• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

X EDYCJA SALONU MODELARSTWA I GIER TOWARZYSKICH HOBBY POZNAŃ | 19-20 PAŹDZIERNIKA 2013

Reakcje
1.731 13 0
Szkoda ,że Ci nie pożyczyłem statywu...:(, leżał przecież przy Okuninie... Gdybym wiedział ,że masz zamiar zrobić tego typu przepiękną relację, to podejrzewam ,że wszystkie fotki miał byś wtedy udane....., zresztą nie ma co gdybać , bo i tak relacja była "mega wypas":)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Michał, powinieneś jeździć z aparatem na wszystkie imprezy i robić takie relacje do gazet (i oczywista na forum). Powinni Ci za to płacić !
I autorzy makiet i gazety. Robisz to rewelacyjnie !!!
Dzięki takim relacjom, ciut mniej boli niemożność obecności na imprezie.

Oby tak dalej !! (y)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Prawda to.

Przyłapałem raz bstok'a przy robieniu zdjęć do tej fotorelacji ... Proponowałem mu bardzo dobry program do robienia zdjęć na Nokię N8 - jednak nie chciał mnie słuchać :D
Nie "nie chciałem słuchać" tylko "nie kumałem czaczy" Wiele jest kwestii, w których jestem zerem ale nie brakuje takich, w których uzyskuję wartości ujemne :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A nie możnaby robić zdjęć aparatem fotograficznym, a nie telefonicznym? Jak słyszę reklamę jednego ze smartfonów, zachwalającą jego możliwości "fotograficzne" "... więc może nie potrzebujesz już innego aparatu...", to nie wiem, czy smiać się, czy płakać...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Jako aparat "awaryjny" do nieplanowanych zdjęć, jak nie ma w pobliżu normalnego aparatu, jak najbardziej się nadaje, sam używam takiego (wprawdzie bez literki "S"). Ale to działa tylko przy dobrym oświetleniu...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Nie wzięliście może jednak pod uwagę, jakiego typu fotki wstawia Michał w swoich relacjach. Przyjrzyjcie się więc może dobrze a potem pomyślcie, czy dałoby radę wpakować komuś na moduł zwykły aparat, by uzyskać te same ujęcia. To, że prócz Michała mało kto wstawia takie ujęcia, nie jest zapewne przypadkiem.

Inna zaś sprawa, że ja na przykład mam cyfrowy aparat fotograficzny mający sporo lat i nie raz to co mogę nim uzyskać pozostawia wiele do życzenia, podczas gdy coraz to kolejne aparaty foto w smartfonach robią nie raz naprawdę wspaniałe fotografie. I u mnie chyba nawet tak właśnie jest, że smartfon nie robi gorszych fotek jak aparat fotograficzny, o ile nawet nie lepszych. Tyle tylko, że aparaty w smartfonach wymagają lepszego oświetlenia, no i nie da się ich ustawić na statywie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
To prawda, że najnowsze smartfony często mają lepsze parametry, niż starsze aparaty foto. Jednak dopóki nie będą miały możliwości aparatów, jak dla mnie, będą nadawały sie tylko do sytuacji awaryjnych, kiedy nie ma dostępu do normalnego aparatu fotograficznego. Przede wszystkim chodzi o możliwość samodzielnego ustawienia ostrości. Nawet, jeśli aparat ma tylko autofocus, bez możliwości wyłączenia, korzystając z funkcji blokady autofocusa da się tak skierować obiektyw, że ostro wyjdzie to, co chce fotografujący, a nie to, co chce aparat. Efekty braku tej możliwości widać na niektórych zdjęciach Michała, skądinnąd bardzo fajnych.

Nie wspomnę już o możliwości ustawienia parametrów ekspozycji, bo prostsze aparaty też często mają tylko tryb automatyczny. A współczesne aparaty często nie sa większe od telefonów, więc w tym wypadku problem z możliwością bliskiego podejścia jest taki sam. Co innego z dużymi lustrzankami, ale to już inna sprawa.

Nie wiem, czy nie za bardzo odbiegliśmy od zasadniczego tematu. Może jeśli chcemy kontynuować dyskusję i wymianę poglądów i doświadczeń na temat fotografowania, admini wydzieliliby tę dyskusję do oddzielnego tematu, np. w dziale "Gadki-szmatki"?
 

Podobne wątki