• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zabrodzie, 11-13 lipca 2008 r

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#1
Zgodnie z prośbą...

W imieniu Ks. Janusza zamieszczam ogłoszenie o letnim spotkaniu modelarskim:

Świat Małej Kolei - Warsztaty Modelarskie
Zabrodzie, 11-12-13 lipca 2008 roku

Wielu z nas tworzy wspaniałe dzieła modelarskie w zaciszu własnych domowych kątów. Zapewne jeżdżące po makiecie pociągi dają wiele radości. Zabawa przy makiecie bywa wyśmienita nawet dla całej rodziny. Dlatego planujemy w lipcu 2008 roku w dniach od 11 do 13 (piątek, sobota, niedziela) zorganizować warsztaty modelarskie w Zabrodziu.
Zabrodzie leży przy linii kolejowej pomiędzy Tłuszczem a Ostrołęką w pobliżu stacji Mostówka, a od strony drogowej przy trasie Warszawa – Białystok (40 kilometrów od Warszawy).
Mamy do dyspozycji salę gimnastyczną w Zespole Szkół Średnich im. St. Reymonta o wymiarach 24 x 12 m wraz z zapleczem. Planujemy rozłożenie makiety modułowej w skali 1:87 (H0) z możliwością udostępnienia jej do zwiedzania publiczności w określonych godzinach. Będzie to makieta o minimalnej długości 23 metrów.
Jeśli chciałbyś, aby makieta była dłuższa to przyjedź ze swoimi segmentami stacji, przystanku, szlaku, by dołączyć się do makiety!
Gdybyś chciał przyjechać z własnymi lokomotywami i wagonami by pobawić się w miniaturową kolej na makiecie – to masz niepowtarzalną szansę.
Planujemy możliwość jazdy na makiecie w systemie cyfrowym i analogowym, jazdę w dzień i w nocy. Pokażemy jak funkcjonuje prawdziwa kolej.

Dla osób, które przyjadą by wspólnie się bawić zapewniamy:
o noclegi,
o posiłki,
o wspólne ognisko w sobotę.

Informacje organizacyjne:
• Zgłoszenie makiet - jak najszybciej. Przy zgłoszeniu należy przedstawić plany w skali 1:10, co umożliwi rozplanowanie makiety.
• Zgłoszenie taboru do dnia 31 maja 2008 roku. Umożliwi to zaplanowanie ruchu na makiecie i ułożenie rozkładu jazdy.
• Zgłoszenie chętnych do zabawy, którzy chcieliby skorzystać z noclegów i posiłków do dnia 31 maja 2008 roku.

Zgłoszenia na adres:
Ks. Janusz Grygier
07-230 Zabrodzie; Mostówka, ul. Akacjowa 2
tel./fax. (29) 758 25 33; tel. kom. 602 76 76 16



o Przjedź do Zabrodzia.
o Przywieź swoje moduły makiety.
o Przywieź tabor.
o Bądź z nami.
o Baw się razem przy makiecie modułowej tworzonej przez Polskich Modelarzy
Kolejowych.


Zapraszają:
Ksiądz Janusz, Daria, Magda i Beata.


Miejsce zabawy:
Zespół Szkół Średnich im. Stanisława Reymonta
Zabrodzie, ul. Reymonta 47

Dojazd:

Pociągiem:
- z Warszawy Wileńskiej do Tłuszcza, dalej z Tłuszcza na Ostrołękę. Wysiąść na stacji Mostówka. Stąd pieszo do Zabrodzia (ok. 2 km)

Autobusem:
- z Warszawy Wileńskiej kierunek Wyszków. Wysiąść w Niegowie. Stąd pieszo do Zabrodzia według znaków „Świat Małej Kolei” (ok. 2,5 km).

Własnym pojazdem:
- z Warszawy w kierunku Białegostoku w miejscowości Niegów skręcić w prawo na Zabrodzie. Dalej prosto według znaków „Świat Małej Kolei”
 
Reakcje
0 0 0
#2
Haha :D wreszcie się wybiorę na jakiś zlocik modelarski, nie dość że data mi pasi to jeszcze jestem z Wołomina a to rzut beretem może rowerkiem nawet przyjadę.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#3
propozycja ciekawa tylko daleko od Krakowa.
mam tez watpliwosci co do standardow modulowych - czy aby Krakow bedzie pasowac do reszty?
 
OP
OP
gbbsoft

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#6
DRACULA napisał(a):
No , całkiem dobry termin...to tylko podobno 35 km od Starej Wilczycy Książęcej ...powinienem być. :twisted:
Ja sie wybieram jednego dnia (pewnie w sobotę) z całą rodziną... Mam nadzieję, że można... Rodzinka będzie już na wsi, jakieś pewnie 10km... Więc nawet na ognisko wieczorne będzie można zostać... :D
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#7
No ja pier... ku... mać! Musi to być w tym tygodniu kiedy mnie niema! A mam tak blisko! Raptem 3 km! :devil: :devil: :devil:

Kiedy będą jakieś najbliższe warsztaty w Wawie??
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Ja tylko przypominam że chodzi o Zabrodzie w powiecie Wyszkowskim a nie Ostrołęckim i to nie 3 km. lecz 83 km. według pewnego lokalizatora. Jest też krótsza trasa. Najlepszym rozwiązaniem to wsiąść w pociąg, wysiąść w Mostówce, iść 20 min i jest się na miejscu.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#11
Twardy napisał(a):
leb napisał(a):
Ale ten świat jest mały.
i na dodatek jak na tym świecie klną
paziu1000000 napisał(a):
No ja pier... ku... mać!
Wstyd :oops:
pierwszy odruch, ale i tak wstawiłem cenzurkę

Mateusz napisał(a):
Ja tylko przypominam że chodzi o Zabrodzie w powiecie Wyszkowskim a nie Ostrołęckim i to nie 3 km. lecz 83 km. według pewnego lokalizatora. Jest też krótsza trasa. Najlepszym rozwiązaniem to wsiąść w pociąg, wysiąść w Mostówce, iść 20 min i jest się na miejscu.
3km czy 83km to i tak mniej niż 300km albo 500km (np. w Krakowie) :razz:
 
OP
OP
gbbsoft

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
Chciałbym podziękować wszystkim za udział w fantastycznej imprezie. Byłem tam razem z całą rodziną (a nawet zabrałem teściową).

Moja rodzina prosiła mnie o przekazanie informacji, że była to impreza naprawdę super profesjonalnie przygotowana. A w szczególności:
- identyfikatory i stemple dla dzieci
- mapka informacyjna
- flagi na wejściu
- dobrze oznakowany dojazd
- organizacja obiadu i ogniska (a zapewne i śniadania)

Moja relacja ze zdjęciami znajduje się tu: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-view_blo ... &postId=40
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#15
M62

Za namową kilku osób postanowiłem pokazać model mojego kolegi Huberta Wojtczyka, który nie gościł jeszcze do tej pory na szlakach. Jest to konwersja M62 Gutzold'a na Rail Polska. Piszę ten post ponieważ model ten wzbudził kilka niezwykle przychylnych opinii i szkoda by było aby nie mogło go zobaczyć szersze grono modelarzy. Do jego powstania w obecnej formie rękę równiż przyłożyłem i ja, kładąc powłokę lakierniczą i zmieniając oświetlenie z żółtego na białe, kolega Hubert to wsztstkie oznaczenia i kalki oraz fototrawionki oraz Leszek Lewiński, który go bardzo ładnie spatynował, teraz w Zabrodziu w ramach warsztatów (na foto jeszcze "czyściutki" :) )
 

Załączniki

Reakcje
6 0 0
#16
Wielkie Podziękowania dla Przemka za wkład pracy własnej, poświęcenie czasu, usilne namowy na konwersję oraz cierpliwość, którą Przemo ćwiczył kilka dni. Spotkanie i jazdy w Zabrodziu potwierdziły, że było warto oddać lokomotywę do modernizacji w ZNTK Robocza - Przemo jesteś WIELKI.

Zdjęcie "spracowanego" Raila jest kwestią czasu, jednak już teraz dziękuję Panu Leszkowi Lewińskiemu za fachową rękę znaku eksploatacji.

Dziękuję.
 

Podobne wątki