• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z kategorii "urywa łeb przy samej dupie" :)

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#23
Oglądam i sam nie wiem co o tym myśleć. Chyba najbardziej zazdroszczę zapału. Bo sama makieta jeżeli robi wrażenie to bardziej z racji efektu przestrzenności ( Mam tu na myśli nie miniaturyzowanie wzniesień czy gór ) Na pewno ładnie jest zrobiona kolorystyka. Ale jeżeli chodzi o zieleń z bliska to jest średnio. Tu powinien zaprosić Patryka i Daniela. Szuter też wydaje się być "rozlazły"
Osobiście wolał bym Makietę 5x mniejszą A bardziej dopracowaną.
(swą wypowiedź opieram na tym zdjęciu) Nie sądzę, by wyjmował drzewa i dosadzał trawę)
Ale może się mylę na co mam cichą nadzieję
Niestety z zielenia na amerykanskich makietach to jest prawda, jest wyplowiala. Ja gonie nawet na wystawy (train show) zeby dostac Heki, Noch lub inne wyroby europejskie poniewaz amerykanskie wyroby odbiegaja znacznie kolorystyka. Amerykanie w zasadzie bardziej przywiazuja wage do rozleglosci niz detalu, a na wszystko po prostu nie ma czasu;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#24
Amerykanie w zasadzie bardziej przywiazuja wage do rozleglosci niz detalu, a na wszystko po prostu nie ma czasu;)
Po pierwsze - jeśli chcesz na makiecie mieć w miarę prawdziwie wyglądające amerykańskie pociągi to musisz iść na ilość.
Wtedy ważny jest krajobraz, nie detal.
Po drugie - zbytnio uogólniasz, bo na amerykańskich forach jest mnóstwo makiet wymuskanych że hej.
Pierwszy przykład który mam zawsze pod ręką: http://jamesriverbranch.net/gallery.htm
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#25
Po pierwsze - jeśli chcesz na makiecie mieć w miarę prawdziwie wyglądające amerykańskie pociągi to musisz iść na ilość.
Wtedy ważny jest krajobraz, nie detal.
Po drugie - zbytnio uogólniasz, bo na amerykańskich forach jest mnóstwo makiet wymuskanych że hej.
Pierwszy przykład który mam zawsze pod ręką: http://jamesriverbranch.net/gallery.htm
Spokojnie, napisalem w zasadzie. To ze jest troche takich makiet to wiem, a przede wszystkim mowa tu o zieleni dostepnej amerykanskiej produkcji w porownaniu do wyrobow europejskich;) Niestety przyklad jaki tu Podales nie jest najlepszym odzwierciedleniem krajobrazu amerykanskiego. W realu jest tu przerazajaca ilosc slupow, w duzej liczbie krzywo powsadzanych w ziemie, pelno drutow i kabli wszelkiego rodzaju przechodzacych przez ulice pod roznymi katami. Casami puszki elektryczne na co trzecim slupie, tak ze czesko psuje to ogolna scenerie. W Europie wyglada to o wiele przyjemniej i czysciej, niestety nie wielu modelarzy zadaje sobie trudu odtworzyc taki krajobraz.
 
Ostatnio edytowane:

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#27
Niestety z zielenia na amerykanskich makietach to jest prawda, jest wyplowiala. Ja gonie nawet na wystawy (train show) zeby dostac Heki, Noch
Troche przesadzasz, Woodland Scenic ma w swojej ofercie przerozne odcienie. I zamiennie z Nochem sie sprzedaja przeciez. Czesc art. dostepnych w Europie pod szyldem Noch'a to WS wlasnie i vice versa.

To kwestia klimatu i zaludnienia :) California, Texas, Floryda. Tam nie ma takiej zielonej roslinnosci bo wszystko sloncem wypalone. Polnoc z kolei to juz sniegi. Wybrzeze, wschod i zachod duze skupiska ludzi zamiast wielkich terenow zielonych tylko drapacze chmur. Ludzie odwzorowuja to co widza. To co mnie wciagnalo w US to pociagi dlugie na ponad mile. I zestawy 5-6 lokomotyw ciagnacego taki sklad. W Europie nie ma takich klimatow, jak leca loki w zestawie to znaczy ze jeden z nic sie sp..... :) A tu masz setki wagonow, prujace przez pustynie. Do tego trzeba miejsca, metrow torow w skali. Praca po kilka lat nad jednym 1m modulem jest po prostu bez sensu.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#28
Troche przesadzasz, Woodland Scenic ma w swojej ofercie przerozne odcienie. I zamiennie z Nochem sie sprzedaja przeciez. Czesc art. dostepnych w Europie pod szyldem Noch'a to WS wlasnie i vice versa.

To kwestia klimatu i zaludnienia :) California, Texas, Floryda. Tam nie ma takiej zielonej roslinnosci bo wszystko sloncem wypalone. Polnoc z kolei to juz sniegi. Wybrzeze, wschod i zachod duze skupiska ludzi zamiast wielkich terenow zielonych tylko drapacze chmur. Ludzie odwzorowuja to co widza. To co mnie wciagnalo w US to pociagi dlugie na ponad mile. I zestawy 5-6 lokomotyw ciagnacego taki sklad. W Europie nie ma takich klimatow, jak leca loki w zestawie to znaczy ze jeden z nic sie sp..... :) A tu masz setki wagonow, prujace przez pustynie. Do tego trzeba miejsca, metrow torow w skali. Praca po kilka lat nad jednym 1m modulem jest po prostu bez sensu.
Nic nie przesadzam, np. trawy elektrostatycznej w wiekszosci sklepow hobby nie dostaniesz, jest tylko zielona gabka. Zieleni w Stanach jest pelno, czasem potrzebuje machette azeby przedzec sie przez las. "Dziki zachod" ma swoje klimaty ale mowa o produktach dostepnych w sklepach. Masz tu prawie kazdy klimat oprucz tropikalnego ale chyba odbiegamy od tematu. Chyba o takie klimaty chodzi;)
20131010_105959.jpg
 
Ostatnio edytowane: