• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wzmacniacz do centralki ROCO 10764

MikołajD

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć,

Zacząłem niedawno moją przygodę z H0, mam kilka rozjazdów, trochę torów, lokomotywę DCC i centralkę ROCO 10764 z Multimausem. Dzisiaj zainstalowałem połowie rozjazdów napędy i tu pojawia się problem - lokomotywa chce jeździć jedynie na połowie trasy okręgu, dalej światła gasną, staje w miejscu. Domyślam się, że chodzi tu o niewystarczający sygnał, dlatego rozglądam się za wzmacniaczem/boosterem, ale ten fabryczny (ROCO 10765) jest tragicznie drogi... Czy jest jakaś alternatywa? Znalazłem coś takiego, czy to będzie działać razem? Czy wystarczy na zasilenie wszystkich torów?
Z góry dzięki za rady.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#2
Zaczela bym od wyczyszczenia torow i sprawdzenia zlaczek czy ktoras niestyka. Pozniej zakup toru podlaczeniowego i doprowadzenie pradu do torowiska w 2 miejscach - to drugie maksymalnie oddalone od pierwszego. To powinno zalatwic sprawe.
Przy zasilaniu zrobionym na sposob FREMO tj osobna linia zasilajaca pod modulem z porzadnego [czytaj: o przekroju 1.5mm kwadrat lub wiekszym] kabla z jednej centralki MM dalo sie jezdzic na 50mb torow.
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#4
Cześć
Tak na przyszłość gdyby Ci jednak zabrakło prądu (wagony oświetlone i zwrotnice zasilane z torów robią swoje) to jest prosty patent. Kup sama czarna skrzynkę 10764 z zasilaczem taka jak masz, kawałek przewodu jak telefoniczny - wtykasz w gniazda booster out i podłącza tak samo do torów, z tą uwagą ze torowisko musi być odizolowane, tzn. Podziel torowisko mniej więcej na pół, po obu stronach obie szyny muszą być odizolowane (czyli cztery złączki szyn musisz zastąpić izolatorami). Tanio i działa.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#5
Oczywiście każda Rocoskrzynka 10764 musi mieć swój oddzielny transformator / zasilacz. I obie Rocoskrzynki muszą być identyczne - albo obie 10761 albo obie 10764. I przewód łączący nie może być skrzyżowany - kolor przewodu na każdym ze styków wtyczki musi być taki sam na obu końcach.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#7
Oba typy nieco się różnią konstrukcją i wydajnością prądową, w razie zwarcia i do tego połączenia wyjść obu równolegle słabsza może nie przeżyć bo silniejsza później się wyłączy. To tak w dużym uproszczeniu... A w normalnej pracy będą działać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 1
DCC 10

Podobne wątki