• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

z21 start

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 1 0
#1
Witam. Mam pytanie dotyczące z21. Otóż w sklepie Modelm...a w ofercie pokazało się kilka różnych zestawów startowych. Niektóre ze sterowaniem z21, a inne z21 start (tak jest w opisie). Czy te z dopiskiem "start" są uboższe? Czy ktoś coś wie i jest w stanie podpowiedzieć, co jest grane?
 
OP
OP
SzymonG

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 1 0
#3
Ma to być jeszcze uboższa wersja, ale szczegółów na razie brak. Co ciekawe, do tych zestawów będzie dołączony MultiMaus WiFi.
Dziękuję. Czy to ma znaczyć, że z21 zostanie zdegradowana niemal do roli zasilacza!? MM wifi nie ma chyba większych możliwości od zwykłej myszy. Różnica to chyba tylko kabel?
 

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
#4
Czy to ma znaczyć, że z21 zostanie zdegradowana niemal do roli zasilacza!?
Dokładnie tak. Sterowanie będzie zrealizowane za pomocą samej aplikacji z telefonu/tabletu po WiFi.
Tak samo jak w zestawie ROCO 51248:

Co oczywiście nie wyklucza użycia Z21/z21 dla bardziej skomplikowanych zadań ( informacja zwrotna, routing, lokalizacja) i użycia Multimaus WiFi zamiast telefonu/tabletu (podobno pokrętłem lepiej się steruje).
 
Ostatnio edytowane:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#5
Ma to być jeszcze uboższa wersja, ale szczegółów na razie brak. Co ciekawe, do tych zestawów będzie dołączony MultiMaus WiFi.
Dziś dostałem pełny katalog Roco Start, jest opis jak dział z21start i jakie to będą zestawy:
-z21start będzie dostępny tylko w zestawach
-z21start nie ma Wifi i do zestawu dołączony jest czerwony Multimaus (z kablem) ale co ciekawe czyta poszczególne CV prawidłowo, jest to podkreślone w instrukcji że po raz pierwszy, testował ktoś z21 albo Z21 z kablowym Multimausem? Czy tam też można sczytywać prawidłowe CV?
-art 10814 to dodatek do z21start w postaci Wifi packege dopiero z tym podłączymy telefon/tablet.

ceny i zestawy z z21start + multimaus
NR51282 -249€ lokomotywa Rh2016
51268 199€ BR212
51284 219€ BR112
51285 219€ BR203
51281 229€ BR140
51286 329€ ICE 2 + BR218
51283 249€ BR253
51267 229€ BB63000
31031 319€ parowóz HOe

w katalogu są jeszcze polskie modele wagonów towarowych:
56229 kryty 16,90€
56244 szutrówka 14,90€
56269 węglarka 2-oś. 9,90€
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#6
Czerwony MM czyta bez problemu CVki, jak jest podłączony do właściwego urządzenia. To wina czarnej skrzynki, że nie czyta w standardowych zestawach.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#8
Czy już wiadomo, jakie złącza będzie mieć centralka z21start? Będzie mieć złącze LAN?

Ktoś tu pisał, że ww. nie będzie mieć WiFi. Wydawało mi się, że WiFi w poprzednich wcielaniach z21 można było uzyskać podpinając centralkę kablem LAN do routera z WiFi. Zdaje się Roco dawało w kpl. tani router TP-Link.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#11
z21 bez start był dostarczany razem z routerem, jeśli go nie ma, to jest potrzebny. Nie jest natomiast potrzebny kod odblokowujacy funkcję połączeń bezprzewodowych.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#12
"z21 bez start", tak samo potrzebuje rutera, tyle że "z21 bez start" powinien posiadać w zestawie ruter.
O Karol mnie uprzedził ;)
 

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#13
Dzięki. A to zadam jeszcze jedno pytanie. Czy starsze wersje z21 nie potrzebowały kodów, bo ostatnio miałem okazję kupić i jak zapytałem o kody to sprzedawca twierdził że to jest starsza wersja i ona kodów nie potrzebuje.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#14
. Czy starsze wersje z21 nie potrzebowały kodów, bo ostatnio miałem okazję kupić i jak zapytałem o kody to sprzedawca twierdził że to jest starsza wersja i ona kodów nie potrzebuje
Są dwa rodzaje sterowania: "z21" oraz "z21 start". Sterowanie "z21" nie potrzebuje żadnych kodów, natomiast "z21start" potrzebuje dodatkowe kody do uruchomienia połączeń bezprzewodowych. :)
 

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#15
Dziękuję za pomoc, ale jeszcze popytam. Czyli jak kupię z21 (bez start) to mogę dołączyć każdy router? A jak kupię z21 start to potrzebuję tego routera TP Linka co jest dodawany do z21? Gdzieś czytałem że tego kody są drogie i najlepiej kupić już dedykowany router (TP-link), czy takie routery jak kupuję na przykład na modelmanii czy makiecie (cena około 170 zł) to już są z kodami?
 

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#16
Ponowię prośbę, a szczególnie interesuje mnie ta kwestia:
A jak kupię z21 start to potrzebuję tego routera TP Linka co jest dodawany do z21? czy takie routery jak kupuję na przykład na modelmanii czy makiecie (cena około 170 zł) to już są z kodami?
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#17
Przy zakupie zestawu startowego z " z21 start" gdzie jest biała skrzynka z21 z czerwoną myszą multimaus i chcesz bawić się na wifi należy zakupić zestaw z rooterem taki tak w sklepie modelmania o numerze katalogowym roco 10814.
Po zakupie tego rootera należy go skonfigurować. Jak to zrobić? Na youtube jest filmik po niemiecku ja skonfigurować rootera wifi do z21 start.
Oto filmik z youtube:


Pozdrawiam
 

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#19
Ok, dzięki za pomoc, ale rozwiąże mi ktoś jeszcze kwestie z21 zwykłego (bez start). Czy jak kupię taką z21 to pójdzie na zwykłym routerze?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 6
DCC 1
DCC 0
DCC 2

Podobne wątki