• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z mojego albumu.....

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#41
Powoli kończą się tematy samochodowe:(, ale jeszcze jakieś fotki będą. Kilka fotek z urlopowego wypadu do Tanvaldu z okazji przejazdu pociągiem z parowozem. Trwały wtedy jakieś imprezy w stylu dni miasta, jarmarki z lokalnymi produktami etc. Była też prezentacja przeróżnych pojazdów. Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego ta wojskowa Tatra ma taką dziwną zbieżność kół?... Do Czech jeszcze wrócimy.;)
Ponieważ ma zawieszenie niezależne i jedzie pusta (czyli jest lekka).
 

Adam_PRD

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#43
Na prośbę autora wątku zamieszczam opisy do galerii maszyn drogowych z poprzedniej strony.
Niektórych najstarszych sprzętów nie udało mi się zidentyfikować, ale może ktoś inny będzie wiedział.

Pierwsza część wygląda następująco:
1. Ursus C-45,
2. lokomobila,
3. Ursus C-45,
4. walec statyczny Nicolina R-814 ,
5. piaskarka P-1,
6. rozkładarka Madro RAB-25, w tle jakaś kruszarka,
7. ładowarka zasięrzutna na ciągniku Mazur,
8. pług wirnikowy, prawdopodobnie montowany na ciągniku rolniczym,
9. tego wynalazku nie znałem, ale udało mi się znaleźć w Internecie – to ciągnik artyleryjski ATS-59 z pługiem,
10. pług wirnikowy D-470 na samochodzie Ził-131,
11. pług wirnikowy D-470 na samochodzie Ził-157,
12. Ursus C-360 z ładowaczem czołowym TUR-1,
13. nieznany walec parowy,
14. jakaś równiarka doczepna,
15. walec statyczny Fadroma WDT-1,
16. prawdopodobnie jakiś kocioł do podgrzewania asfaltu,
17. nieznany walec parowy,
18. jw.,
19. bliżej jakiś walec doczepny, dalej walec wibracyjny Baukema SVTW (T-8),
20. nieznany walec parowy.

Część druga:
1. walec ibracyjny Baukema SVTW (T-8),
2. Ursus C-45 + lokomobile,
3. tył walca Nicolina R-814, w oddali lokomobila,
4. lokomobile,
5. ładowarka zasięrzutna na ciągniku Mazur,
6. równiarka doczepna,
7. nieznany walec parowy,
8. walec statyczny Fadroma WDT-1,
9. walec wibracyjny Baukema SVTW (T-8).
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#44
Jeden walec jest produkcji HCP, drugi angielski. Muszę przeszukać zdjęcia, mam fotki tabliczek.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#46
Następna porcja zdjęć z pewnego wyjazdu w 2006r. do Czech. Odwiedziłem m.in. Mladejov, znany przede wszystkim miłośnikom kolei wąskotorowych z czynnego parowozu. Ogólnie rzecz biorąc do doprowadzenia do stanu wystawienniczego wielu eksponatów jeszcze daleka droga, otoczenie sprawia wrażenie
rupieciarni w opuszczonym PGRze. Prócz eksponatów kolejowych, zachowany ogromny traktor parowy i pług dwustronny. Widowiskowo musiało wyglądać oranie pola.;)
Zdjęcia poniżej przeciętnej, wiele eksponatów stało w jakiś zacienionych krzakach.
 

Załączniki

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#47
W czasie tego wyjazdu, zahaczyłem też o muzeum techniki w Bratysławie. Wiadomo, że interesowało mnie kolejnictwo, ale jest tam też kilka innych działów, w tym także pojazdy. W tym kilka rarytasów jak np. Skoda Sentinel-ciężarówka o napędzie parowym, drezyna Tatra(?), pamiętacie Pociągi pod specjalnym nadzorem? ''witajcie przyjaciele'';). Dział z militariami Schimwagen, Goliat, jeep i ciężarówka US Army.
 

Załączniki

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#48
Na koniec pożarnicze, Star 25 ze skansenu w Rudach Raciborskich, jakiś czeski, nie znam marki. Czeski ''ogórek'';) oraz wyposażenie knajpy w Ceskim Krumlovie, przyjemnie było pić kawkę w takim otoczeniu.
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#54
zachowany ogromny traktor parowy i pług dwustronny. Widowiskowo musiało wyglądać oranie pola.;)
Mój teść, który swego czasu był dyrektorem PGR-u, objaśnił mi, jak to urządzenie funkcjonowało: potrzebne były dwie duże lokomobile z wyciągarką, takie jak ta z pierwszego zdjęcia u Zbyszka. Stawiało się je na przeciwleglych krańcach pola, a między nimi przeciągano linę, do której zamocowany był dwustronny pług. Po kilku przejazdach pługa tam i z powrotem należało obie lokomobile przesunąć, by móc orać dalej (ta z postu Zbyszka jest samojezdna, ale często zdarzały się takie bez napędu i ciągnięto je końmi). Opowiadał też, jak w 60. latach kazano złomować stare maszyny mimo protestów załogi, bo były cały czas używane i w nienagannym stanie...
Mam sporo zdjęć takich sprzętów z Irlandii, jak chcecie mogę odkopać na dysku i wrzucić na Forum.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#56
Mój teść, który swego czasu był dyrektorem PGR-u, objaśnił mi, jak to urządzenie funkcjonowało: potrzebne były dwie duże lokomobile z wyciągarką, takie jak ta z pierwszego zdjęcia u Zbyszka. Stawiało się je na przeciwleglych krańcach pola, a między nimi przeciągano linę, do której zamocowany był dwustronny pług. Po kilku przejazdach pługa tam i z powrotem należało obie lokomobile przesunąć, by móc orać dalej (ta z postu Zbyszka jest samojezdna, ale często zdarzały się takie bez napędu i ciągnięto je końmi). Opowiadał też, jak w 60. latach kazano złomować stare maszyny mimo protestów załogi, bo były cały czas używane i w nienagannym stanie...
Mam sporo zdjęć takich sprzętów z Irlandii, jak chcecie mogę odkopać na dysku i wrzucić na Forum.
Dokładnie tak jak piszesz, trafiłem kiedyś film na YT, ale taki archiwalny, czarno-biały.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#57

Załączniki

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#58
Następny pożarniczy, odnaleziony w Rypinie, niedaleko straży pożarnej, ale uwaga, na terenie jakiegoś sklepu. Bardzo trudno dostępny.
IMG_0198.JPG
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#60
Kilka zdjęć z sobotniego wypadu pociągiem z parowozem z Torunia do Torunia, przez Bydgoszcz. Parowóz brał wodę, jak to nakazuje tradycja z samochodów straży pożarnej w Ostaszewie Torunskim, Chełmży, Unisławiu, Bydgoszczy- nie robiłem zdjęcia, Toruniu Wschodnim.
 

Załączniki