• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Zaginarka z ruchomym stolikiem.

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
No ... może np. dobrze ciągnąć ... blachę :gwizd:

Ja swoją odesłałem i nigdy więcej nie chcę widzieć jej na oczy, a wręcz tęsknię za nią jak co poniektórzy za swoją teściową.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Meggido, gdybyś przeczytał kilka postów wyżej co napisał Zvolack to byś chyba tak nie twierdził. Chyba że uważasz że to normalne, że jeśli cena jest niewygórowana to można olać sprawę a klient powinien się cieszyć że w ogóle coś dostał? Ale pomyśl sobie jakby wyglądało nasze życie gdyby wszyscy tak uważali, przychodzisz np. do lekarza i dostajesz fałszywą diagnozę, powinieneś się cieszyć, bo lekarz uważa że za mało zarabia i nie ma obowiązku porządnie cię zbadać tylko odwala byle szybciej. Jak chcesz dobrze to proszę, do prywatnej kliniki.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Panowie tylko po co dalej bić pianę i mazać durne mądrości
jak już napisałem wyżej
gość poprawił urządzenie i działa prawidłowo, wygłem nawet ceowniczek 1/1/1mm i się dało
szkoda że nie zrobił tego na początku
co do zastosowanego materiału to się nie znam na materiałoznawstwie ale wydaje mi się że dla zastosowania amatorskiego jak w moim przypadku wystarczy
bo nie sądzę aby mogło to się skrzywić, odkształcić czy skurczyć

słowem podsumowania
koleś dał ciała na starcie i trudno
finalnie ja jestem zadowolony bo mam zaginarkę która działa tak jak ma działać
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
To odnowiony wiadukt pod którym śmiałem często rowerkiem do Łagiewnik a zdjęcie zrobione właśnie od strony Łagiewnik. Treaz musisz zrobic drugi bo planowana tam byla linia dwutorowa. Fajnie wygląda, gdzie trawiles?
 

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Oryginał ma długość 19 metrów, w skali HO 220mm, ten co pokazałem na fotkach był robiony na potrzeby ŁKMK i ma długość 340mm, bo taki był potrzebny na makietę klubową, która obecnie jest w przebudowie.

Poniżej wiadukty o długości 220mm na moich skrzynkach w czasie budowy z użyciem, miedzy innymi, zaginarki z ruchomym stolikiem

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
No to i mnie się udało zdobyć zaginarkę według projektu @Zvolack . Zaginarkę zrobił dla mnie znajomy, nie wiem jak jej właściwości, bo jeszcze nie miałem okazji testować, ale jako, że jest to moja pierwsza zaginarka, to wygląda super! Nie mogę jej porównać z żadną inną, jednak frezowanie i "pazury" wyglądają okej :) Innymi słowy dla chcącego nic trudnego, da się!

Jeszcze raz dziękuję @Zvolack za plany zaginarki :)
 

Załączniki

OP
OP
Z

Zv

Gość
Bardzo chciałem zrobić druga partię ale chętnych do wykonania rzemieślników brak... no może jakbym chciał 200 szt... 3 razy zapewniany byłem ze zrobią prototyp i spoko w ogóle to prosta sprawa itd.. niestety do dziś nic. Powstało kilka takich jak Marcina.. znajomy lub kolega zrobił :) Ja widać da się.


Po dalsze postępy moich prac modelarskich oraz kontakt ze mną zapraszam na mój fanpage na Facebook.
 

Romanov

Użytkownik
Reakcje
44 0 0
Witam serdecznie
jeśli jest zainteresowanie zaginarkami to zapraszam :)
Szerokość zaginarki to 180 mm, oczywiście zaginarka posiada nóż nacięty z jednej strony a z drugiej w całości. Nóż wykonany z stali C45. Poniższe fotki pokazują jak to wygląda :)
Mile widziane zamówienie zbiorowe przy 5 szt będzie już troszkę taniej :)
Koszt jednej szt to ok 280 zł przy zamówieniu np 5 szt cena będzie 260 zł i moje koszty wysyłki :)
Pozdrawiam serdecznie

Roman K.
 

Załączniki

Romanov

Użytkownik
Reakcje
44 0 0
Witam, dla tych co zamówili informuję że tak wygląda nowa wersja i takiej się spodziewajcie otrzymać. Zmiany tu są jak widać, nóż wzmocniony belką i część ruchoma stolika też wzmocniona belką. Teraz wystarczą 2 śruby aby dociskać materiał. Niestety za tym idzie zmiana ceny, w tej wersji koszt tej giętarki to 300 zł. Nie dotyczy tych osób które juz zamówiły :)

Pozdrawiam
Romanov
 

Załączniki

  • 154 KB Wyświetleń: 138
  • 166,1 KB Wyświetleń: 144
  • 141,8 KB Wyświetleń: 138
  • 121,9 KB Wyświetleń: 126
  • 147,9 KB Wyświetleń: 123
  • 158,5 KB Wyświetleń: 115

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Czołem Towarzystwu sympatycznemu!
W środę dotarła do mnie zaginarka Romanova. Nie mam żadnej praktyki w wyginaniu blaszek. Jednak przeglądając ten watek chyba kilkanaście nawet razy i oglądając zamieszczone tu zdjęcia zaginarka ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zrobiona bardzo estetycznie i solidnie. Kawał fajnej roboty sprzętu w dłoni (1,5 kg.). Posiada możliwość regulacji stolika w zależności od grubości giętej blaszki (zielone strzałki na zdjęciu). Poniżej kilka fotek z dzisiejszych prób. Z góry przepraszam za "post pod postem", ale jednorazowo wchodzi do 16-tu zdjęć.
 

Załączniki

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
... ciąg dalszy
Pierwsze próby gięcia. Blaszki bez podtrawiania czy wstępnego nacinania. Jedna może mała uwaga: ostrze (ta część bez "ząbków") mogłaby mieć nieco ostrzejszy kąt żeby można było robić węższe ceowniki. Rozmawiałem z Romkiem i tu jest ograniczenie ze względu twardość ostrza. Ponadto mimo, że blaszki były nie podtrawiane ani nacinane, to jednak lepiej to zrobić. Jak mówiłem nie mam doświadczenia w wyginaniu. Myślę jednak, że lepiej wyginałoby się wtedy węższe elementy z blaszek. Dla mnie, jako początkującego (czytaj brak tego doświadczenia), sprzęcik jest super!
Kilka fotek poniżej.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20

Podobne wątki