• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 XXIII Parada Parowozów -Wolsztyn 30.04. 2016 r

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#1
XXIII Parada Parowozów -Wolsztyn 30.04. 2016 r

Na chwilę obecną przewidziany udział w Paradzie następujących lokomotyw:
z Parowozowni Wolsztyn: Ol49-59, Ol49-69, Pt47-65,
ze skansenu w Chabówce – dwie lokomotywy,
z Jaworzyny Śląskiej – TKt48-18,
Z Wrocławia – TKh 05353,
z Niemiec – 18-201, 35-1019, 52-8079,
oraz dwa parowozy z Czech.

Zapowiada się obiecująco, ale czy dojadą te wszystkie parowozy hmmm.....
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#3
Szkoda, że z Chabówki tylko dwa, przecież mają więcej... Szkoda, że Pyskowic też nie będzie...
Choć tak jak koledzy piszą, ciekawe ile w ogóle będzie.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
Pt47-65 miała być gotowa już tyle razy, że nie wierzę w kolejne podawane terminy, choć oczywiście też mam nadzieję, że na Paradę się wyrobią. Natomiast podzielam zdanie, iż bardzo szkoda, że nie będzie Pyskowic bo drugiego tak wyszykowanego parowozu to ze świecą szukać.

Swoją drogą ciekawe na ile gawiedź dopisze, bo podobno po zeszłorocznej klapie ludzie byli mocno wkurzeni, choć osobiście potwierdzić nie mogę, bo po 18 paradach z rzędu na których byłem w zeszłym roku postanowiłem nie jechać i uważam, że dobrze zrobiłem. Na ten rok bilet na Cegielskiego mam zarezerwowany, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Ostatnio edytowane:

Semafor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Po ubiegłorocznej paradzie kaca mam do dzisiaj...
Porównując wcześniejsze a od wielu lat jestem tam stałym bywalcem, po prostu nóż się w kieszeni otwiera.
Najbardziej mnie wkurza ten bełkot na otwarciu a później wyjeżdżają trzy parowozy...
Jak sobie przypomnę 100-lecie parowozowni i tą atmosferę, te maszyny, drezyny, siedziałem tam prawie non stop dwa dni.
Nie wiem, co by się musiało stać, żebym coś takiego przeżył jeszcze raz. Z roku na rok, coraz gorzej.
Chyba jednak gorzej niż w ub roku być nie może, dlatego awiza na ten napawają (umiarkowanym) optymizmem.
Martwi mnie Helena, taka maszyna a stoi już tyle czasu...

Szkoda krzychu12231 że nie byłeś. Tą imprezę tworzą przecież właśnie tacy ludzie jak my. Jeśli przestaniemy tam bywać, po prostu umrze śmiercią naturalną.
Mam trochę łatwiej bo mieszkam tam ale nawet, jak miałem do Heleny 400 km, na paradzie byłem obowiązkowo, oprócz wielu odwiedzin tak bez okazji w ciągu roku.
Kiedy ktoś do mnie przyjeżdża, obowiązkowym punktem odwiedzin, jest wizyta w parowozowni i nikt nie wyjedzie ode mnie, nie odwiedziwszy Heleny i bez pamiątek z tego miejsca.
Można tam wejść o każdej porze i czasem nie ma komu wydać biletu. Jednak nikt ze mną bez biletu nie wejdzie. Nikt o te 5 zyli nie zbiednieje a każda złotówa zostawiona tutaj się przyda.
Wiem, mam *******ca ale jak oglądam sobie czasem "Nostalgię za parą" to wiem, że muszę tak robić, żeby to jedno z niewielu takich miejsc, nie obumarło.
 

Semafor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Tak pod dachem. Nowym. W ubiegłym roku był remont dachu. Pasuje do reszty jak pięść do oka. Jedyne co dobre, że nie kapie już na maszyny.
Nie wiem jak wygląda z góry ale od dołu lśni nowy ocynk blachy trapezowej ... Na tle ponad 100-letniego obiektu, ocynkowany trapez ...
Żeby nikt czasem nie wpadł na pomysł, żeby Helenę srebrzanką malnąć ...
 
Reakcje
4 6 0
#15
Witam
Jak byłem w 2015 na paradzie były tylko 3 parowozy.Jeździłem od
samego początku i zostałem załamany paradą 2015.Za bardzo
nie wierzę zapewnienia o paradzie 2016.Po raz pierwszy nie jadę
na paradę 2016
Pozdrawiam
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#16
Bo teraz, jest jarmark. Baloniki, koguciki, kapiszony. :)
Zapomniałem o dymie grillowym, skutecznie konkurującym z
charakterystycznym zapachem lokomotywy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 4
Imprezy 25
Imprezy 14
Imprezy 108
Imprezy 23

Podobne wątki