• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

XXI wiek na polskich kolejach...

P

Paweł Piotr

Gość
#1
To nie jest jakaś zapomniana przez wszystkich malutka stacyjka - to jest stacja węzłowa na magistrali, obsługująca ruch pasażerski na trasie wschód-zachód, oraz kierunki na południe (Oświęcim, Zakopane)...
Pozdrawiam
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#2
Moja parafia, Kraków - Płaszów...
A wszystko przez to że nie było chętnego na płacenie babci kozetowej, bo podobno jakiś geniusz kolejowy za dużo chciał za wynajem kibelków... A czy to prawda to nie wiem.
Ale jest światełko w tunelu: ostatnio widziałem tam ręcznie malowana strzałkę z napisem WC... Chyba jednak gdzieś jest stosowny przybytek.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.517 33 3
#3
Abstrahując od problemu wucetu, to ta tablica jest dla mnie typowym przykładem polskiego partactwa i wynikającego stąd beznadziejnego oznakowania (np. dróg). Po pierwsze, strzałka kierująca jest zasłonięta gałęzią (czy wiadomo, kto ma prawo ją obciąć i za ile??). Ale co ważniejsze, skąd wiadomo, że odnosi się ona do całej tablicy? Bo jest umieszczona w lewym górnym rogu? A gdyby była w lewym dolnym rogu to jak należałoby to rozumieć - może że donosi się tylko do dolnego rzędu?

Dla mnie, aby całość była spójna w odbiorze, to strzałka powinna być w oddzielnej kolumnie na lewo od tablicy. Takie tablice powinni projektować ludzie, którzy wiedzą kto to był Duerer, Didot albo Półtawski i coś z tej wiedzy wynika...
 
OP
OP
P

Paweł Piotr

Gość
#4
Kylogram napisał(a):
ta tablica jest dla mnie typowym przykładem polskiego partactwa
No właśnie. Co prawda nie wypada kopać leżącego, ale tu należy jeszcze dodać, że tablica z tymi piktogramami jest umieszczona przy technologicznym przejeździe przez tory, przeznaczonym dla przejazdu wózków bagażowych, przy którym umieszczono wielkie tablice, informującą, że przechodzenie przez tory jest surowo wzbronione (z wyjątkiem dozorowanego przejścia dla inwalidów...)!
Pozdrawiam
 

Podobne wątki