• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Zaginarka z ruchomym stolikiem.

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
aby nie pozostawić tematu bez wyjaśnienia
Pan Jacek zobligował się do dokonania poprawek (y) (może to dzięki interwencji kol. Maćka :gwizd:)
ma dać znać gdy wróci z urlopu a wtedy wedle uwag zajmie się sprawą

to rozumiem (y)

A co koledzy chcieliście kupić za 300 zł
to co zostało zaproponowane - zaginarka
 

SzarkiPL

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
A co koledzy chcieliście kupić za 300 zł.
A jakie to ma znaczenie?
Naiwne pytanie.
To producent X kalkuluje wartość swojego produktu.
Klienta interesuje jakość wyrobu i cena, wzajemnie zamiennie dla rożnych klientów.
Producent ma obowiązek wywiązać się z warunków zawartej umowy i dotrzymywać jej warunków zgodnie z prawem dla danego kraju.
Trzeba było dostarczyć wykonawcy blaszki na testy gięcia .
A producentowi aerografu powinniśmy wysłać farbę na testy? :)
 

rurka

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
A producentowi aerografu powinniśmy wysłać farbę na testy?-------------A czemu nie jak chcemy uzyskać odpowiednią jakość .
Jak zamawiałem automat do spawania , to musiałem dostarczyć elementy , które będę spawał.
 
OP
OP
1

12g

Gość
W ramach testu, wyciąłem z arkusza blachy mosiężnej 0,2mm pasek o wymiarach 2,5mm na 160mm i zagiąłem pod kątem 90 stopni. Nawet się udało, ale tylko na końcach powstałego kątownika jest kąt prosty i zagięcie jest "ostre". Im bliżej środka tym kąt jest większy (max 100 stopni) i zagięcie jest łagodniejsze.
Wydaje mi się że obydwie części stolika są lekko wygięte w łuk.

Co do szlifowania noża to pomógł mi w tym jeden z forumowiczów który ma dostęp do "magnesówki"
 
OP
OP
1

12g

Gość
to może również trzebaby potraktować je magnesówką
Jest to rozwiązanie, ale ciężko będzie wykręcić gwintowane pręty z blatu do którego przykręca się nóż. Są wklejone.
Przeszlifowanie ruchomego blatu spowoduje że na całej długości giętego paska blachy nie będzie kąta ostrego i zagięcie będzie łagodne.
Jedyne co można zrobić to prostować blaty w prasie.

no to rozpoczynamy śledztwo który to taki dostępowy jest ;)
Nie chcę mu robić reklamy ;) Może się odezwie w tym temacie przed urlopem.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Pytanko, czy ktoś z kolegów z forum będzie podejmował się wykonania konkretnej partii zaginarek w jakości jaka nas interesuje?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
uuuuu tak się z Panem Jackiem nie umawiałem... chyba coś Mu się pomyliło.. zaraz do niego napiszę. Z drugiej strony odnoszę wrażenie ze pierwsza cześć tych zaginarek jest zrobiona dobrze. Część z Was napisała mi na pw, że sprzęt jest super.. Jakaś masakra. Wiem tylko jedno: nigdy więcej nie będę takiej sprawy ciągnął.. niby nie powinienem a czuję się odpowiedzialny.. za rzeczy na które nie miałem wpływu..
Maćku, do Ciebie pretensji nie mam, ale do p.Jacka mam duże, bo napisałem do niego maila oraz dołączyłem zdjęcia, gdyż moja zaginarka niestety jest krzywo zmontowana (ruchomy element z nożem jest krzywo zamontowany na jednym zawiasie, co daje różnicę do 1,5mm - na zdjęciach widać dysproporcje) i o zrobieniu kąta 90 stopni mogę zapomnieć, więc montaż blaszek z pomocą tegoż narzędzia odpada - chce swój sprzęt oddać bo bez ponownej i tym razem solidnej kalibracji elementów w trakcie montażu można ją sobie wsadzić w ... tam, gdzie ma nas nasze państwo po każdych wyborach.
Wakacje miałem na biegu, więc niestety bardzo późno zauważyłem niedoróbki, o jakiejkolwiek pracy na zaginarce mogłem zapomnieć, a na odpowiedź od p.Jacka czekam ponad miesiąc i nic.
Brak jakiejkolwiek odpowiedzi odbieram jako brak odpowiedzialności cywilnej i czuję się oszukany, co za tym idzie nie polecam wytwórcy, skoro nie potrafi utrzymać oferowanego standardu.

Jeśli ktoś jest zainteresowany i ma możliwość skorygowania błędu, to chętnie odsprzedam, bo na odpowiedź chyba nie mam co liczyć, a adresu nadawcy nie mam, gdyż poszedł w kosz już dawno - w tej kwestii zapraszam na priv.

IMG_8430x.jpg IMG_8432x.jpg IMG_8434x.jpg IMG_8436x.jpg IMG_8439x.jpg
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
w moim przypadku cały problem zgłosiłem na początku lipca
po długich debatach z Panem Jackiem dostałem zapewnienie że po okresie urlopowym dostanę drugą na wymianę
w między czasie odesłałem bubla którego dostałem
no i na dzień dzisiejszy nie mam zaginarki, nie mam kasy ani nawet bubla

cały czas jednak mam nadzieję że otrzymam dobrą zaginarkę lub ostatecznie zwrot pieniędzy
tylko kiedy to może nastąpić
na tą chwilę od przelania kasy minęło 5 miesięcy - zaczyna to być co najmniej żenujące (n)
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
dziś napisałem kolejnego maila do Pana Jacka
może tym razem uzyskam jakąś odpowiedź
brak odpowiedzi faktycznie zaczyna chyba wskazywać na brak uczciwości człowieka aby nie nazwać go zwykłym oszustem
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Ja posiałem, więc jak ktoś posiada, to proszę mi na priv podesłać adres wykonawcy tych zaginarek, bo wygląda na to, że trzeba się tam pofatygować osobiście :ninja:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Witam,

Czuję się w obowiązku napisać, a przede wszystkim sprostować, iż udało mi się nawiązać kontakt z Panem Jackiem, a co za tym idzie przeprosić za niepotrzebne słowa (Przepraszam), które tu napisałem, bo Pan Jacek wykazał się właściwym do klienta podejściem i moja zaginarka wraca na poprawki - jeśli ktoś będzie chętny, to poprawiony egzemplarz będzie dostępny u mnie lub Pana Jacka - trwa jeszcze dogrywanie pewnych kwestii.
Nieporozumienie wynikło z faktu, że mój pierwszy mail ze zdjęciami zaginął jakimś cudem lub został przeoczony, a później już były niepotrzebne emocje, które wcale nie ułatwiały kontaktu, na szczęście to już wyjaśnione.
Z racji mojego wpisu na forum zmuszony jestem sprostować wszelkie wpisane wcześniej informacje oraz zapewnić wszystkich o uczciwości Pana Jacka.

Dobranoc.
M.
 

Abbadon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Bez przesady z tą uczciwością, twórca urządzenia wypuszczający taki chłam na rynek obojętnie za ile, to on podał cenę na którą się zgodziliście, jest marnym rzemieślnikiem, nic go nie tłumaczy, powinien się wstydzić oddać przynajmniej połowę kasy a poprawki zrobić na własny koszt.
Zgodnie z powiedzeniem "Nie potrafisz nie pchaj się na afisz" nie powinien podejmować się tego zadania, pomimo swych miernych umiejętności wykonał to coś, bo znalazł bandę łosi która łyknęła to jak kaczor kluchy.
 
Reakcje
0 0 0
Bez przesady z tą uczciwością, twórca urządzenia wypuszczający taki chłam na rynek obojętnie za ile, to on podał cenę na którą się zgodziliście, jest marnym rzemieślnikiem, nic go nie tłumaczy, powinien się wstydzić oddać przynajmniej połowę kasy a poprawki zrobić na własny koszt.
Zgodnie z powiedzeniem "Nie potrafisz nie pchaj się na afisz" nie powinien podejmować się tego zadania, pomimo swych miernych umiejętności wykonał to coś, bo znalazł bandę łosi która łyknęła to jak kaczor kluchy.
Coś Ty za jeden żeby głos zabierać? Masz zaginarkę?
Ja mam, mogę Ci odsprzedać po kosztach nabycia, przetestujesz i zabierzesz głos a wtedy Twój post będzie wartościowy bo za własne pieniądze
a tak pieprzysz a nie wiesz nawet o czym
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20

Podobne wątki