkręcania noża, nóż podnosił się do góry ?
Mosiądz to MO58A sam w sobie jest dość twardy jak do elementów z blachy mosiężnej w zupełności wystarcza. Pewnie jeśli bardzo twarde chcesz elementy giąć to może się coś wydarzyć. Tak jak napisałem wcześniej grubość 0,3 mm na całej długości sobie poradzi a do grubszych blach to są inne giętarki :
https://allegro.pl/oferta/zaginarka...ziFcavp8Ynt8JllZAJRoCZhsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Pozdrawiam
Romanov
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Tak, miałem na myśli żeby nóż podczas odkręcania się ponosił. Inaczej jest to bardzo niewygodne.
Jeśli zaginarka wytrzyma nowe srebro MZN 12 lub 10 to ok.
Do wspomagania pracy można by dodać do zaginarki płaskownik ścięty pod kątem. Mógłby być z twardego mosiądzu.
Wspomaganie się nożykiem do tapet jak wspomina powyżej kolega doprowadzi do zniszczenia stołu.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Ale nóż się podnosi w czasie odkręcania śrub - podnoszą go śruby, a właściwie podcięcie w nich. Zerknij jeszcze raz na ostatnią fotkę w poście przed zagiętymi blaszkami ;).
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Ja nie zauważyłem żadnego uginania się czy też choćby minimalnej elastyczności. Stoliki mają grubość 5 mm, ten bez noża jest dodatkowo wzmocniony jeszcze od dołu stalowym kwadratowym prętem 7x7 mm, tak samo jak nóż.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Posiadam dokładnie ta zaginarkę. Gnie się blaszki bardzo dobrze. Nożyk poprosiłem aby miał ostre krawędzie i ładnie zagina się wszystko. Na moje zyczenie wykonawca wykonał również gniazda pod sprężynki do unoszenia stołu. Jeszcze ich nie zamontowałem. Póki co nie są aż tak bardzo potrzebne aczkolwiek ich obecność powinna wpłynąć tylko pozytywnie na prace na tej zaginarce. Posiadam inna zaginarkę wg tego samego projektu. Niestety nie mogę za dużo dobrego o tamtej powiedzieć. Gdyż jest w naprawie. @Romanov ulepszył projekt, wykonał ja z materiałów dużo lepszych, i w mojej ocenie doskonale się na niej pracuje. A i do tego, wykonawca podchodzi do tematu profesjonalnie, i wykonuje ewentualne poprawki. Serdecznie polecam produkt.
 
Reakcje
44 0 0
Witam serdecznie
Ewentualnych zainteresowanych zapraszam teraz gdyż będzie to ostatnia seria giętarek w najbliższym czasie. (Inne prace ) na chętnych oczekuję do 15 kwietnia i zamykam temat na kilka miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie

Romanov
 
Reakcje
44 0 0
Miło jest mi to czytać :)
Mam nadzieję że spełni Wasze oczekiwania. Co prawda czas realizacji jest dość długi ale naprawdę zależy mi na tym aby jakość była priorytetem więc według zasady "co nagle to po diable" to troszkę trwa.
Pozdrawiam Serdecznie
Romanov
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20

Podobne wątki