• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z cyklu nowości wydawnicze: Magistrala Węglowa

Reakcje
239 3 0
#1
Wydawnictwo Arka Palli "Eurosprinter" wydało kolejną niezwykle interesującą pozycję książkową - monografię zatytułowaną "Magistrala Węglowa". Powiem szczerze, że jeszcze takiej pozycji na polskim rynku nie widziałem - poraża skrupulatne podejście Autorów: Grzegorza Kotlarza, Henryka Dąbrowskiego i Edwarda Wieczorka do tematu. Książka zawiera mnóstwo powołań zarówno na inne publikacje jak również materiały archiwalne. Daje ona mnóstwo interesującej wiedzy na temat tytułowego ciągu komunikacyjnego. Do tego blisko 600 ilustracji, zarówno reprodukcji dokumentów, map, rozkładów jazdy jak również ogrom w większości unikalnych czarno-białych ilustracji. Panie i Panowie, tą książkę koniecznie trzeba mieć, bo jakością dorównuje publikacjom utytułowanych wydawnictw zagranicznych!!!!
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#2
A mógłbyś rozszerzyć trochę moją wiedzę na temat tej publikacji bo słyszałem pogłoskę (podkreślam: niesprawdzoną), że autorzy raczej skupili się na okolicach bydgoskich jeśli chodzi o materiał zdjęciowy, natomiast z reszty kraju jest zdecydowanie skromniej. Nie mogę na razie sprawdzić organoleptycznie książki a wydaję się bardzo ale to bardzo interesująca.
 
OP
OP
Ariel Ciechańsk
Reakcje
239 3 0
#3
Acid Rain 1973 napisał(a):
A mógłbyś rozszerzyć trochę moją wiedzę na temat tej publikacji bo słyszałem pogłoskę (podkreślam: niesprawdzoną), że autorzy raczej skupili się na okolicach bydgoskich jeśli chodzi o materiał zdjęciowy, natomiast z reszty kraju jest zdecydowanie skromniej. Nie mogę na razie sprawdzić organoleptycznie książki a wydaję się bardzo ale to bardzo interesująca.
Faktem jest, że sporo fotografii powojennych dotyczy faktycznie Bydgoszczy i Karsznic. Fotografie z okresu budowy są bardziej zróżnicowane geograficznie.
 

drlukasz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Właściciel i autor strony, a prywatnie mój znajomy, mieszka w południowej części Polski :D więc i zdjęć z południowej części magistrali sporo...
Wycieczek na północ magistrali ze względu na problemy komunikacyjne urządzamy sobie znacznie mniej...
 

Podobne wątki