• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z lotu ptaka

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#21
... może jeszcze dwa składy 4N+4ND na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego, Zobacz załącznik 305292 Zobacz załącznik 305293 Zobacz załącznik 305295
w towarzystwie SANów H100 w dwóch odsłonach - miejskiej i międzymiastowej.
A na deser - gdańskie jelczydła z parą 102Na w tle.
A to wszystko to i tak"Pan pikuś"przy innych dodatkach. Np. samochody, ubiory,klomby,trawniki.Oraz całe otoczenie które robi tak zwany smaczek na naszych makietach i dioramach. A tym bardziej modułach i tortach.:)
[DOUBLEPOST=1434575378][/DOUBLEPOST]
To były piękne czasy dwa Gazy 69 na jednym skrzyżowaniu i nie jest to zlot.;):)
To zależy ilu tam było funkcjonariuszy.;);)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#27
Kolejna porcja fotek.
z lotu.jpg
z lotu1.jpg
z lotu2.jpg
z lotu3.jpg
z lotu4.jpg

I na koniec fajna pocztówka. Nie z lotu ptaka, ale fajne kolory domów. No i ogóras na pierwszym planie:love:
[DOUBLEPOST=1435224959][/DOUBLEPOST]
pocztówka-prl.jpg
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#28
O! Moje rodzinne strony:). Zamek w Pieskowej Skale z tej perspektywy wygląda niezwykle okazale.
Widzę, że tym razem ptak znacznie obniżył lot - chyba z wrażenia na widok tego Jelcza.:ROFL:
Chyba czas szykować następną porcję pocztówek sprzed lat...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#29
Zamki i ich zwiedzanie to moje ulubione zajęcie podczas wakacyjnych lub weekendowych wypadów. A że pomału przymierzam się do wypuszczenia serii budowli średniowiecznych w skali 1/700...:love: które mają być modułami umożliwiającymi budowę różnych zamków, no to tak mi się jakoś te warownie przewijają w tym wątku;)
Tu jeszcze zdjęcia zamku w Pieskowej Skale sprzed wojny z innym hełmem wieży.
pieskowa.jpg
pieskowa1.jpg
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#31
Oto kolejna garść pocztówek z lotu ptaka, pochodzących z moich zbiorów. Tym razem będą to:

[...]
- 803N na ul.Lutomierskiej w Łodzi,
[...]
Schyłkowo-wczesny Gierek, czasy mego dzieciństwa :)

Gwoli ścisłości, tramwaj jedzie Aleją Włókniarzy (która nb. wkrótce została - lub już wtedy była - najdłuższą ulicą w Łodzi) w stronę ul. Limanowskiego, ulica którą widzimy w osi zdjęcia to Wielkopolska, Lutomierską mamy jakby za plecami. Charakterystyczny "łamaniec" wyprostowano budując nowy most nad jedną z licznych łódzkich rzek - Bałutką, a w miejscu ówczesnego CPN-u jest dziś Orlen.[/QUOTE]
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#32
Pora odświeżyć wątek kolejnymi widokami z lotu ptaka sprzed lat. Na dziś przygotowałem pocztówki wyłącznie ze Szczecina, ale warte uwagi. Na pierwszej z nich, w pionowym kadrze widzimy skład wagonów 4N+Lowa na samym początku ulicy Wyszaka - ulicy, przy której doszło do największej w dziejach Polski katastrofy tramwajowej, zimą 1967r. Dziś w tym miejscu biegnie Trasa Zamkowa.
Na kolejnych widokówkach mamy skład wagonów N na linii 3 w al.Wyzwolenia, "enki" w różnych konfiguracjach u zbiegu al.Wojska Polskiego, 4N solo na pl.Żołnierza Polskiego, raz jeszcze al.Wyzwolenia i na sam koniec widok od strony Mostu Długiego, a na nim coś specjalnie dla Adama - PKSowski Jelcz 043 wraz z korniszonkiem P01.
IMGP0025.JPG
IMGP0027.JPG
IMGP0028.JPG
IMGP0029.JPG
IMGP0030.JPG
IMGP0032.JPG
IMGP0031.JPG

;)
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#35
BYDGOSZCZ, DWORCOWA-POMORSKA.JPG
001757 WRO MOST UNIW 67-70.jpg
001758 WROC MOST UNIW 67-70.jpg

Pora nieco odświeżyć ten lotniczy wątek. Może na dziś niech będzie pejzaż ul.Dworcowej w Bydgoszczy sprzed pół wieku oraz most Uniwersytecki we Wrocławiu, w dwóch odsłonach.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#36
Jakość beznadziejna - fotka telefonem strony z jakiegoś magazynu. Ale urzekł mnie ten las na przełomie lata i jesieni. Na makietę - super...

IMG_3480.JPG
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#37
No to jak z lotu ptaka to mam coś takiego:)
Interesuję się przedwojennym Wrocławiem i zbieram różne zdjęcia a w szczególności okolicy w której mieszkałem i mieszkam. To zdjęcie to kwintesencja tego. Dworzec Świebodzki i resztki Dworca Marchijskiego wtedy już funkcjonującego jako dworzec towarowy. Lata 30 XX wieku. Widać cały bogaty układ torowy i infrastrukturę okolicy. Zdjęcie w dużej rozdzielczości.
Dw.Swiebodzki lata 30-te.jpg