• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z lotu ptaka - EN i infrastruktura

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#42
marcin sds napisał(a):
Moim zdaniem to pociąg muzealny na Kolejce Sochaczewskiej.
Może i tak, na stronie muzeum znalazłem zdjęcie wagonu w takim malowaniu. Ale na większości zdjęć są wagony oliwkowe albo kremowo-oliwkowe. Faktem jest, że na polskich wąskotorówkach mozna zobaczyć teraz bardzo różne kolory wagonów.
 

marcin sds

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 1 0
#45
Andrzej Harassek napisał(a):
marcin sds napisał(a):
Moim zdaniem to pociąg muzealny na Kolejce Sochaczewskiej.
Może i tak, na stronie muzeum znalazłem zdjęcie wagonu w takim malowaniu. Ale na większości zdjęć są wagony oliwkowe albo kremowo-oliwkowe. Faktem jest, że na polskich wąskotorówkach mozna zobaczyć teraz bardzo różne kolory wagonów.
Poszperałem trochę na geoportalu i myslę ze znalazłem to miejsce na sochaczewskiej (bo dalej jestem przekonany że to tam). Nie umiem wkleić tego co na geoportalu ale jak ktoś chce szukać to na wysokości wsi Konary. Tor idzie lewą stroną drogi w kierunku pónocno - zachodnim, zdjęcie było robione od północnego wschodu. Pociąg wg. mnie jedzie z Tułowic do Sochaczewa i jest jakieś 500 m od skrzyzowania w Malanowie. Co do koloru wagonów to ja tam nie widze żeby były niebiesko-kremowe, raczej mi się to zlewa z otaczającą zielenią (albo monitor mam do bani)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#46
Myślę, że kolega Marcin ma rację. Co do kolorów, to sam nie jestem pewien, jakość zdjęcia jest za kiepska. Ja miałem wstępne wrażenie, że te wagony są kremowo-niebieskie, ale zgodzę się, że mogą być kremowo-oliwkowe (jeden wagon kremowo-niebieski za stronie muzeum znalazłem). A od monitora też wiele zależy, nie twierdzę, że mój jest idealny.

A nie da się zapytać autora fotki?
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#49
marcin sds napisał(a):
Poszperałem trochę na geoportalu i myslę ze znalazłem to miejsce na sochaczewskiej (bo dalej jestem przekonany że to tam). Nie umiem wkleić tego co na geoportalu ale jak ktoś chce szukać to na wysokości wsi Konary. Tor idzie lewą stroną drogi w kierunku pónocno - zachodnim, zdjęcie było robione od północnego wschodu. Pociąg wg. mnie jedzie z Tułowic do Sochaczewa i jest jakieś 500 m od skrzyzowania w Malanowie. Co do koloru wagonów to ja tam nie widze żeby były niebiesko-kremowe, raczej mi się to zlewa z otaczającą zielenią (albo monitor mam do bani)
Na pewno masz rację jeśli chodzi o miejsce. Kierunek się zgadza, ino zwrot przeciwny. Wydaje mi się że parowóz jest mniej więcej w miejscu krzyżyka.

Co do wklejania: na pececie naciskasz klawisz Prt Scr, potem uruchamiasz dowolny program który połknie grafikę i wklejasz ze schowka. Na jabolu jest łatwiej.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#52
Super wątek, szczególnie dla makieciarzy, aby widzieli, jak wygląda kolej z wysokości olbrzyma :)

Moje zdjęcia już kiedyś tam zamieszczałem, ale niech będzie do kompletu:
lotnicze zdjęcie znanej poniemieckiej makiety:


oraz nie z lotu ptaka tylko akademika -



a także jeszcze nie publikowane, z lotu mewy -
a przy okazji moja ulubiona dyscyplina "wczoraj i dziś, znajdź 3 różnice":
 

Załączniki