• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

z21 reset dekodera, cv odpowiedzialne za dźwięk

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Mam pytanie jak zresetować dekoder w lokomotywie w z21? Problem głównie jest w tym że jeden z pociągów (minitrix) mam pod adresem 6 i nie mogę zmienić adresu w panelu programming (wszystko jest ok bo dla innych lokomotyw mogę zmieniać). Dlatego chciałem zresetować dekoder do ustawień fabrycznych, chyba że ktoś poradzi coś innego?
Drugie pytanie mam jaki jest CV-address dla lokomotyw minitrixa odnośnie zmiany głośności dźwięku, gdyż chciałem go trochę wyciszyć (tak jak np dla Fleischmann jest adres 266)? Z góry dzięki za pomoc.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.099 153 19
#2
Wchodzisz w funkcje programowania lokomotywy , wpisujesz do odczytu adres cv8 , dostajesz wartosc , czyli W... mozesz w ten sposób odczytac numer producenta dekodera, wpisujesz nastepnie 8 i ok i masz zresetowany dekoder.
 
OP
OP
kecyrf

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#3
Ok zrobione tzn. przeprogramowane. Może ktoś dać znać jaki jest cv-andreas do zmiany głośności dźwięku w koi Minitrixa?
 
OP
OP
kecyrf

kecyrf

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#5
Chcę zmienić by dźwięk z lokomotywy był cieńszy. W lokomotywa Fleischmanna jest to adres cv 266 i tam ustalam w skali od 0 do 255 głośność dźwięku. I tak samo chciałbym zrobić w loko Minitrixa ale nie wiem jaki trix ma adres.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
98 1 0
#6
Kolego! To co masz zamiar zmienić, jest w dekoderze. Nie w lokomotywie. Nie ma znaczenia czy to Fl, Roco, Piko czy Minitrix. W większości z nich podstawowe CV są odpowiedzialne za te same parametry. Swoją drogą jeśli wiesz, że CV 266 "tam" obniża głośność, to można spróbować i "tu". Ja pobawiłem się czytając różne instrukcje od dekoderów... i zrobiłem tak, jak chciałem.
 
OP
OP
kecyrf
Reakcje
6 0 0
#7
No to udało się zmienić. Właśnie to podobieństwo pierwszych adresów mnie zmyliło, instrukcja z trixa jest uboga, chyba jest tylko 20 pierwszych adresów i są one takie same jak w Fleischmannie. Myślałem że są dekodery tej samej firmy. Później znalazłem że z cv8 można odczytać kod producenta, a zatem jaki jest dekoder, okazało się że ten jest jakiś z trixa. Następnie znalazłem cv odpowiedzialne za regulację dźwięku (choć też trochę trwało, dopiero filmik na youtubie mi pomógł). No i okazało się że w trixie odpowiada za to adres 902.
Dziwiło mnie w tym dekoderze że nie szło zmienić adresu lokomotywy w Z21 w "program on main" i stąd myślałem że coś jest z nim nie tak (co prawda dało się w Loco address i Programming track). Dlatego postanowiłem go zresetować co też mi się nie udawało. Znalazłem informację na niemieckim forum że żeby te dekodery trixa zresetować potrzebny jest odpowiedni sprzęt czy program (tego już za bardzo nie mogłem przetłumaczyć i rozszyfrować).
P.S. Przepraszam za błędy w powyższych postach (dziwne nie pasujące słowa), ale pisałem z telefonu i nie zauważyłem jak pewnie słownik podebrał inne słowa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 15
DCC 1
DCC 5
DCC 8
DCC 6

Podobne wątki