• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Zaginarka z ruchomym stolikiem.

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
vqsoft, może przez Ciebie dało by radę zrobić coś porządnego? Projekt ma Maciek-zvolack, ale czy udostępni to już jego kwestia :)
 

vqsoft

Znany użytkownik
Reakcje
4 0 0
widziałem rysunki z początku wątku. Postaram sie zrobić w Cati model 3d i rysunki. Zrobie wycenę w zaprzyjaźnionej narzędziowni.
cena jest niska jak widziałem 300 pln. Zobaczę co powie mi mój narzędziowiec.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Ja też mam brązowe wżery :( Wygląda jakby użyty materiał nie był najwyższych lotów. A czy taką zaginarkę można zrobić z aluminium czy raczej tylko stal lub mosiądz? Bo mam pomysł co by na swoje urządzenie wrzucić taki projekt.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
to było by najlepsze pod kątem wygody (małą waga urządzenia)
wydaje mi się że bez problemu by zdało egzamin

dziś jeszcze troszkę się przyjrzałem i nic dziwnego że jest problem wyginać skoro kołki prowadzące nóż w dużym stoliku są osadzone od krawędzi z różnicą 0,2 mm
niby nie dużo ale w efekcie nóż również trzeba ustawiać przy dokręcaniu zamiast pilnować materiału który chcemy giąć
poza tym powierzchnia / linia noża jest totalnie skopana skoro po maksymalnym przykręceniu noża do stolika można co kawałek wsuwać blaszkę na głębokość kilku milimetrów

 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 4 0
Ja swojej jeszcze nie mam ale pracuję czasem na prototypie i bez problemu wyginam ceowniki do transportera w H0e..
Czy możesz zaprezentować? Bo może ja coś źle robię, ale nadal mam wrażenie że narzędzie jest klasy "przemysłu stoczniowego" i raczej nie służy do delikatnych elementów z cienkich blaszek jakimi zwykle się posługujemy. Dziwi mnie grubość materiału na nóż, pisałem już o tym. Dotychczas w chałupniczej metodzie wystarczały mi dwie linijki stalowe (grubość jednej niecały 1 mm) skręcane ściskami i kawał grubej szybki jako stolik, dlatego uważam że element ten mógłby być wykonany lepiej. O ile grubość materiału na stolik ma swoje uzasadnienie ze względu na zawiasowanie i sztywność konstrukcji, o tyle nóż można byłoby swobodnie wykonać z 1/3 lub z połowy obecnej grubości materiału. Zasadniczo poprawiłoby to funkcjonalność narządka moim zdaniem.
I tutaj prośba do Ciebie - jeśli faktycznie ktoś jeszcze chce wykonać ten projekt może warto zrobić go na tych samych wymiarach, unifikacja pozwoliłaby wykorzystać np. właśnie nóż z innego wykonania w dotychczas wytworzonych stolikach. Popieram wniosek o udostępnienie projektu, przynajmniej w zakresie wymiarowania samego noża.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Panowie projekt jest mój i udostępnię go bez najmniejszego problemu każdemu kto chce to zrobić lepiej! Wrócę do swojego kompa to tu wrzucę plik.[DOUBLEPOST=1405712282][/DOUBLEPOST]przyglądam się temu i cos mi się widzi ze tylko mój prototyp jest wykonany z porządnej stali.. :( nie tak miało być..
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Ja też odsyłam swoją. Ale myślę, że zrobię lepsze :) Będą wykonane z aluminium i wzorowane na produkcie Ausfwerks oraz SmallShop. Podstawa będzie z grubszego metalu zaś nóż z cieńszego. Dodatkowo być może będzie drugi dodatkowy nóż.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Ja też odsyłam swoją. Ale myślę, że zrobię lepsze :) Będą wykonane z aluminium i wzorowane na produkcie Ausfwerks oraz SmallShop. Podstawa będzie z grubszego metalu zaś nóż z cieńszego. Dodatkowo być może będzie drugi dodatkowy nóż.
powiedz czy udało Ci się skontaktować z Panem Jackiem ?
ja pisałem meila i na razie bez odpowiedzi (może z racji okresu urlopowego), po pierwsze nie wiem gdzie odesłać a po drugie nie wiem jak będzie ze zwrotem pieniędzy

poza tym jak będziesz znał koszty Twojego dzieła daj znać
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
powiedz czy udało Ci się skontaktować z Panem Jackiem ?
ja pisałem meila i na razie bez odpowiedzi (może z racji okresu urlopowego), po pierwsze nie wiem gdzie odesłać a po drugie nie wiem jak będzie ze zwrotem pieniędzy

poza tym jak będziesz znał koszty Twojego dzieła daj znać
Nie udało mi się na razie skontaktować. Po prostu wysyłam zaginarkę na jego adres wraz z numerem konta do zwrotu kasy. Jak nie będzie zwrotu będę się martwił.

Zresztą mam już tak z Rubikusem - zwróciłem mu towar ale kasy do tej pory brak ....:gwizd:
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Nie udało mi się na razie skontaktować. Po prostu wysyłam zaginarkę na jego adres wraz z numerem konta do zwrotu kasy. Jak nie będzie zwrotu będę się martwił.

Zresztą mam już tak z Rubikusem - zwróciłem mu towar ale kasy do tej pory brak ....:gwizd:
roumiem
podaj proszę na PW adres na jaki można odesłać, niestety mój karton w którym ją dostałem dawno gdzieś przepadł
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
corwin no to chyba nie będzie łatwo

własnie dostałem odpowiedź od Pana Jacka
nie poczuwa się w ogóle do winy że źle wykonał zlecone zadanie
wręcz zasugerował że to był nasz projekt

ręce opadają na takich ludzi

tym samym kupiłem sobie kawałek metalowego gówna za 300zł

pytanie czy ktoś jest w stanie na jakiejś maszynie wyrównać ten nóż aby brzegi były proste ?????
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
uuuuu tak się z Panem Jackiem nie umawiałem... chyba coś Mu się pomyliło.. zaraz do niego napiszę. Z drugiej strony odnoszę wrażenie ze pierwsza cześć tych zaginarek jest zrobiona dobrze. Część z Was napisała mi na pw, że sprzęt jest super.. Jakaś masakra. Wiem tylko jedno: nigdy więcej nie będę takiej sprawy ciągnął.. niby nie powinienem a czuję się odpowiedzialny.. za rzeczy na które nie miałem wpływu..
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Niby miało wszystko być na poziomie, a tu taki klops.. szkoda. Dziwię się tylko tym którzy zapłacili, towar przecież przyszedł i albo była możliwości zapłaty kiedy towar się podoba albo odesłania na koszt Pana Jacka jeśli się nie podoba, ja niestety zmuszony byłem wybrać tę drugą opcję. Jeśli ktoś będzie robił jakiś sprzęt spełniający moje i nasze oczekiwania to proszę o info tu bądź na pw.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
uuuuu tak się z Panem Jackiem nie umawiałem... chyba coś Mu się pomyliło.. zaraz do niego napiszę. Z drugiej strony odnoszę wrażenie ze pierwsza cześć tych zaginarek jest zrobiona dobrze. Część z Was napisała mi na pw, że sprzęt jest super.. Jakaś masakra. Wiem tylko jedno: nigdy więcej nie będę takiej sprawy ciągnął.. niby nie powinienem a czuję się odpowiedzialny.. za rzeczy na które nie miałem wpływu..
nie czuj się winny bo to nie Twoja wina że zlecenie zostało źle wykonane
Tobie wszyscy powinni być wdzięczni za zrobienie projektu i zawracanie sobie głowy całą sporawą
poza tym ja jak najbardziej chcę zaginarkę, nie widzę problemu aby została ona poprawiona jeżeli się da

najlepiej podeślę ją komuś kto jest ze swojej zadowolony aby porównał bo może faktycznie się czepiam niepotrzebnie i robię komuś złą reputację
choć wydaje mi się że załączone zdjęcia jak i filmik wyjaśniają wszystko co jest z nią nie tak

nie wiem czy powinienem wklejać prywatną korespondencję ale zaryzykuję, odpowiedź jaką otrzymałem
Witam!

Właśnie wróciłem do domu i przeczytałem wiadomość od Pana.
Jest to krzywdząca dla mnie sytuacja, bo wysyłając zaginarkę napisałem, że ma Pan czas na testowanie i po decyzji o zostawieniu zaginarki – dopiero uiszczenie wpłaty.
Zaginarka została wykonana na zlecenie i według Państwa rysunku oraz otrzymanych wytycznych !!!
Zaginarka wysłana została 23.06.2014 a dzisiaj mamy dzień 20.07.2014 dlatego uważam, że było dużo czasu na podjęcie decyzji o jej odesłaniu!
Z mojej strony wykonałem przedmiot zlecony przez Państwa i jeżeli nie odpowiadał należało go odesłać nie uiszczając wpłaty i taka była umowa !!!!
Nie wiem, czy kupując cokolwiek w sklepie, po tak długim użytkowaniu, oddaje Pan towar licząc na zmianę warunków zakupu ?
Od momentu odbioru przesyłki mija niedługo miesiąc !
Proszę się zastanowić nad moimi kosztami wykonania i wysłania tego przedmiotu do Pana.
z poważaniem
Jacek O.
tak dla wyjaśnienia nie miałem żadnej wiadomości od Pana Jacka, co zresztą można przeczytać na forum kilka dni prosiłem o namiary kolegę Maćka do wpłaty
niemniej sugerując się dobrą opinią o panu Jacku, jego sumienności itp. przelałem pieniądze nie wnikając w temat

dopiero po poście kolegi 14D40 zacząłem dokładnie oglądać swój egzemplarz a czar prysł w momencie gdy podjąłem próby gięcia

ja rozumiem że człowiek poniósł koszty ale dlaczego mam płacić za bubla
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Niby miało wszystko być na poziomie, a tu taki klops.. szkoda. Dziwię się tylko tym którzy zapłacili, towar przecież przyszedł i albo była możliwości zapłaty kiedy towar się podoba albo odesłania na koszt Pana Jacka jeśli się nie podoba, ja niestety zmuszony byłem wybrać tę drugą opcję. Jeśli ktoś będzie robił jakiś sprzęt spełniający moje i nasze oczekiwania to proszę o info tu bądź na pw.
Ja zapłaciłem niestety bez oglądania towaru (nie było mnie w Polsce, numer konta dostałem od Maćka), a nie chciałem by wyglądało na to, że od dwóch tygodni mam towar za który nie płace. Cóż jeśli nie przyjmie zwrotu, moja strata ale przynajmniej ja postąpiłem uczciwie płacąc za towar.

Tak to bywa - ale jak to mówią, jak sam nie zrobisz nie będziesz miał. Tym bardziej jestem zmotywowany by zrobić taką zaginarkę ale w znacznie wyższej klasie wykonania.[DOUBLEPOST=1405956352][/DOUBLEPOST]
uuuuu tak się z Panem Jackiem nie umawiałem... chyba coś Mu się pomyliło.. zaraz do niego napiszę. Z drugiej strony odnoszę wrażenie ze pierwsza cześć tych zaginarek jest zrobiona dobrze. Część z Was napisała mi na pw, że sprzęt jest super.. Jakaś masakra. Wiem tylko jedno: nigdy więcej nie będę takiej sprawy ciągnął.. niby nie powinienem a czuję się odpowiedzialny.. za rzeczy na które nie miałem wpływu..
To nie Twoja wina. Dzięki Tobie pojawiła się wręcz informacja o lepszym typie zaginarki. Głowa do góry i zrobimy coś znacznie lepszego.
 

SzarkiPL

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wszystkim zawiedzionym gdziekolwiek i czymkolwiek polecam zapoznać się z np. tą stroną.
http://www.wiih.gorzow.pl/index.php...ksu-cywilnego&catid=7:abc-konsumenta&Itemid=7

Upraszczając, należy reklamować wraz z odesłaniem towaru jako "niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową"

Nie ma ucieczki cokolwiek sprzedajemy.
"W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania."
Witam i pozdrawiam.
 

rurka

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
A co koledzy chcieliście kupić za 300 zł.Trzeba było dostarczyć wykonawcy blaszki na testy gięcia .
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20

Podobne wątki