• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zabezpieczenie drogi na dioramie, zapytanie Pomoc ?

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#1
Witajcie !
nie wiem czy w dobrym wątku, jeżeli w złym to poproszę napisać gdzie umieścić.
Mam pytanie ?, czy ktoś z Was się orientuje czym mogę zabezpieczyć drogę na dioramie. Droga jest z papieru ściernego, a linie malowane są pastelami - kredą, zależy mi na tym żeby kreda się nie rozmazywała.
z góry Dziękuję
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#2
Witajcie !
nie wiem czy w dobrym wątku, jeżeli w złym to poproszę napisać gdzie umieścić.
Mam pytanie ?, czy ktoś z Was się orientuje czym mogę zabezpieczyć drogę na dioramie. Droga jest z papieru ściernego, a linie malowane są pastelami - kredą, zależy mi na tym żeby kreda się nie rozmazywała.
z góry Dziękuję
Lakier matowy w sprayu proponuję. Jak chcesz mokrą drogę to błyszczący ;)
Są jeszcze fiksatywy do pasteli w sklepach dla artystów no i fiksatywy do pudrów modelarskich ale te pewnie drożej wyjdą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#3
Fiksatywę w sprayu kupisz już za niecałe 20 zł, ale musisz sprawdzić, która jest matowa. Lakier w sprayu to niecałe 10 zł. Musisz poszukać w sklepach z lakierami samochodowymi, bo te mają dobrą jakość. Jak chcesz malować pędzlem, to jeszcze taniej kupisz w puszce i to w sklepach z farbami.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#4
a linie malowane są pastelami - kredą,
A tak w ogóle to do malowania linii polecam Ci marker olejowy biały. Są dostępne z końcówkami o różnych grubościach. Znajdziesz je w sklepach papierniczych. Możesz też zainwestować w biały marker do linii z Woodland Scenix, nr katalogowy C1291. Jest jeszcze drugi w kolorze żółtym C1294 i trzeci do zmazywania namalowanych linii C1293.
Z tego co wiem to w Polsce dealerem Woodland Scenix jest sklep Drim w Łodzi - www.drim.pl
 
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#5
A tak w ogóle to do malowania linii polecam Ci marker olejowy biały. Są dostępne z końcówkami o różnych grubościach. Znajdziesz je w sklepach papierniczych. Możesz też zainwestować w biały marker do linii z Woodland Scenix, nr katalogowy C1291. Jest jeszcze drugi w kolorze żółtym C1294 i trzeci do zmazywania namalowanych linii C1293.
Z tego co wiem to w Polsce dealerem Woodland Scenix jest sklep Drim w Łodzi - www.drim.pl
Próbowałem już markerem olejowym malować linie, ale przy grubszej gradacji papiru trochę się rozlewa, być może to wina taśmy. Zaraz podjadę po bezbarwny lakier matowy i będę próbował to zrobić w ten sposób.
Dziękuję
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#7
jest jeszcze inna metoda - wyklejasz szablon taśmą np tamiya, i gąbką półsuchą lekko pykasz farbą, najlepiej kilka razy jak przeschnie, na nowo - a farba - zwykły akryl. Jeśli nie będzie mokra, to nie wpłynie pod spód i nie zespoli się z taśmą, a zrywając ją nie oderwiesz farby. Ale ta robota uczy cierpliwości :)