• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WYSTAWA MODELARSKA W KALISZU

Reakcje
0 0 0
#1
w ostatni weekend 19-20.09. mieliśmy małą lokalną wystawę modelarska, brały w niej udział modele plastikowe, pancerka, lotnictwo, szkutnictwo, modele latające i jeżdżące, oraz to co nas interesuje najbardziej modelarstwo kolejowe.
Reprezentowało nas dwóch kolegów Maciek Przybył z Kalisza, i Krzysiek Młodzikowski z Ostrowa Wlkp., na razie tylko dwóch ale liczymy że impreza zagości na stałe w mieście i co roku będzie nas więcej, a jest nadzieja, makiety kolegów uzyskały I miejsce (Krzysiek) i II miejsce (Maciek) w konkursie publiczności na najładniejszy modele całej wystawy, liczymy zatem na poszerzenie grona miłośników kolei, było wielu tatusiów z synami, zasialiśmy ziarno, zobaczymy co z tego dalej wyniknie. Zapraszamy juz dziś kolegów z okolic na przyszły rok, już dziś trzeba wziąć sie do pracy, a kto wie może później i z dalszych okolic zechcą nas odwiedzać koledzy na pewno będzie nam bardzo miło.
W załączeniu kilka fotek z imprezy

Na początek makiety Maćka
 

Załączniki

OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#2
Re: WYSTAWA MODELARSKA W KLAISZU

i Krzyśka
 

Załączniki

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#4
Rozumiem, że makiety nie były ze sobą połączone - tak wyglada to na jednym ze zdjęć.

Z co to za stacja modułowa? Gdzieś można zobaczyć plan tej makiety i szczegóły... jakie torowisko, jakie profile na końcach itd...
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#5
Makieta Maćka, jest takim cudakiem, tort, z modułów takich żeby dało sie spakować w domu, w blokach, ale moduły niestandaryzowane, wiec tylko pasujące do siebie samych, a makieta Krzyśka, jest to jeden z jego modułów wszystkich nie dał rady przewieźć, do tego są po dwa moduły z każdej strony wyprowadzające makietę tak, aby pasował do standaryzowanych modułów i dała sie podłączyć w standardowy moduł, a o jej szczegóły musisz zapytać samego właściciela Krzyśka, czyli na forum "Młodzikowski"
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#7
tegoroczna wystawa to duży sponton, powstała dość niespodziewanie i nie wszystko zrobiono jak należy :oops: , ale w przyszłym roku na pewno dam znać szybciej, buduj już dziś makietę :)
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#9
no to bardzo sie cieszę, i mile będzie nam Was widziec u nas, na pewno dam znać, a i ja przejechałbym sie sam do Poznania, gdybyście organizowali coś lokalnie
 
Reakcje
0 0 0
#10
Witam:
Jak na pierwszy raz to była naprawdę udana impreza, trzeba przyznać. Przy okazji miło było poznać nowych znajomych. Jak dam radę to dodam potem trochę fotek. Mam nadzieję, że następna impreza będzie w najgorszym razie za rok, bo chciałoby się częściej ;) No i może jakiś tabor ode mnie by wtedy zagościł. No i wszelcy wystawcy, jak i goście z poza Kalisza i Ostrowa mile widziani na następny raz.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#11
PAKESZLOKO napisał(a):
tegoroczna wystawa to duży sponton, powstała dość niespodziewanie
O współczuje, to chyba zaskoczenie taka powstająca wystawa, to jest kochanieńki pitolenie, mniej lub bardziej wypasiona, gdyby się wiedziało, przyjechałoby się, zwłaszcza że to tylko chwila w pociągu.
Ja się wstydzi tego co zorganizował, czemu to organizuje, ten co to zrobił.
Be, złoty sedes za inwencję i kolegów powiadomienie.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#12
Kpt.Nemo napisał(a):
PAKESZLOKO napisał(a):
tegoroczna wystawa to duży sponton, powstała dość niespodziewanie
O współczuje, to chyba zaskoczenie taka powstająca wystawa, to jest kochanieńki pitolenie, mniej lub bardziej wypasiona, gdyby się wiedziało, przyjechałoby się, zwłaszcza że to tylko chwila w pociągu.
Ja się wstydzi tego co zorganizował, czemu to organizuje, ten co to zrobił.
Be, złoty sedes za inwencję i kolegów powiadomienie.

dla uściślenia, bo widze że to problem, o tym że jest u nas w mieście jakakolwiek wystawa modeolarska, dowiedzialem się sam w tygodniu roboczym bezpośrednio przed wystawą, nie byłem jej organizatorem, sam nic nie wystawiałem bo nie mam czego, popuszczałem jedynie swoje loki na makiecie Krzyśka, organizował ją lokalny sklep modelarski, a wczesniej wiedzieli o tym jedynie koledzy wystawiający się, sam dowiedziałem się od nich, ale byliśmy tam gośćmi, pośród innych modelarzy nie kolejkowych. W przyszłym roku o ile wystawa się odbędzie a jest na to wielka ochota, na pewno będzie ona przy większym naszym udziale, i zaprosimy wszystkich chętnych na czas.
Z mojej storny był to sponton, przełożyłem prywatne plany aby być na wysatwie bo dowiedziałem sie o niej bardzo puźno, pretensji prosze nie kierować do mnie, ja tylko grzecznie zdałem relację z czegoś na czym w sumie sam byłem gościem.

Dlaczego na tym forum dominują wzajemne niekonstruktywne wytakanie sobie wszystkiego czego sie da i brak minimum wyrozumiałaości?
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#16
A ten płomień spawacza w jaki sposób został wykonany?
Raczej łuk elektryczny, bo wspomniany moduł imituje spawanie elektrodą (spawarką elektryczną).
Jest to gotowy układzik produkowany swego czasu przez Fallera (teraz w katalogu go nie widzę) i zwykła mikrożarówka polakierowana na niebiesko.
Z tego co się orientuję, stare zapasy tego "czegoś" może mieć importer Fallera - AMC z Wrocławia. Najlepiej zadzwonić lub wysłać maila z zapytaniem.
 

X-43A

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
PAKESZLOKO napisał(a):
[organizował ją lokalny sklep modelarski,
A myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy, a tu sponsor zyskuje miano organizatora :roll:
Koledzy, powinniśmy podziękować przede wszystkim głównemu organizatorowi - Marcinowi Stefanowskiemu, przedstawicielowi młodego pokolenia modelarzy. Gdyby nie jego inicjatywa oraz dobre kontakty z dyrekcją szkoły do której uczęszcza, nie mieli byśmy wystawy,a na pewno nie w tak dogodnym miejscu jak centrum Kalisza. :)
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#19
X-43A napisał(a):
PAKESZLOKO napisał(a):
[organizował ją lokalny sklep modelarski,
A myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy, a tu sponsor zyskuje miano organizatora :roll:
Koledzy, powinniśmy podziękować przede wszystkim głównemu organizatorowi - Marcinowi Stefanowskiemu, przedstawicielowi młodego pokolenia modelarzy. Gdyby nie jego inicjatywa oraz dobre kontakty z dyrekcją szkoły do której uczęszcza, nie mieli byśmy wystawy,a na pewno nie w tak dogodnym miejscu jak centrum Kalisza. :)

kolego przykro mi że myśałeś a jednak coś cię zaskoczyło, widac zbyt krótko żyjesz, dobrze że się "zapisałeś" będziesz mógł na przyszły rok zamieścić swoje zdjecia i samemu założyć nowy temat, ja jak pisałem, nie jestem organizatorem, dowiedziąłem się o wystawie w ostatniej chwili, i mam szczerze dosyć założonego tematu, drugi raz już bym tego nie zrobił
 

Xyfka

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Czy ta wystawa lub podobne odbywają się jakoś cyklicznie? Kiedy i gdzie odbywają się tego typu imprezy? Gdzie znajdę na ten temat jakieś informacje?
 

Podobne wątki