• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zagar modelarski - i nie tylko ...

cizar

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#1
Zegar modelarski to kłopot wielu klubów które zaczynają zabawę w jazdę na makiecie z rozkładem jazdy. Osobiście ten typ zabawy nie bardzo mi odpowiada ale poproszony przez klub zaprojektowałem troszkę inny zegar. Zegar nie jest fizycznym układem elektronicznym , zdecydowałem się na takie rozwiązanie dla obniżenia kosztów oraz dostępności tanich używanych monitorów / laptopów / padów ...
Zegar pracuje na układzie raspberry PI program napisany jest w NODE-RED . A strona z samym zegarem wyświetlana jest w przeglądarce internetowej. Można wyświetlić na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę, niektóre telewizory również będą wyświetlać inne mogą mieć problem z autorefresh. System jest o tyle fajny i prosty ze wymaga tylko rasperryPI oraz routera WIFI dla urządzeń odbierających. Sam pomysł jest bardziej rozbudowany ponieważ ma możliwości wyświetlania odjazdów i przyjazdów pociągów z określonej stacji .. ale to wymaga jeszcze czasu ......
Jest to system jedynie wyświetlający nie ma możliwości tworzenia w nim samego rozkładu ...
1611846754330.png
1611846814110.png
1611846863452.png

1611846961056.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 1
Elektryka 11
Elektryka 6
Elektryka 62

Podobne wątki