• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wystawa w Krakowie 6-7.12.08 w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
Sello napisał(a):
Misiek napisał/a:
Tylko trzeba będzie poczekać aż w HO będzie Loconet

W H0 już jest Loconet :)
Raczej w PMM, H0 projekt czy jak to zwał. My w Krakowie dopiero kupujemy centralkę, więc nie uogólniaj Przemku, że H0 na imprezach Loconet jest wszędzie ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
Hah Maćku piękna ta Krakowska centralka. Ale tak serio. Mam nadzieje ze po nowym roku na samym początku zakupimy to ustrojstwo i się pozbędziemy kilku problemów. Boxów kilka nowych przybylo w tym 2 dla ciebie więc w tej materii jest już o niebo lepiej ;) Fredy też zamówione wstępnie. 8 sztuk :cool:
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
O ile (dla mnie przynajmniej) w kolejowej skali 1:1 niepodważenie króluje Pan Paweł Winnicki to Pana Panie Marku (o ile mogę sobie pozwolić na tę imienną poufałość!) ogłaszam Rex Artis Photographicae w skalach mniejszych!!!
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
Misiek napisał(a):
może z wyjątkiem - jak biegną druty na tym zdjęciu?
http://www.kocjan.pl/albu...l_img_7170_.jpg
to nie jest wyjątek Miśku :p Jest to koncepcja, którą wymyślił zawodowy telefoniarz na PKP Cyruss. Choć na moim posterunku brakuje przy nastawni tzw. "słupów końcowych" ze skrzynką... Na tą wystawę słupów nawet nie przykleiłem, tylko wbiłem w styropian bo montowałem na miejscu;) W Sosnowcu wszystko będzie cacy ;)

Marku - zdjęcia wymiatają :!: Jestem pod wielkim wrażeniem. Z każdą wystawą coraz lepsze zdjęcia. Brawo.Brawo. Brawo
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.482 33 0
Zdjęcia pełen szacunek. Widzisz Ciekma to są wyniki pracy tego kola co chodził przy makiecie ze statywem i tak cię czasem denerwował :D
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
Trudno to nazwać koncepcją...
Pytanie brzmiało: jak ustawić słupy jakie już mam tak by miało to pozory prawdopodobieństwa , a i nastawni wtedy nie było na module...
Albo nastawnia musi być parterowa albo trasa linii przesunięta.
Brak podpór przy słupach końcowych, brak skrzynek na zakończenie kabla którym powinno być zrobione przejście linii przez tory (choć zdarzają się i skrzyżowania napowietrznej z torami) - tak pechowo wyszło ze obie linie w kierunku szlaku biegną po przeciwnej stronie torów niż nastawnia i reszta linii (ta na słupach bramowych).
Choć właściwie można też usunąć słup bramowy od strony rozgałęzienia torów, temu przed nastawnią dołożyć podpory i skrzynkę kablową, tym od strony obu szlaków dołożyć skrzynki kablowe i podpory / odciągi albo wymienić je na A-owe z poprzecznikiem prostopadłym do płaszczyzny nóg - tylko że w momencie ich stawiania nie było takich na składzie... I wszystkie trzy napowietrzne wprowadzić do nastawni kablami (czego już na makiecie nie będzie widać...).
Na szczęście moduł w budowie a słupy nie wklejone na amen.
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
Ja nawet nie zdążyłem porobić zdjęć z jazd, bo brakowało ludzi do obsługi i jak kończyłem jazdę to przechodziłem na stacje. Ale było miło. Myślę że początki jazdy rozkładowej wypadły pozytywnie. Ja jestem bardzo zadowolony chociaż raz namieszałem w rozkładzie :), a drugi raz przeżyłem katastrofę na stacji Brzozy po czołowym zderzeniu (nie z mojej winy)
Dlatego uważam że impreza wypadła świetnie :)
 

Podobne wątki