• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet - Rybnik 2012

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#2
Hmm, postaram się wpaść - pytanie, bo może ślepy jestem i mi umknęło - wstęp wolny, a jeśli nie, to w cenie...?
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#4
Czekam z niecierpliwością na sobotę. Będę na pewno , mimo tego , że dzieli mnie gigantyczna odległość na trasie Rybnik - Wodzisław Śl w ilości 13-tu km.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#6
..do tej pory przed oczami mam tego małego zielonego potworka z trzeciej minuty filmu.. Zakochałem się w nim po prostu.

Szkoda, że dotarłem tak późno, i szkoda, że najciekawsze dla mnie ominie mnie jutro. Ale.. fajnie było. :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#9
Byłem, widziałem, się pobawiłem. Wszystkim serdecznie dziękuję za możliwość uczestnictwa i wspólnego spędzenia kilku godzin. Dziękuję także za kolejne inspiracje do budowy kolejnego dzieła :) W załączniku kilka zdjeć które udało mi się zrobić. Nie są jakieś super ale może w części pokazują atmosferkę i makietkę jaka tam była.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
Przede wszystkim wielkie podziękowania organizatorom za organizację (i pomoc przy rozkładaniu i składaniu) oraz uczestnikom za uczestnictwo.
Mimo, iż w wystawie brali udział modelarze z Czech, Wielkopolski, Małopolski, Kujaw oraz dwóch ze Śląska ;) to całość makiety modułowej działała bezproblemowo - lepiej niż na prawdziwej kolei :)
Jako że jest ciągły trend postępu ku lepszemu, to za rok będzie pewnie jeszcze lepiej, a może i ze Śląska więcej modelarzy zjedzie?

Poniżej kilka zdjęć:
IMG_2124.jpg IMG_2127.jpg IMG_2128.jpg IMG_2138.jpg IMG_2141.jpg IMG_2145.jpg IMG_2150.jpg IMG_2157.jpg IMG_2162.jpg IMG_2185.jpg IMG_2189.jpg IMG_2195.jpg IMG_2210.jpg
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#13
Maćku! Ja na zdjęciu grupwym widzę czterech i syna jednego z nich. To prawie pięciu! Chyba, że mnie i Olka nie liczysz, że przyjechali, bo jesteśmy miejscowi.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#14
Miałem na myśli wystawców z makietami, ale słusznie żeś przypomniał, że bez Elvisa byłaby to wystawa nieruchomych dioram, a nie makiet :)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#16
:) Bardzo zazdroszczę przygody! Widać, że ruch był krytyczny! Na 10 zdjęciu z linku podanego przez Elvisa wjazd towarowego do Szadka odbywa się na tor niewłaściwy, który o ile pamiętam nie ma semafora wyjazdowego - jak wyglądał wyjazd? Na rozkaz szczególny czy "radio"? Uwielbiam klimaty związane z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym.:)
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#17
:) Na 10 zdjęciu z linku podanego przez Elvisa wjazd towarowego do Szadka odbywa się na tor niewłaściwy, który o ile pamiętam nie ma semafora wyjazdowego - jak wyglądał wyjazd? Na rozkaz szczególny czy "radio"?
a może po oblocie składu wracał z powrotem na 'pętlę' ? Część składów była puszczana pomiędzy Szadkiem a Padowem 'pozarozkładowo' i często one nie mieszcząc się w rozkładzie na dwóch nitkach jednotorowych wracały z powrotem 'przejechać się' przez pętlę ... :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#18
Od Szadka w stronę CSD i Ogrodów szlak nie był 2-torowy, tylko były dwa jednotorowe równoległe szlaki - nie wiem czy to się tak fachowo nazywa.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#19
Sytuacja jak najbardziej normalna, pod warunkiem że skład wjeżdża na tor 3 (tym razem zarówno 5 jak i 3 są zajęte przez jakiegoś łysego gościa w okularach co bawi się wagonikami) więc przyjmijmy, że wjeżdża na 7-kę :) . Niestety (gratuluję spostrzegawczości) w tym przypadku był tak gęsty ruch, że dyżurny (niepoprawnie...) przyjął go na 1-kę (pod prąd) i wyjazd na Ogrody na rozkaz zaraz po zwolnieniu szlaku przez szynobus KM.
 

Podobne wątki