• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Zaginarka z ruchomym stolikiem.

OP
OP
Z

Zv

Gość
Uwielbiam teoretyków i zapowiadaczy... mają tak wiele do powiedzenia tak niewiele wiedząc więc śmiejmy sie z nich bo tak szybko odchodzą. .. :-D
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Kaine - hmm jak widać ta zaginarka nie ma ruchomego stolika.. czyli nie ma nic wspólnego z tematem tego postu. Zupełnie nie o to chodziło. Używanie zaginarki bez ruchomego stolika to tylko męczarnia dla używającego. Po to powstały projekty zaginarek z ruchomym stołem do gięcia długich blach. Ale do tego trzeba dojść samemu, po latach praktyki i walki z blaszkami. Więc proszę zabierz to badziewie z mojego postu i załóż sobie jednak swój temat - ja tam nie będę zaglądał bo ten etap mam już za sobą. Nic nie wnosisz do dyskusji po za hmm... no właśnie czym? Co nam tu pokazałeś? Co to ma wspólnego z zaginarką z ruchomym stolikiem? To jak byś przyniósł dmuchaną lalę facetowi co ma 4 kochanki..
Zagnij na tym cfaniaku ramę od Gags'a...
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
Odkopaliście temat na wierzch to ja sobie tak pomyślałem - czy nie należałoby "pomolestować" Pana Jacka o jego deklarację z 5 strony naszego wątku ???
"
Wszystkie osoby zamawiające, z tej 12-stki oczekującej, w ramach rekompensaty za termin realizacji otrzymają dodatkowy nóż z dodatkowymi wymiarami.
Niestety, nóż wykonam dopiero jak rozliczę wszystkie zaginarki.(nie obiecuję w jakim terminie,ale na pewno go wykonam i prześlę
Chętnie przytuliłbym delikatniejszy nożyk, jak już wcześniej pisałem. ;)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Pan Jacek po ostatniej rozmowie ze mną deklarował poprawki dla tych co je zgłosili. Jak widac po wpisach zainteresowanych powoli bo powoli ale wywiązuje się z tego :) Myślę że wykona również obiecane noże. Jednak presję bym stopniował :) niech najpierw poprawi to co spaprał..
Kolego Kaine nie bierz do głowy moje żartobliwego wpisu weź go do serca :) jak potestujesz swoja zaginarkę napisz na spokojnie czy tez uważasz ze taka z ruchomym stolikiem jest lepsza.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
wydaje mi się że mogło by pomóc szlif na magnesówce lecz niestety nie mam nigdzie dostępu...
Nie mam tej zaginarki i może nie powinienem się tu wypowiadać, ale... trudno się powstrzymać jak się widzi coś takiego. Zdjęcia które zamieściłeś świadczą o wykonawcy i jego profesjonaliźmie a raczej jego braku. Popełnił błąd już na samym podejściu do tematu, czyli w doborze materiału. To jest precyzyjne urządzenie które powinno być wykonane zestali narzędziowej najlepiej stopowej, z której wykonuje się np. narzędzia pomiarowe, a to co widać na zdjęciach to raczej stal konstrukcyjna (te wżery, powierzchnia). Ponadto powierzchnia takiego urządzenia powinna być przeszlifowana, a tu nie jest. Jest to moja ocena na podstawie zamieszczonych zdjęć, więc mogę się mylić, ale tak to wygląda i świadczy o wykonawcy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Tak, to stal konstrukcyjna o podwyższonej jakości. Też nie jestem ekspertem z materiałoznawstwa ale jak wynika z opisu nie jest to stal stosowana na narzędzia czy urządzenia precyzyjne a na konstrukcje stalowe.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
stal na to urz a dzenie to zupelna pomyłka gosc obiecywał cos zupelnie innego. to czego zrobil to jakieś konstrukcyjne gowno klasy st3. do tego jakosc obrobki jest w najlepszym razie mizerna. niestety kazdy z nas mial czas to zobaczyc pomacac i odeslac lub zaplacic. to byl uczciwy uklad przy zakupach na odleglosc. tak wiec jesli ktos zachowal urzadzenie i zaplacil nie powinien narzekac bo zgodził sie sam na otrzymana jakosc. dlatego ostrożnie bym uzywal slow oszust po adresem wykonawcy. nikt nie placil z góry za cos czego nie widzial paczki przyszly polecone z nr konta do wplaty za towar lub adresem zwrotnym. to ze jakosc uzytej stali i obrobek byłą fatalna kazdy widzial.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Może i tak można do tego podejść, z jednym ale, nie każdy musi się orientować w jakościach i gatunkach stali. Ja mam wykształcenie inżynierskie i wiem co nie co na ten temat i pewnie gdybym zamówił zaginarkę to bym ją odesłał, ale wezmę tu w obronę innych i uważam że towar powinien być wykonany wg zasad przyjętych w danej dziedzinie, a odbiorca nie musi się bawić w kontrolera jakości czy materiałoznawcę. Moim zdaniem jest to błąd w sztuce i wykonawca powinien uznać reklamacje od odbiorców. Może dałoby się tą zaginarkę jednak poprawić przez wymianę niektórych elementów na wykonane odpowiednio?
[DOUBLEPOST=1417519041][/DOUBLEPOST]Sam się zastanawiałem nad jej zakupem, i jeśli powstanie zaginarka z prawdziwego zdarzenia to chętnie nabędę.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
a ja przed chwilą dostałem przesyłkę
na pierwszy rzut oka wygląda OK
ale na spokojnie jak wrócę z roboty obejrzę dokładnie
w załączeniu otrzymałem również zwrot kasy za odsyłkę do poprawy
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Piotrze 66 masz 100% racji zaginarka jest zrobiona badziewnie.. jak tez odesłałem. Facet jednak nie jest oszustem tylko hmm ma takie typowo polskie *****we podejście do tematu.. coś tam zrobił ale byle jak.. ludzi zraził a mógł mieć i zamówienia i zbyt. Na plus ma tylko to ze ok się zachował do tych co prosili i poprawki i bez marudzenia przyjął wszystkie zwroty. Gdyby powstała zaginarka z porządnego materiału pisze się i ja. Udostępnię za free swoje rysunki.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
no i jestem po oględzinach
powiem tylko tyle, szkoda że gość nie zrobił tego tak na początku bo wszyscy byliby zadowoleni
a tak zamiast zyskać zarobek zyskał złą opinię

20141202_195326_Richtone(HDR).jpg 20141202_195802_Richtone(HDR).jpg 20141202_195653_Richtone(HDR).jpg
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Może i tak można do tego podejść, z jednym ale, nie każdy musi się orientować w jakościach i gatunkach stali. Ja mam wykształcenie inżynierskie i wiem co nie co na ten temat i pewnie gdybym zamówił zaginarkę to bym ją odesłał, ale wezmę tu w obronę innych i uważam że towar powinien być wykonany wg zasad przyjętych w danej dziedzinie, a odbiorca nie musi się bawić w kontrolera jakości czy materiałoznawcę. Moim zdaniem jest to błąd w sztuce i wykonawca powinien uznać reklamacje od odbiorców. Może dałoby się tą zaginarkę jednak poprawić przez wymianę niektórych elementów na wykonane odpowiednio?
[DOUBLEPOST=1417519041][/DOUBLEPOST]Sam się zastanawiałem nad jej zakupem, i jeśli powstanie zaginarka z prawdziwego zdarzenia to chętnie nabędę.
To tak jakby wymagać Rolls Royce'a za cenę Malucha. Owszem, zaginarka powinna być wykonana precyzyjnie z właściwą obróbką mechaniczną, to fakt, ale nie wymagajcie, że za tą cenę powinna być zrobiona ze stali narzędziowej ulepszonej cieplnie, a detale wykonane na super hiper precyzyjnym centrum obróbczym sterowanym numerycznie z dokładnością do jednej pierdyliardowej milimetra. Może powinna jeszcze zapewniać "inne" rozrywki?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 20

Podobne wątki