• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Sedan - Wystawa modelarska RAMMA - Rendez-vous d'Automne des Modélistes et Maquettistes en Ardennes - 10-11 października 2015

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#22
:( Od tego ciągłego siedzenia przed komputerem wszystko ci się pomieszało.
Myli Panstwo - ta lokomotywa należy do DOKP Północ i dziwne ,że tak pedantyczne kierownictwo tej jednostki dopusciło do ruchu niesprawną maszynę , ta Ol-ka ponoć stała na bocznicy w Mewinie Morskim od wyprodukowania czekajac na zlitowanie zamontowania tych ...hamulców- no ale kierownictwo woli odznaczenia -
O co chodzi z tą Ol-ką i co to za stacja Mewin Morski?
Jak chcesz pisać o takich rzeczach to powinieneś o tym napisać tu http://forum.modelarstwo.info/forums/prawdziwa-kolej.23/ a nie w temacie IMPREZY.

( małżeństwo Pani Lewińska Pan Lewiński i bracia ze Śląska) stanowią wg mnie to o co "chodzi "- Mewin Morski i Zielona ....
Widzę, że niewiedzę masz ogromną.
Leszek Lewiński nie zbudował modelu stacji Mewin Morski lecz Lewin Leski a bracia ze Śląska nie są braćmi.:p
i jeszcze dodam , że bardzo mi pasuje uniknięcie trendu przez polski duet modułowy tych koszmarnych terrariów
I w tym temacie również jesteś niedoinformowany. http://forum.modelarstwo.info/threads/lipsk-2015.27753/page-2
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#23
:( Od tego ciągłego siedzenia przed komputerem wszystko ci się pomieszało.
O co chodzi z tą Ol-ką i co to za stacja Mewin Morski?
Jak chcesz pisać o takich rzeczach to powinieneś o tym napisać tu http://forum.modelarstwo.info/forums/prawdziwa-kolej.23/ a nie w temacie IMPREZY.


Widzę, że niewiedzę masz ogromną.
Leszek Lewiński nie zbudował modelu stacji Mewin Morski lecz Lewin Leski a bracia ze Śląska nie są braćmi.:p
I w tym temacie również jesteś niedoinformowany. http://forum.modelarstwo.info/threads/lipsk-2015.27753/page-2
On tak ma zawsze "licencia poetica" - składnia i fakty nieważne.
A tak bardziej na serio, ciekawe co by odypowiedział na konkretne pytanie - dlaczego to terraria są takie koszmarne. Moim zdaniem mają plusy i minusy.
A zupełnie na serio, wielu ludzi jest pod takim wrażeniem terrariów, że nie zwróciło większej uwagi na świetną prezentację modułową grupy PROTO'87 z genialnymi modułami "Rue de glaciere". Niestety część modułów jest nadal w budowie przez co całość nie wychodzi tak impresyjnie jak w pełni wykończone terraria/telewizory.
PS
Wątek ze zdjęciami:
http://forum.e-train.fr/viewtopic.php?f=47&t=75607&start=300
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#24
-model parowozu Ol49 Mechanika Lewińskiego posiada niekompletne hamulce -widzisz to czy nie?- bo ja to widze momentalnie i musze na sile dorabiac sobie teorie dlaczego tak jest
-Mewin Morski to po mojemu Lewin Leski zbudowany przez Naczelnika tej stacji Pana Leszka Lewinskiego
- na imprezie w Ardenach byli : Lewinscy , Ty Czealaw Turko i ...? - hmm?! to dziwne ale http://www.pmmh0.pl/ekipa/- Marcin Turko i tez z Bytomia - to wy nie jestescie bracmi? -
- mylisz sie - jestem doinformowany i przeczulony i wiem ze Lewinski stosuje terrarium ale dla swojej rezyserii pokazu dioram/y- natomisat tu w Ardenach w wyniku fuzji z Zielona nie mogl zrobic tego w terrarium i dzieki wam za to poniewaz Wasza Wspolna makieta modulowa byla zywa - jak dla mnie
[DOUBLEPOST=1445453567,1445452364][/DOUBLEPOST]cytat z postu wyzej " konkretne pytanie - dlaczego to terraria są takie koszmarne." - kojarzy mi sie z terrariami z traszkami , kajmanami w wiezieniach zoo i kurna felek nie moge sie od tego skojarzenia uwolnic - bajer kolejowy pryska jak banka mydlana- to po pierwsze a po drugie to makieta typu terrarium ogranicza moja wolnosc w ogladaniu jej z roznych stron musze tylko tak patrzec jak zmusza mnie do tego jej autor- i widziec tak jak on sobie zyczy - mnie to nie stysfakcjonuje - dziwi - wiec od razu wlacza sie we mnie blokada - ale to nie znaczy ze nie kocham doskonalych sztafaży - przyklad pierwszy od razu to Panorama Raclawicka - to nie jest terrarium to jest teatrrarium- czyli odjazd
 

Marcin T

Użytkownik
H0e
Reakcje
4 0 0
#28
Trochę czasu minęło, ale dopiero teraz udało się ogarnąć cały zgromadzony materiał.
Gdyby ktoś miał ochotę na seans, zapraszam na relację filmową z Sedan.

 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#29
W ostatni weekend miała miejsce w Sedan kolejna wystawa RAMMA, która jest organizowana co dwa lata. Tym razem nie było wystawców z Polski, ale wystawa jak zwykle była bardzo ciekawa. Jak zwykle też przeważały makiety zamknięte ("jak teatr"), nawet, jeżeli były dość duże, to najczęściej były zabudowane w jakiejś obudowie, co odróżnia je od stylu makiet, znanego z wystaw w naszym kraju. Coraz więcej widzi się też mini-dioram, zamkniętych w maleńkiej przestrzeni, wielkości telewizora kineskopowego. Prawdę mówiąc, ja nie bardzo rozumiem sens takich dioram, bo nie da się po tym pojeździć, a jakość wykonania nie też nie powala wiernością i szczegółowością. Parę fotek takich mini-dioram wrzucę trochę później, a na razie zacznijmy od bardziej tradycyjnych makiet. Jako pierwsza, duża makieta w wielkości H0, na której przedstawiono stację Port Sec de Pacy. Nie wiem, czy jest to rzeczywista stacja, czy fikcyjna. Zwraca uwagę dobrze odtworzona sieć trakcyjna (chociaż z dość grubymi przewodami) i odwzorowane napędy zwrotnicowe.

1-1.JPG
1-2.JPG
1-3.JPG
1-4.JPG


Kolejna makieta to właściwie diorama modelarzy angielskich, na której przedstawiono w wielkości 0 lokomotywownię Ladeside:

2-1.JPG
2-2.JPG
2-3.JPG


I ostatnia w tym wpisie, diorama w H0m przystanku tramwajowego w Belgii, w latach 60. - 70. Dioramę umieszczono w głębokim obramowaniu i właściwie ogląda się ją bardziej jak trójwymiarowy obraz, niż jak makietę. Nie jestem entuzjastą takich dioram czy makiet i podzielam tu zdanie kolegi Hoarta, wyrażone dwa lata temu:
makieta typu terrarium ogranicza moja wolnosc w ogladaniu jej z roznych stron musze tylko tak patrzec jak zmusza mnie do tego jej autor- i widziec tak jak on sobie zyczy - mnie to nie stysfakcjonuje
Ale muszę przyznać, że diorama jest wykonana na wysokim poziomie.

3-1.JPG
3-2.JPG
3-3.JPG
3-4.JPG
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#33
Ciąg dalszy relacji z wystawy RAMMA 2017. Diorama w klimacie dalekowschodnim, znanym z filmiku na YouTube - wielkość H0:

4-1.JPG
4-2.JPG
4-3.JPG


Dwie dioramy wąskotorowe, pierwsza w skali 1:43, tor o szerokości 400 mm - nie wiem, czy jest na to jakieś określenie, bo 0f oznaczałoby skalę 1:43,5-45 i tor 600 mm. Druga, okrągła diorama, czy makieta, jest w H0m:

5-1.JPG
5-2.JPG
5-3.JPG
6-1.JPG


Dwie mini-dioramy, o jakich wspomniałem wczoraj. Było takich więcej, ale mnie nie zachwycają, a te dwie sfotografowałem dla przykładu:

7-1.JPG
7-2.JPG


I bardzo ładna diorama H0e/H0f (H0f po lewej stronie), wykonana przez modelarza z Francji:

8-1.JPG
8-2.JPG
8-3.JPG
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#34
I jeszcze dwie wąskotorówki w dużym rozmiarze. Pierwsza z dawnego NRD: fabryka papieru VEB Hopennbach i jej kolejka fabryczna, odwzorowana w wielkości 0f (tor o szerokości 14 mm). Co ciekawe, makieta została wykonana przez modelarzy francuskich.

9-1.JPG
9-2.JPG
9-3.JPG
9-4.JPG
9-5.JPG


I druga, też w 0, ale 750 mm, czyli 0e. Jest to fragment większej makiety modelarzy z Niemiec, składającej się z wielu segmentów. Inną część tej makiety już kiedyś widziałem i chyba ją nawet na forum pokazywałem, ale teraz jej nie znajdę.

10-1.JPG
10-2.JPG
10-3.JPG
10-4.JPG
10-5.JPG
10-6.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#35
Nie odnosi Pan Panie Andrzeju wrażenia że w porównaniu z innymi makietami i sposobem ich ekspozycji, Pomorska Makieta Modułowa, prezentuje się siermiężnie, żeby nie powiedzieć prowincjonalnie, takie sprawia wrażenie na zdjęciach, być może w rzeczywistości nie jest tak źle.
I to naklejanie etykietek z kolejnych imprez, takie jak dla mnie, wieśniackie, czy na innych makietach są podobne ozdobniki.
Mnie osobiście też bardzo podobają się makiety PMM a plakietki mi nie przeszkadzają. Sam osobiście po odbębnionej imprezie będe naklejał sobie te jak to kolega powiedział wieśniackie naklejki. P. S. Tak przeglądam to forum i muszę stwierdzić bez urazy panie kolego, że cięty masz pan języczek i nie zwraca kolega uwagi na to, że może pan kogoś urazić tym swoim języczkiem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#36
[QUOTE="Arti55, post: 657742, member: ] Tak przeglądam to forum i muszę stwierdzić bez urazy panie kolego, że cięty masz pan języczek i nie zwraca kolega uwagi na to, że może pan kogoś urazić tym swoim języczkiem.[/QUOTE]

Bo Panie Kolego ja piszę to co myślę, a niestety wielu to się nie podoba, a jeszcze więcej obraża, tego pierwszego nie zamierzam zaprzestać bo mi na to nie pozwala sumienie, ot za stary jestem aby się zmieniać po to aby ktoś czuł się bardziej komfortowo, jak mawia nasz administrator, jest przycisk ignoruj.
Jeśli zaś chodzi o formę wypowiedzi, muszę ulec presji i złagodnieć, co nie oznacza że zacznę słodzić i nacierać się wazeliną.

Możesz sobie jeździć na imprezy z PMM, o ile Cię zaproszą do swego hermetycznego świata, możesz nalepki nalepiać nawet pod spodem makiety, a ja i tak twierdzę że jest to zachowanie odpustowe, podobnie jak fotografowanie jedzonka w knajpie i inne współczesne dziwactwa.
Na tym polega urok świata, jedni liżą d*** tym samym, a drudzy im dokuczają.
Swoją drogą też Ci się chciało w takim archaicznym wątku dawać głos.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#37
możesz nalepki nalepiać nawet pod spodem makiety, a ja i tak twierdzę że jest to zachowanie odpustowe, podobnie jak fotografowanie jedzonka w knajpie
Powtórzę tylko to, co napisałem już dwa lata temu: umieszczanie plakietek z wystaw, na których makieta była wcześniej prezentowana, to powszechny zwyczaj za granicą i ja nie widzę w tym niczego nagannego (zgadzam się natomiast z kolegą Pawłem co do fotografowania jedzenia w restauracjach). Żebym wiedział, że dyskusja na ten temat znowu się rozwinie, zrobiłbym specjalnie kilka fotek, a tak to mam tylko jedną, na której widać tego przykład.

11-0.JPG


Na zakończenie tej relacji chciałem wspomnieć o nowym (chyba) produkcie REE: sprzęgach magnetycznych. Pomyślałem sobie jednak, że lepiej informację na ten temat zamieścić w wątku o sprzęgach w dziale "Dla początkujących": http://forum.modelarstwo.info/threads/sprzęgi-rodzaje-montaż-i-opis.5903/page-4#post-655206
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#38
Hmm, nalepka na boku jest ciekawa, to logo jednej z amerykańskich spółek kolejowych, zapewne makieta też tego dotyczyła (choć widzą kolory modelu, które całkowicie nie pasują). Czy jest szansa na kilka więcej?
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#39
Czy chodzi o więcej zdjęć tej makiety? Jeśli tak, to prezentowałem ją kiedyś w innym temacie:
http://forum.modelarstwo.info/threads/makieta-jak-teatr.18276/page-3
Całość składa się z kilku fragmentów, które można łączyć ze sobą w różne kompozycje, zależnie od potrzeby i miejsca, jakim się dysponuje. Na makiecie przedstawiono różne fragmenty linii kolejowych, nie wiem na ile wiernie, ani na ile wzorowano się na sieci tej czy innej konkretnej spółki.
 

Podobne wątki