• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z lotu ptaka

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#1
Jest jedna rzecz, z którą zawsze mam problem przy budowie dioram, czyli ogólnie rzecz ujmując projekt przestrzenny.
Są koledzy którzy fantastycznie sobie z tym radzą, a mnie idzie to zawsze jakoś pod górkę i dlatego postanowiłem założyć ten wątek. Sprawa dotyczy wszelkiego rodzaju zabudowań. Od wiejskich gospodarstw po kopalnie i huty.
Chciałbym prosić kolegów o zamieszczanie fotek, które uznacie za pomocne przy budowie makiet i dioram, czyli takie, na których widać świat jakby był ciekawą w sensie plastycznym makietą. Poza układem przestrzennym chodzi mi o kolorystykę i usytuowanie zieleni. Poniżej zamieszczam kilka swoich propozycji.

Najlepszym kryterium dla fotografii niech będzie - jeśli chciałbym mieć taką makietę to zamieszczam fotkę.

rzeka1.jpeg
rzeka2.jpg

451.jpg


kopalnia.jpg
lekarty_z_lotu_ptaka.jpg
Omulew.jpg
piechcin-kopalnia1-by-malin03.jpg
starachowice.jpg
wieczorek1.jpg


Nie bardzo wiedziałem gdzie ten wątek umieścić (admini proszeni o ewentualne przeniesienie we właściwsze miejsce).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#3
Piękne wyglądają małe pociągi w tej skali. Zwłaszcza siódemka na dworcu promowym wygląda ślicznie:love:
zlotu.jpg
zlotu1.jpg
zlotu3.gif
zlotu4.jpg
zlotu5.jpg
zlotu6.jpg
zlotu7.jpg
zlotu8.jpg
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#6
Może i ja dorzucę kilka widoków od siebie, motywy typowo miejskie. Pocztówki z lat 60-tych i 70-tych pochodzą z moich zbiorów, są to:
- skład wagonów 4N+P15 w Gorzowie,
- wrocławski 102Na i zmodernizowane wagony N na nieistniejącym dziś węźle przy Placu Solnym,
i coś specjalnie dla Adama - SAN H100 w wersji miejskiej w Nowym Sączu.
IMGP9917.JPG
IMGP9918.JPG
IMGP9919.JPG
IMGP9921.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#7
Fantastyczne fotki:love:. Dzięki za to że podzieliłeś się nimi. Już myślałem, że będę prowadził wątek samodzielnie;)
A za Sana dziękuję w trójnasób(y)
Pięknie widać na nim przybrudzenia. Jak dla mnie bezcenny materiał źródłowy:)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#9
Cholera, żeby te fotki były z nieco niższej wysokości:rolleyes:. Zwłaszcza rondo (to chyba Szarych Szeregów) z rozjazdami tramwajowymi jest świetne:)
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#11
Cholera, żeby te fotki były z nieco niższej wysokości:rolleyes:. Zwłaszcza rondo (to chyba Szarych Szeregów) z rozjazdami tramwajowymi jest świetne:)
Mówisz - masz:;)
Nawiasem mówiąc na tej pocztówce został uchwycony absolutny rarytas. To szczeciński wagon N nr 202, jedyny zmodernizowany w ten sposób, w dodatku w czasie jakiegoś przejazdu technicznego z lorką.
Szczecin, plac Rodła.JPG
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#18
Oto kolejna garść pocztówek z lotu ptaka, pochodzących z moich zbiorów. Tym razem będą to:
- Katowickie rondo z widocznym wagonem 4N prawdopodobnie na linii 16bis,
- skład wagonów 105Na w Dąbrowie Górniczej,
- 803N na ul.Lutomierskiej w Łodzi,
- bydgoskie "enki" na ul.Jagiellońskiej i Gdańskiej,
- skład wagonów 2N+5ND na nieistniejącej trasie przez Stary Rynek w Toruniu,
- na czarno-białej widokówce wóz 5N na ul.1-go Maja w Elblągu,
- skład 4N+Lowa EB54 (już w wersji jednokierunkowej) przy Placu Tobruckim w Szczecinie.
;)
IMGP0018.JPG
IMGP0019.JPG
IMGP0020.JPG
IMGP0021.JPG
IMGP0022.JPG
IMGP0023.JPG
IMGP0024.JPG
IMGP0026.JPG
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
#19
... może jeszcze dwa składy 4N+4ND na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego,
Go01.JPG
Go02.JPG
Gd01.JPG

w towarzystwie SANów H100 w dwóch odsłonach - miejskiej i międzymiastowej.
A na deser - gdańskie jelczydła z parą 102Na w tle.