• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wystawa w Krakowie 6-7.12.08 w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#21
Paweł napisał(a):
Oba weekendy otwarta
W takim razie zastanówcie się nad innym ustawieniem makiety H0e Jacka. Żadna atrakcja oglądać makietę przez inne moduły. Z resztą powtarza się sytuacja z Muzeum Lotnictwa i wtedy też o tym pisałem.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#22
Z układu makiet wynika ze pasowało by pięć boosterów, zatem prosiłbym właścicieli o ich udostępnienie już przy rozkładaniu sprzętu no i stosowne info na forum odpowiednio wcześniej.
O to samo proszę właścicieli boxów, moich sześć będzie za mało.
Ja ze swej strony dorobię jeszcze dwa transformatory.
Kabli i telefonów myślę ze starczy, na wszelki wypadek wezmę dodatkowo długie przedłużacze i rolkę sześciożyłowego pod RJ-ki.
Czy są planowane jazdy rozkładowe a zatem czy przewidzieć zegary?
Widzę że dyżurni siedzą po wewnętrznej stronie a gdzie będą chodzić maszyniści? Też wewnątrz? A zewnętrzna strona dla publiki?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#23
Do szuflady mamy boster lenza + trafo toroid 17V 5A Problem w tym, że boster daje na tory 22V a próby przeprogamowania go digitaxem nie przyniosły rezultatu. Ale doczytam w manualu i spróbuję przegwałcić go moją centralką. Boxów na szufladę mamy na razie 2szt. Zegar razem z "Wieżą" też leży w pudełku.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#24
cyruss napisał(a):
pasowało by pięć boosterów, zatem prosiłbym właścicieli o ich udostępnienie
Ze swej strony mogę udostępnić swą czarną skrzynkę. Pulman choć jeszcze o tym nie wie, to ją przywiezie. Bo będzie szybciej niż ja w Krakowie, bo będzie za parę dni u mnie. (2 boostery, 3 boxy, kable na magistralę + kable dla mych na slave).
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#26
Boosterków kilka będzie wiec luzik. Nie wiem jak z Boxami ale i z tym nie powinno być problemu. Kabli nie mamy to pewne. Nadzieja w Elvisie i w Cyrrusie ;) Dziś/jutro wrzuce noowe układy torowe z któych może jeden będzie realizowany. Zobaczymy jak to sie sprawa rozwinie.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#27
Boostery chyba lepiej jak będą wszystkie jednakowe, wygląda że będzie ich dosyć.
Sprężyłem się i boxów jest już dziewięć, więcej na razie nie będzie bo skończyły mi się martelopłytki. Ale postaram się o kilka prowizorycznych boxów, tak na wszelki wypadek.
Zegar z wieżą czyli rozumiem że z jakąś konstrukcją na której wisi? No to na wszelki wypadek wezmę i swoich kilka + sterujący.
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#28
Jak często będzie jedzic w Sobetę :) I ile raze będe mógł przejechać swoim składam USA w weekend ??
Bo wciągu tygodnia pracuje :(
Czy tylko EU i publicznośc niebędzie wiedziła nawet, że ktoś ma w Polsce modele USA :)
A skład będzie spory :)
 
Ł

Łukasz K

Gość
#29
Michał. Nasz skład został zgłoszony do Krzyśka, który rozpisuje karty wagonów. On też poinformuje kiedy będziemy mogli pojeździć (nie wiem on jest też od rozkładów ?? )
Z nie oficjalnych źródeł mi wiadomo, że w trakcie części otwartej spotkania ma nie być USA.
Jak będą jakieś dokładniejsze i oficjalne ustalenia to Cię niezwłocznie o tym poinformuję.
Cierpliwości ;)
 

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
#32
Amerykańskie składy tylko na zamknietym spotkaniu, ew. w weekend kiedy nie będzie publiczności. I tak najpierw w tygodniu musi ktoś przetestować skład czy wogóle przejdzie przez polską skrajnię, bo np moje loki amerykańskie siekły semafory na Strumieniu i zdzierały asfalt na przejazdach.

pozdr.
 
Ł

Łukasz K

Gość
#33
Krzychu napisał(a):
bo np moje loki amerykańskie siekły semafory na Strumieniu i zdzierały asfalt na przejazdach.
łohoho...widać Ameryka wjechała :grin:
Jakimi lokami dysponujesz ?
Pamiętam jeszcze spotkania w klubie Kuźnia parę lat temu. Wówczas mój Big Boy (z pożyczonym od "rumuna" dekoderem) ganiał bez przeszkód. Rozumiem, że obecnie pewnie się pozmieniało. BB nie będzie, ale mam nadzieję, że diesle przejadą.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#34
Rozumiem, że nie macie problemów z taborem :?:
Pytam, bo niestety dysponuję czasem i ewentualnie mógłbym pomóc z rozkładaniem kwietników jeśli chcecie, jak nie, to przynajmniej przyjdę z synkiem pooglądać Wasze skrzynki z ... "pelargonami" :D
Oczywiście nie chcę się narzucać :roll:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#35
Możesz mnie podrzucić z taborem bo dość sporo będzie. Jeszcze tabor w delegacji ze Śląska
Ja zarówno Ciebie jak i Twojego synka BARDZO chętnie będę widział przez cały czas przed jak i w czasie imprezy :cool:
Mam nadzieję, że inni też się wypowiedzą ;)
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#36
Maćku zapraszamy cię serdecznie - jak i w roli gościa z synem i ewentualnie do rozkładania kwietników (jesli masz ochote):D A o jakie problemy z taborem ci chodzi :?:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#37
Tak tylko podpytywałem, czy przytachać towarowy skład na imprezę, bo gagar z żółto-niebieskimi pikolcami jako osobowy nie będzie raczej się ciekawie prezentował, ale już skład mieszany, czyli cysterny plus kryte wagony, to juz jakoś predzej.
Ale chyba jest już komplet, wiec to podaję tylko jako alternatywę.

Łukasz, możesz na mnie liczyć w sprawie transportu, bo wiem, ze nie masz lekko, to przynajmniej tak będę mógł Ci pomóc.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#38
Sprężyłem się po raz drugi i powstały kolejne dwa transformatory.
Ilostan moich transformatorów w dobie dzisiejszej wynosi sześć sztuk, czyli powinno wystarczyć (to taki kolejowy, znany mi z telekonferencji, styl wypowiedzi) :D
 

Podobne wątki